כ"ט בטבת ה'תש"פ   |   26 בינואר 2020   |   יום ראשון
לייף סטייל רכב טכנולוגיה נדל בארץ עולם פיננסי
עשו מנוי
למגזין פורבס
ועכשיו – במבצע היכרות
מיוחד למנויים חדשים
הרופאים 2019
חיה אווירית: איך הפך ה-F-35 למטוס הקרב הטוב ביותר בעולם?
21/01/2020 | לורן תומפסון
הקרב על הצמרת: ג'ף בזוס כבר לא האדם העשיר בעולם
19/01/2020 | היילי סי. קוצ'ינלו
האימפריה מכה שנית: קיילי ג'נר רושמת שני טריידמארקס חדשים
20/01/2020 | ליזט וויטקו
  טכנולוגיה  < ראשי

הסטארט-אפ שמייצר משקפיים משאריות הקפה שלכם

חברת האופטיקה Ochis Coffee החליטה לנצל את המשקעים שנשארים בכוס לאחר שתיית קפה • באמצעות ערבוב שלהם עם פשתן וביו-פולימרים ניתן לייצר תחליף ירוק לפלסטיק ממנו מכינה החברה מסגרות למשקפי שמש
01/09/2019 | רבקה באנוביק

סטארט-אפ אוקראיני בשם Ochis פיתח קולקציית מסגרות משקפיים המיוצרת ממשקעים של פולי קפה.

רוב המשקפיים ומשקפי השמש עדיין מיוצרים מפלסטיק מבוסס נפט. הקולקציה של Ochis מגיעה עם אלטרנטיבה חדשה: מסגרת העשויה ממשקעי הקפה: תוצרת הלוואי של פולי הקפה שבדרך כלל נשארת בכוס אחרי שהמשקה התקרר.

דגם של Ochis. מסגרת המתכלה פי מאה מהר יותר | צילום: Ochis.com

את המשקעים מערבבים עם פשתן וביו-פולימרים על בסיס שמן צמחי ואז עושים מהם לבנים. לאחר מכן חותכים מהלבנים את המסגרות באמצעות מחשב.

מסגרות משקפי Ochis מתכלות פי מאה מהר יותר ממשקפי פלסטיק סטנדרטיים. הם גם הופכים לדשן טבעי עבור צמחים חדשים אם מכניסים אותם למים או לאדמה.

מייסד ומנכ"ל Ochis Coffee, מקסים הרווילנקו, הוא בעל 15 שנות ניסיון בתחום המשקפיים, כאשר עסקי האופטיקה עברו מדור לדור במשפחתו. "גדלתי במשפחה של אופטיקאים ואני עוזר להורים שלי מאז שהייתי ילד. לכן אני יודע כמעט הכל על משקפיים".

"רציתי ליצור משהו חדש וטבעי", מוסיף הרווילנקו. "אז התחלנו בחיפוש אחר חומר מושלם שניתן למחזר. קפה היה מושלם מכיוון שהוא משקה פופולרי מאוד. אנשים צורכים 2.5 מיליון כוסות קפה ביום בכל העולם", הוא אומר.

ידידותיים לסביבה וגם אופנתיים

תעשיות מעודדות קיימות כבר השתמשו בפסולת הקפה לייצור ריהוט, כוסות, דיו להדפסה ודלק ביולוגי, אך הרווילנקו עושה בו שימוש ייחודי כשהוא מייצר באמצעות הפסולת משקפי שמש. הוא שואף ליצור משקפי שמש ידידותיים לסביבה ועם זאת אופנתיים. לשם כך הוא ביצע ניסויים בעשבי מאכל שונים כמו נענע, פטרוזיליה והל, עד שמצא את החומר הטבעי הנכון בפסולת הקפה.

"תמיד רציתי ליצור משהו מועיל באמת ועכשיו, לקראת האסון האקולוגי הקרב בגלל הכמות הגדולה של פסולת פלסטיק בכל העולם, אני סוף סוף מרגיש שאני בדרך הנכונה", הוא אומר.

"מגיל 16 למדתי כיצד לפתח את העסק המשפחתי שלנו", מספר הרווילנקו. "יצרתי כמה אתרי אינטרנט והתחלנו לשווק את המשקפיים ברחבי אוקראינה".

"עשרות אלפי משקפיים עברו תחת ידינו וזה עזר לנו לגלות את כל החסרונות של מסגרות הפלסטיק. היה צורך ליצור אלטרנטיבה", הוא מוסיף.

מאמץ גיוס הכספים הראשון של Ochis בפלטפורמת מימון ההמונים קיקסטארטר גייס קצת יותר מ-13 אלף דולר, כשהוא עוקף את היעד הראשוני של 10,000 דולר ומשך אליו לקוחות מארצות הברית, מערב אירופה, יפן ואוסטרליה. הרווילנקו אמר שרק 10% מהלקוחות הם מאוקראינה.

100,000 זוגות עד 2021

לאן שואפים ב-Ochis Coffee? הרווילנקו מקווה להרחיב את המותג שלו ברחבי העולם.
"המטרה הגלובלית של הצוות שלנו היא להקים ייצור בקנה מידה מלא של המוצרים החדשניים המיוצרים מחומרי הגלם כדי להחליף את הטכנולוגיות המיושנות של ייצור פלסטיק מזיק".

"עכשיו אנחנו בשלב ההתחלה אבל יש לנו כבר ייצור סדרות קטנות. המטרה שלנו היא לייצר 10,000 זוגות עד 2020. אנו מתכננים לייצר 100,000 זוגות עד 2021 ולהגדיל את הייצור שלנו לפחות פי עשרה".

"בנוסף, אנו מתכננים להרחיב את רשת ההפצה שלנו בכל רחבי העולם, למכור את המוצרים שלנו בבתי קפה ובחנויות אופטיקה", הוא אומר. המשקפיים עולים בין 78 ל-89 דולר.

רופאים הכי טובים 2019
מקבוצת
אודות   |   צור קשר   |   הזמנת מנוי   |   שירות לקוחות מנויים   |   תנאי שימוש   |   פרסום בפורבס
Website created by   Cyberserve
אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואינה מחזירה כתבי יד ותמונות  |  כל הזכויות שמורות לפורבס ישראל / FI Media