כ"ו בשבט ה'תש"פ   |   21 בפברואר 2020   |   יום שישי
לייף סטייל רכב טכנולוגיה נדל בארץ עולם פיננסי
עשו מנוי
למגזין פורבס
ועכשיו – במבצע היכרות
מיוחד למנויים חדשים
לרגל ה-14 בפברואר: כך חוגגים את יום האהבה מסביב לעולם
14/02/2020 | שרונה קרני כהן
כפית קסמים: הכירו את נפח הברזל אבי פינס
17/02/2020 | מיטל כץ
משקיע בנדל"ן: ג'ף בזוס רוכש אחוזה בבוורלי הילס תמורת 165 מיליון דולר
16/02/2020 | ברנדה ריצ'רדסון
  טכנולוגיה  < ראשי

מיליארד דולר בייבי: הסטארט-אפים המבטיחים 2019

לאחר חיפוש שנמשך כשנה ותחקיר שכלל גם חשיפה של מנכ"לית שזייפה את גילה, גיבשו כתבי פורבס רשימה של חברות הסטארט-אפ שצפויות להגיע לערך של מיליארד דולר • מטכנולוגיה לניטור הונאות בשימוש במטבעות קריפטו ועד משלוחי אוכל עד דלת הבית
19/07/2019 | איימי פלדמן וביז קרסון

מדי שנה, בכל אחת מחמש השנים האחרונות, פורבס חיפש ברחבי העולם אחר 25 חברות הסטאט-אפ המגובות בקרנות הון-סיכון, שצפויות להגיע לערך של מיליארד דולר. בוגרי הרשימה כוללים את חברת משלוחי המזון DoorDash, אתר הנדל"ן Opendoor, מותג המזוודות Away, וחברת הביולוגיה הסינתטית גינקו ביוורקס. 

השנה, בעזרת חברת TrueBridge Capital Partners, סרקנו שוב את המפה עבור מציאתם של סטארט-אפים בולטים. TrueBridge ניתחה את המצב הפיננסי של יותר מ-150 סטארט-אפים, ואז הכתבים שלנו חפרו עמוק יותר. מחקר זה עלה על בעיות בחברת Cleo בסן פרנסיסקו. החברה הוסרה מהרשימה לאחר החקירה שלנו, ומנכ"ל החברה התפטר באמצע יוני.

לספק ערך באמצעות פתרונות טכנולוגים לארגונים הגדולים בעולם | צילום: shutterstock

הנה חלק מהחברות שנכנסו לרשימה הסופית של 2019:

Chainalysis

מייסדים: מיכאל גרונגר (מנכ"ל), יונתן לוין, יאן מולר
עד כה גייסו: 53 מיליון דולר
הכנסות ב-2018: 8 מיליון דולר
משקיעים מובילים: אקסל, Benchmark

החברה, שנוסדה בניו יורק, פיתחה תוכנה שחוקרת תנועתם של מטבעות קריפטו ויכולה לשפוך אור על אופן השימוש במטבעות, כמו bitcoin ,ethereum ,litecoin ועוד. מוסדות פיננסיים משתמשים בטכנולוגיה כדי לפקח על לקוחות ולעמוד בתקנות שנועדו למנוע הלבנת הון, בעוד סוכנויות ממשלתיות כגון מס הכנסה והלשכה הפדרלית לחקירות יכולים לזהות עסקאות בלתי חוקיות ולחקור פושעים לכאורה. לפני שהצטרף לחברה, מיכאל גרונגר, בן 49, שיתף פעולה עם חברת הקריפטו קראקן, בעוד שיאן מורל, בן 47, בנה את ארנק הקריפטו הדיגיטלי MyCelium.

CONTRAST SECURITY

מייסדים: ג'ף וויליאמס, ארשאן דאבירשיאגי ואלן ניומן
עד כה גייסו: 122 מיליון דולר
צפי הכנסות ב-2018: 25 מיליון דולר
משקיעים מובילים: קרנות אקרו, באטרי, ג'נרל קאטאליסט וורבורג פינקוס

ב-2010 החל ג'ף וויליאמס, אנליסט אבטחת מידע בן 52, להשקיע משאבים בחברת הייעוץ שלו, Aspect, בשביל לפתח מערכת אנליזת אבטחת מידע בצורה אוטומטית. ב-2014, הוא ושותפו לשעבר באספקט, ארשאן דאבירשיאגי (36), ייסדו את חברת  Contrast Security, שמתמקדת בניטור קוד שנכתב באפליקציות ריצה למיניהן. המערכת שלהם התריעה באופן ישיר למפתחים על פוגענים פוטנציאלים בקוד. "העבודה שבעבר היתה צריכה לעבור דרך מומחי אבטחה, עכשיו מגיעה ישירות למפתחים", אומר דאבירשיאגי, שמשמש עכשיו כמדען הראשי של החברה.

ב-2016, החברה הביאה מנכ"ל חיצוני בשם אלן ניומן, לו ניסיון עשיר במלחמה בפשיעה באינטרנט. הבאתו מצביעה על הרצון להרחיב את העסק שלהם.

CYBEREASON

מייסדים: ליאור דיב (מנכ"ל), יוסי נאר, יונתן שרים-עמית
עד כה גייסו: 189 מיליון דולר
הכנסות ב-2018: 50 מיליון דולר
משקיעים מובילים: LEAD ,CRV, לוקהיד מרטין, סופטנק, ספארק קפיטל

ליאור דיב, יוסי נאר ויונתן שרים-עמית נפגשו במהלך שירותם הצבאי ביחידת המודיעין של צה"ל, יחידה 8200, קרקע פורייה לחברות סטארט-אפ רבות. תוך כדי עבודה על אבטחת מידע בצבא, הם הגיעו עם הרעיון של Cybereason, המבוססת על ענן בטכנולוגיית אבטחת סייבר המתמחה בניטור רציף ותגובה לאיומים מתקדמים של מתקפות סייבר. החברה הושקה בשנת 2012, ועברה מישראל לבוסטון לאחר כשנה. "אתה מספק ערך על ידי סיוע לארגון גדול לא להופיע בחדשות ככזה שחווה פריצה למערכות המידע", אומר דיב, 41.

לרשימה המלאה

רופאים הכי טובים 2019
מקבוצת
אודות   |   צור קשר   |   הזמנת מנוי   |   שירות לקוחות מנויים   |   תנאי שימוש   |   פרסום בפורבס
Website created by   Cyberserve
אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואינה מחזירה כתבי יד ותמונות  |  כל הזכויות שמורות לפורבס ישראל / FI Media