ו' בניסן ה'תש"פ   |   31 במרץ 2020   |   יום שלישי
לייף סטייל רכב טכנולוגיה נדל בארץ עולם פיננסי
עשו מנוי
למגזין פורבס
ועכשיו – במבצע היכרות
מיוחד למנויים חדשים
דווקא בימי קורונה - המורים חשובים מאי פעם
26/03/2020 | אורי בן-ארי
כדאי להתרגל: מעקב אחר טלפונים – לא רק בישראל
26/03/2020 | זאק דופמן
לשמור על החולים: המהנדסים האיטלקים שמדפיסים שסתומים למכונות הנשמה
24/03/2020 | איימי פלדמן
  טכנולוגיה  < ראשי

המשפיעות ביותר: אלה הנשים שניווטו את עולם הטכנולוגיה ב-2019

כמדי שנה מפרסם פורבס ארה"ב את רשימת מאה הנשים המשפיעות בעולם: עשרים מהן מובילות ענקיות טכנולוגיה שמשפיעות על כולנו: מ-IBM, דרך יוטיוב ועד מיקרוסופט • אחוז המחזיקות בתפקידי ניהול בכירים צמח בהשוואה לשנה שעברה
16/12/2019 | ביז קרסון

ממנכ"ליות, כדוגמת סוזן ווצ׳יסקי של יוטיוב, ועד סמנכ"ליות כדוגמת סמנכ"לית הכספים של מיקרוסופט איימי הוד - הנשים בתחום הטכנולוגיה מאיישות את כל דרג הניהול הבכיר. רשימת מאה הנשים המשפיעות של פורבס האמריקאי שהתפרסמה לאחרונה, מציגה עשרים כוכבות בתחום הטכנולוגיה שכוחן רק ממשיך לצמוח.

שלוש הנשים המובילות ברשימת השנה הן מנהלות בכירות שהצמיחו את חברותיהן לגבהים חדשים. האישה המובילה בעולם הטכנולוגיה היא מנכ"לית IBM, ג'יני רומטי (מספר 9 ברשימה), שהימרה על עתיד החברה כשהחליטה לרכוש באוקטובר 2018 את Red Hat, בסך 34 מיליארד דולר. האחרונה נסגרה ביולי 2019.

מנכ"לית IBM, רומטי. הימרה על עתיד החברה | צילום: shutterstock

לסוזן ווצ׳יסקי (מספר 12 ברשימה), הנמצאת ברשימה יחד עם אחותה, מנכ"לית 23andMe אן ווצ׳יסקי (מספר 91), היתה שנה קשה כמנכ"לית יוטיוב. החברה נאבקה בתכנים פוגעניים שהועלו לפלטפורמה שלה והתמודדה עם תלונות מצד הגולשים שרבים מהם לא חושבים שהחברה עושה מספיק כדי לצמצם את ההטרדה.

מנכ"לית אורקל, ספרא כץ (מספר 14), איבדה את שותפה, המנכ"ל המשותף מארק הרד, מוקדם יותר השנה לאחר שנפטר באוקטובר, והותיר אותה כמנכ"לית היחידה של חברת הטכנולוגיה.

משפיעות באמצעות הכסף

אבל הכוח לא רק נמצא בידי מי שממלאת את התפקיד הראשי. מספר ארבע ברשימה הטכנולוגית (ומספר 18 ברשימת הנשים המשפיעות), היא סמנכ"לית הכספים של פייסבוק, שריל סנדברג, שמצדדת בעמדת ההגנה של הרשת החברתית בנוגע להתערבויות הפוליטיות שביצעה החברה, על פי החשד. סנדברג ממשיכה לתמוך בטענה לחופש הביטוי, בעוד טוויטר המתחרה אסרה פרסומות פוליטיות לחלוטין.

מנהלות הכספים אחראיות באופן ישיר להשפעה על החברה. באלפבית מנתבת סמנכ"לית הכספים רות פורת (מקום 19) כמה מההשקעות הגדולות ביותר של גוגל, כמו ההתחייבות בפברואר 2019 להשקיע 13 מיליארד דולר על מרכזי נתונים ברחבי ארה"ב. סמנכ"לית הכספים איימי הוד (מספר 26) עזרה להניע את מיקרוסופט להפוך לחברה של טריליון דולר.

צמיחה בתפקידי הניהול הבכיר

הואי לינג טאן ערכה את הופעת הבכורה שלה במקום 63 ברשימה כמייסדת ומנכ"לית של Grab, חברת שיתוף הנסיעות הסינגפורית. היא הייתה אחראית על הרחבת השווקים החדשים, ובשנת 2018 רכשה החברה את פעילות דרום מזרח אסיה של Uber בעסקה בשווי מיליארדים.

בעוד שאחוז הנשים המנכ"ליות נותר דומה בין 2018 ל-2019, מספר הנשים בדרגי ניהול בכירים צמח מ-23% ל-25%. צריך לשפר את מספר המנכ"ליות, אך חשוב להכיר בכך שנשים תורמות בכל תפקידי הניהול הבכיר והן חלק מהנשים החזקות בעולם.

 

10 הנשים המשפיעות בטכנולוגיה (ודירוגן ברשימה הכללית של הנשים המשפיעות)

1. ג'יני רומטי, מנכ"לית IBM (מספר 9 ברשימה הכללית)
2. סוזן ווצ׳יסקי, מנכ"לית יוטיוב (מס' 12)
3. ספרא כץ, מנכ"לית אורקל (מס' 14)
4. שריל סנדברג, COO בפייסבוק (מס' 18)
5. רות פורת, סמנכ"לית כספים, אלפבית (מס' 19)
6. איימי הוד, סמנכ"לית כספים, מיקרוסופט (מס' 26)
7. ג'ניפר מורגן, מנכ"לית משותפת SAP (מס' 49)
8. רושני נדאר מלוטרה, מנכ"לית HCL Technologies (מס' 54)
9. ג'ווין שוטוול, נשיאה SpaceX (מס' 55)
10. מגי וויי וו, סמנכ"לית כספים, קבוצת עליבאבא (מס' 57)

רופאים הכי טובים 2019
מקבוצת
אודות   |   צור קשר   |   הזמנת מנוי   |   שירות לקוחות מנויים   |   תנאי שימוש   |   פרסום בפורבס
Website created by   Cyberserve
אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואינה מחזירה כתבי יד ותמונות  |  כל הזכויות שמורות לפורבס ישראל / FI Media