ו' בניסן ה'תש"פ   |   31 במרץ 2020   |   יום שלישי
לייף סטייל רכב טכנולוגיה נדל בארץ עולם פיננסי
עשו מנוי
למגזין פורבס
ועכשיו – במבצע היכרות
מיוחד למנויים חדשים
דווקא בימי קורונה - המורים חשובים מאי פעם
26/03/2020 | אורי בן-ארי
כדאי להתרגל: מעקב אחר טלפונים – לא רק בישראל
26/03/2020 | זאק דופמן
לשמור על החולים: המהנדסים האיטלקים שמדפיסים שסתומים למכונות הנשמה
24/03/2020 | איימי פלדמן
  טכנולוגיה  < ראשי

עושה את יפן

סיוון נקמורה הגיעה ליפן בעקבות האהבה ומאז, זה 18 שנים, היא שם • למרות קשיי השפה והבדלי התרבויות היא בנתה אימפריית פרסום ושיווק משגשגת, הרבה בזכות התעוזה הישראלית שלה • לאחרונה היא פתחה גם סניף בישראל
29/12/2019 | BrandVoice

"בגלל שאנחנו שונים", זה המוטו של אימפריית הפרסום והשיווק המצליחה SivanS, שבנתה סיוון נקמורה (41) בטוקיו. שלוש מילים שאומרות הכל על סיפור חייה.

נקמורה גדלה בכפר סבא ובטיול שעשתה אחרי הצבא פגשה את אהבת חייה ובעלה לעתיד, ג'ונאיצ'י נקמורה. הם נישאו, התיישבו בטוקיו, הקימו משפחה וסיוון החלה לעבוד בשוק היפני - בלא שפה, בלא קשרים, בלא הכרה של התרבות והשוק. אבל היא למדה הכל ולמדה היטב: "מאז שהתחלתי לעבוד ביפן אימצתי אורח חיים יפני וכללי התנהגות של עולם התרבות והעסקים היפניים. אבל אלה מתובלים בחוצפה הישראלית שלי", מספרת נקמורה.


סיוון נקמורה. צילום: Alessio Milaneschi

אחרי כמה שנים של עבודה כשכירה במשרדי פרסום ויח"צ החליטה לצאת לדרך עצמאית. וב־2011 היא השיקה את חברת הפרסום והשיווק שלה SivanS. והיה לה חזון: גוף שיטפל בכל מכלול הצרכים של החברות שהיא מייצגת - גם מיתוג, גם שיווק, גם יחסי ציבור, גם פרסום, גם הפקת אירועים.

ההתחלה כמובן הייתה צנועה. אבל פרויקט קטן שעשתה עבור קבוצת פיאט ביפן - הפך להצלחה כבירה. גם מבחינת SivanS וגם מבחינת קבוצת פיאט (פיאט, אלפא רומיאו, אברט וג'יפ) שביססה בזכותו את אחיזתה בשוק היפני. הקבוצה נותרה לקוח אסטרטגי של SivanS כבר יותר מעשור ובצידו נוספו חברות רבות אחרות - מתחום המלונאות, האופנה, הטכנולוגיה, מוצרי צריכה שונים ומזון. בין השאר היא מתמחה בייצוג לקוחות אירופאים ביפן (הרבה מהם איטלקים) כמו "סן פלגרינו" (מתחום המזון), "פומלאטו" (מענף התכשיטנות), "פנריי" (מתחום השעונים), "קול האנד" (הנעלה) והיא מייצגת אפילו את שגרירות איטליה ביפן.

היום SivanS מעסיקה 60 עובדים ועובדות, רובם יפנים, אך יש בקרב עובדיה נציגות בינלאומית לא מבוטלת (קנדים, אירופאים, ישראלים ועוד).

הידיעות על הישראלית־היפנית הנמרצת והיעילה לא נעלמו גם מעיניהן של חברות ישראליות שונות הפועלות ביפן ושנדרשות לשירותי פרסום ושיווק כדי לשפר אחיזתם בשוק היפני. בין השאר חברת הביג דאטה "אופטימל פלוס", חברת Human Eyes המשווקת את מצלמות ה־360 מעלות Vuze וכן חברת "אורקם" - החברה החדשה של מייסדי "מובילאי" שמתמחה בפיתוח מוצרים לעיוורים ולקויי ראייה. לקוחות ישראליים מסוג שונה, לא עסקיים, שעושים שימוש בשירותיה של SivanS הם שגרירות ישראל בטוקיו (הפקת אירועים ושירותי שיווק) והוועד האולימפי הישראלי. לקראת המשחקים האולימפיים שיערכו בטוקיו באוגוסט 2020, עבורו תפיק SivanS אירועים שונים. וכדי לתת מענה צמוד יותר לחברות הישראליות שמבקשות את שירותיה, פתחה נקמורה סניף ישראלי הממוקם בשדרות רוטשילד בתל אביב. הסניף הזה מאפשר לחברות ישראליות שכבר פועלות בשוק היפני גישה נוחה יותר לשירותיה המגוונים של SivanS.

להתמקד במומחיות

במהלך השנים הפכה SivanS לקבוצה הכוללת גם חברות בנות, בהן Digital SivanS שמספקת שירותי שיווק דיגיטלי, בניית אתרים, רכש מדיה וניהול סושיאל. ולפני כשנתיים הוקמה חברת הוצאה לאור שיווקית TS Media שמעמידה פלטפורמת מדיה לחברות זרות בחתך של מדינות. הראשונה הייתה איטליה - באמצעות מגזין שיווקי אונליין בשם Shop Italia - מגזין רשת שסיפק פלטפורמה פרסומית לחברות איטלקיות הרבות שנקמורה מייצגת ביפן. השנה מתכוונת TS Media להפיק מגזין רשת ממוקד ישראל שיציג ביפנית, בפני השוק היפני, כתבות על לייף סטייל ישראלי, טכנולוגיה ישראלית, תרבות ואמנות, עסקים ועוד. ובתוך כך יציג חברות ומותגים ישראליים.

האנרגיה של סיוון נקמורה מעוררת השתאות. "אנחנו רוצים להיות בין עשר החברות המובילות בשיווק ובפרסום ביפן, וכן לפתוח סניפים נוספים בעולם שמחוץ ליפן" היא אומרת. הטקטיקה שלה מתבססת על אספקת מכלול השירותים לחברות שהיא מייצגת ממשרד אחד. לשם כך SivanS פתחה מומחיות ויכולות גם בפרסום, גם דיגיטל וגם שיווק. ולחברות שעדיין אינן בשוק ומבקשות לבחון האופציות היא מספקת שירותי מחקר שוק.

שורה תחתונה: SivanS היא חברת מיתוג ופרסום יפנית חריגה: נהלי עבודה ושקדנות יפניים מחמירים משולבים בטמפרמנט ובתעוזה ישראליים.

רופאים הכי טובים 2019
מקבוצת
אודות   |   צור קשר   |   הזמנת מנוי   |   שירות לקוחות מנויים   |   תנאי שימוש   |   פרסום בפורבס
Website created by   Cyberserve
אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואינה מחזירה כתבי יד ותמונות  |  כל הזכויות שמורות לפורבס ישראל / FI Media