הרופאים 2019
   
כ"ב בשבט ה'תש"פ   |   17 בפברואר 2020   |   יום שני
לייף סטייל רכב טכנולוגיה נדל בארץ עולם פיננסי
עשו מנוי
למגזין פורבס
ועכשיו – במבצע היכרות
מיוחד למנויים חדשים
הרופאים 2019
רק בת 14 וכבר מצילה חיים: "אני לא ילדה שמחה, אלא מאושרת"
10/02/2020 | הדס בשן
כוכבי המסך הקטנטן: היוטיוברים המרוויחים של 2019
11/02/2020 | מדלן ברג
לרגל ה-14 בפברואר: כך חוגגים את יום האהבה מסביב לעולם
14/02/2020 | שרונה קרני כהן
  טכנולוגיה  < ראשי

מרבית העסקים עדיין שמרנים: בין כלכלה שיתופית לתיירות עסקית

יתרונות השימוש במתקני אירוח שיתופיים יחסכו כסף רב לחברות רבות אך ישנם גם לא מעט חסרונות שנובעים ברובם מהצורך בשמירה על תרבות ארגונית מסודרת וקבועה • עם זאת, ככל שחברה גדולה יותר - כך הסיכוי שתבחר להשתמש בשירותים כאלה פוחת משמעותית
13/06/2019 | בני יונוביץ'

מכירים את אלה שמתכננים את החופשה שלהם חודשים ארוכים מראש? עכשיו תדמיינו שאתם צריכים לתכנן כמה כאלה במקביל, לכמה אנשים בעלי צרכים שונים, העדפות שונות, יעדים שונים וגם תקציבים שונים. בנוסף לכל המשתנים הללו, אתם גם מחויבים למידה מסוימת של אחריות וסטנדרטים כלפי אלו שאתם מתכננים עבורם את המסע.

חברות גלובאליות, או כאלה המעוניינות להתרחב על פני הגלובוס ולכן מרבות במימון נסיעות עסקיות, מתמודדות עם המשוואה המורכבת הזאת חדשות לבקרים. כדי להוזיל עלויות, יותר ויותר ארגונים בוחנים את השימוש בדירות ומתקנים משותפים, (ע"ע Airbnb ודומיו), כפתרון מגורים או כתחליף למלון לעובדיהם בנסיעות העסקיות. מן העבר השני, גם Airbnb הפנימה שמדובר בקהל פוטנציאלי ואף הכריזה לאחרונה על השקעת משאבים בפיתוח פתרונות ייעודיים לעולם העסקי.

חברות סטארט-אפ רבות משתמשות ב-Airbnb כדי לחסוך עלויות | צילום: Shutterstock

לפי סקר של (GBTA (Global Business Travel Association, כיום רק כ-17% מתכניות הנסיעות הגלובאליות (נהלי הנסיעות של החברות) מאפשרות לנוסעים עסקיים ללון בדירות שיתופיות, אם כי התחזית מצביעה על עלייה צפויה. מפתיע לגלות, שבשונה מהאחוזים הנמוכים של שימוש ב-Airbnb ודומיהם בנסיעות עסקיות, כ-50% מתכניות הנסיעות מאפשרות ואף מעודדות את עובדיהן להשתמש בשירותים משותפים אחרים כמו נסיעות שיתופיות - Uber לדוגמה.

בהסתמך על הנתונים הללו אפשר לומר שמרבית העסקים עדיין שמרנים ביחס לאופן קיומן של נסיעות עבודה בחו"ל, וטרם אימצו את מגמות הלינה הגוברות בשוק הפרטי, של שימוש בדירות ומתקנים משותפים במהלך השהות מעבר לים. לצד זה, חשוב לזכור שמדובר בנסיעה במסגרת עבודה ולכן יש לכך צדדים חיוביים יותר ופחות. יתרונות השימוש במתקני אירוח שיתופיים יכולים לבוא לידי ביטוי כאשר מתקיים ביעד הנסיעה כנס או אירוע גדול ואזלו החדרים בבתי המלון. או אז, יתכן שחיפוש במנוע חיפוש אלטרנטיבי יציע לנו מגוון נוסף של חדרי אירוח שנותרו "מתחת לרדאר" במנועי החיפוש המוכרים. יתרון נוסף הוא הענקת חוויית אירוח שונה, כאשר היום קיימת מגמת עלייה ברצון להכיר את התרבות והסביבה החדשה בה מתארחים. בנוסף, השכרה קצרת טווח של בתים ודירות בנות מספר חדרים, עשויה לאפשר שיכון של כל הצוות הנוסע במקום אחד ועל כן, לאפשר גיבוש ופלטפורמה נוחה לעבודה משותפת גם מעבר לים.

מעבר ליתרונות הנעימים, ישנם גם לא מעט חסרונות שנובעים ברובם מהצורך בשמירה על תרבות ארגונית מסודרת וקבועה. אלמנט אחד הוא חובת העסק לשמור על בטיחות עובדיו, מה שמכונה בעגה המקצועית Duty of Care - אירוח העובד במלון מורשה ומוכר "עם אבא ואמא" מייצר תחושה בטוחה יותר ויכולת מעקב אחר מיקומו של העובד. לכך גם נלווית אחריות התאגיד - מהי מידת האחריות של ארגון בשליחת עובדים למקום מסוים? כמו כן, השתכנות במלון בעל אוריינטציה עסקית מבטיח יותר וודאות לגבי איכות המוצר בהשוואה לדירות. הדבר נכון גם לגבי מתקני המקום אשר משמשים לצורכי עבודה, כמו Wi-Fi יציב. שיכון במלון לרוב משרה יותר ביטחון גם בהיבט הזה של עמידה בסטנדרטים וניהול מוסדר על ידי צוות עובדים מיומן.

גורם מרכזי שנלקח בחשבון על-ידי הארגון הוא מדיניות ביטולים, כאשר מלונות רבים מציעים אפשרות של ביטול חינם ובעלי דירות כמעט שאינם מציעים זאת. מנגד, האחרונים כן עשויים לבטל את הזמנת החדר ברגע האחרון, תופעה נדירה בבתי מלון, ואז נותר האורח במדינה זרה ללא קורת גג.

ומה לגבי ישראל? חברות סטארט-אפ רבות משתמשות ב-Airbnb כדי לחסוך עלויות, בעיקר בשלבים הראשונים; המשמעות של זה היא שלרוב, ככל שחברה גדולה יותר - כך הסיכוי שתבחר להשתמש בשירותים מסוג זה פוחת משמעותית.

הכותב הוא מנכ"ל ומייסד שותף של פלטפורמת הנסיעות העסקיות Arbitrip

יונוביץ'. חברות גלובאליות מרבות במימון נסיעות עסקיות | צילום: ישראל הדרי

 

 

 

רופאים הכי טובים 2019
מקבוצת
אודות   |   צור קשר   |   הזמנת מנוי   |   שירות לקוחות מנויים   |   תנאי שימוש   |   פרסום בפורבס
Website created by   Cyberserve
אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואינה מחזירה כתבי יד ותמונות  |  כל הזכויות שמורות לפורבס ישראל / FI Media