כ"ט בשבט ה'תש"פ   |   24 בפברואר 2020   |   יום שני
לייף סטייל רכב טכנולוגיה נדל בארץ עולם פיננסי
עשו מנוי
למגזין פורבס
ועכשיו – במבצע היכרות
מיוחד למנויים חדשים
הרופאים 2019
כפית קסמים: הכירו את נפח הברזל אבי פינס
17/02/2020 | מיטל כץ
האם לאוניד נבזלין יהפוך לאדם העשיר בישראל?
19/02/2020 | מערכת פורבס
מבאפט לבלומברג: 25 הפילנתרופים הנדיבים ביותר באמריקה
17/02/2020 | ג'ניפר וונג
  דירוג פורבס  
  המיוחדים  < ראשי

פורבס ישראל מציג: דירוג 100 עשירי ישראל 2017

לאחר היעדרות של שנה שב מלך התקשורת פטריק דרהי אל פסגת דירוג עשירי ישראל עם 49 מיליארד שקל. לעומתו, אחרי שנים בדירוג, מצאו עצמם השנה לב לבייב ושאול אלוביץ' מחוץ למועדון המיליארדים. הונם הכולל של חברי הרשימה - מעל חצי טריליון שקל
18/09/2017 | מערכת פורבס

פורבס ישראל מפרסם את הדירוג השנתי של 100 עשירי ישראל. כמו בשנתיים האחרונות, גם השנה כל חברי הרשימה הם מיליארדרים, אך לראשונה חוצה הונם המשותף את רף חצי טריליון השקל.

העשירייה הראשונה עדיין נשלטת על ידי אנשי התעשייה והפיננסים הוותיקים, אך משנה לשנה אפשר לראות כיצד אילי הטכנולוגיה והסטארט־אפ הצעירים מתעשרים ונושפים בעורפם - חלקם ותיקים יותר כמו מייסדי צ׳ק פוינט, וחלקם חדשים יחסית כמו טדי שגיא ומייסד Wework אדם נוימן.

לדירוג המלא - מאה עשירי ישראל 2017

לרכישת הגיליון או מנוי למגזין פורבס ישראל חייגו 077-4304645 או לחצו

לכל העדכונים, הכתבות והדירוגים: עשו לנו לייק בפייסבוק

לאחר שהודח בשנה שעברה מהמקום הראשון על ידי אייל עופר, חוזר פטריק דרהי השולט באימפריית התקשורת אלטיס, לכבוש את תואר האיש העשיר בישראל. הונו של דרהי עומד כיום על כ-49 מיליארד שקל.

מי שעוד הגדילו את הונם באופן משמעותי השנה הם שמואל חרל"פ שזינק בעקבות מכירת מובילאיי אל המקום ה-19 ברשימה עם הון של 7.1 מיליארד שקל ורמי לוי, שעל אף החקירות, שווה כיום כ-2.1 מיליארד שקל. בראיון מיוחד הוא משיב לטענות המופנות כלפיו בפרשת הקניון במבשרת ומסמן את הסכנה הגדולה לרשת הקמעונאות שלו - הקניות באינטרנט.

אך היו גם כמה בעלי הון שלא הצליחו לשמור על מעמדם בין 100 עשירי ישראל. כך נפלטו השנה מן הרשימה שמות ותיקים ומוכרים כמו לב לבייב ושאול אלוביץ', שמתמודד גם הוא עם חקירה לא פשוטה. ואם כבר הזכרנו חקירות, הונו של ארנון מילצ'ן עוד כיום על 19.5 מיליארד שקל - כמעט ללא שינוי מהשנה שעברה.

מן הצד השני, כמה שמות חדשים נכנסו השנה אל הרשימה, ביניהם בעלי הפועל ירושלים בכדורסל, אורי אלון, ומשפחת רוטלוי, מבעלי רציו.

"פוטין מסוכן לישראל"

בראיון מיוחד לרגל גיליון 100 עשירי ישראל מדבר ליאוניד נבזלין בגילוי לב על הונו ("יש לי בערך מיליארד דולר"), על חברו המיליארדר הנרדף מיכאיל חודרוקובסקי ("הוא מגיע מספר פעמים בשנה לישראל") ועל התקשורת בארץ ("לפעמים מתפרסמים בעיתון הארץ מאמרים מרגיזים, אבל אני אוהב את המבט של העיתון הזה. הוא עיתון בעל השפעה גדולה, ואני מעוניין בהשפעה").

נבזלין | צילום: ינאי יחיאל

אך מעבר לאלה, לנבזלין יש אויב אחד גדול, שאחראי להחרמתם של מיליארדי דולרים מהונו - נשיא רוסיה פוטין. נבזלין מזהיר כי אסור לישראל להסתמך על רוסיה בזירה הסורית ("פוטין יכול לחתום על הסכם עם ביבי, אבל אם הוא יזדקק יותר לאיראן או לחיזבאללה, הוא יפר אותו") ומגלה כי רוסיה משלמת לסוכנים בישראל שמשפיעים על דעת הקהל לטובתה ("אני מדבר על דמויות ציבוריות מוכרות. אלה לאו דווקא פוליטיקאים, אבל הם משפיעים על פוליטיקאים").

 

לרכישת הגיליון או מנוי למגזין פורבס ישראל חייגו 077-4304645 או לחצו

לכל העדכונים, הכתבות והדירוגים: עשו לנו לייק בפייסבוק

לדירוג המלא: 100 עשירי ישראל 2017

רופאים הכי טובים 2019
מקבוצת
אודות   |   צור קשר   |   הזמנת מנוי   |   שירות לקוחות מנויים   |   תנאי שימוש   |   פרסום בפורבס
Website created by   Cyberserve
אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואינה מחזירה כתבי יד ותמונות  |  כל הזכויות שמורות לפורבס ישראל / FI Media