הרופאים 2019
   
י"א בכסלו ה'תש"פ   |   09 בדצמבר 2019   |   יום שני
לייף סטייל רכב טכנולוגיה נדל בארץ עולם פיננסי
עשו מנוי
למגזין פורבס
ועכשיו – במבצע היכרות
מיוחד למנויים חדשים
תנו לקנות בשקט: כך הפכה ריסקיפייד הישראלית לחד-קרן
02/12/2019 | רוני קרצנר
היום השני: כך שוויה של מאנדיי הישראלית צמח לשני מיליארד דולר
06/12/2019 | רוני קרצנר
הון של יותר מ-430 מיליארד שקל: העשירים שיעידו במשפט נתניהו
02/12/2019 | רוני קרצנר
  טכנולוגיה  < ראשי

שליחי העתיד: הרובוט החדש של פורד יביא את המשלוחים עד הדלת

חברת הרכבים, יחד עם Agility Robotics, עובדות על פיתוח רובוט הנראה כמו בן אדם ומסוגל לשאת חבילות מרכב משלוחים אוטונומי ועד לפתח דלתו של הצרכן • Digit כולל חיישנים המסייעים לו לעלות במדרגות, ללכת על גבי שטח שאינו אחיד וגם לדלג מעל מכשולים
28/05/2019 | דייוויד קיילי

עוד לפני שהציבור חווה את דעתו על מכוניות ללא נהג, חברת פורד צופה עתיד שבו אולי רובוטים ינהגו במכוניות אוטונומיות ויביאו לנו את החבילות שלנו.

החברה משתפת פעולה עם Agility Robotics כדי לחקור "שיטות חדשות לביצוע משלוחים", זאת בדגש האתגר על "השלב הסופי של קבלת המשלוח מן המכונית לדלת".

Digit. יכול לעלות ולרדת במדרגות | צילום: Ford

לדברי פורד, מוצרים הנשלחים בצורה רכובה מצריכים שירות נוסף: העברת החבילות בין רכב השילוח לנמען. בשלב הזה חבילות יכולות ליפול, לא תמיד נוח לאנשים לעזוב את בתיהם כדי לאסוף משלוחים, גם בתי עסק נעזרים בשירותים חיצוניים כדי לשלוח מוצרים.

"אם אנחנו יכולים לשחרר אנשים מהצורך להתמקד פחות בלוגיסטיקה של ביצוע משלוחים, הם יכולים לפנות את הזמן ואת המאמץ לדברים שבאמת מצריכים את תשומת הלב שלהם", אומרים בפורד.

מעורר אי-נוחות

בואו לא נשתגע. רק בגלל שמשהו נראה אפשרי על הנייר והמהנדסים אומרים שזה אפשרי, זה לא אומר שהציבור ירגיש נוח עם זה.

Digit, רובוט בעל שתי רגליים שתוכנן ונבנה על ידי Agility Robotics לא רק נראה כמו בן אדם, אלא גם הולך כמוהו. הוא בנוי מחומר קל משקל ומסוגל להרים חבילות שמשקלן עד כ-18 ק"ג, Digit יכול לעלות ולרדת במדרגות, ללכת באופן טבעי על שטח לא אחיד, ואפילו לדלג מעל מכשולים בלי לאבד את שיווי המשקל שלו וליפול.

העיצוב של Digit גם מאפשר לו לקפל את עצמו לאחסון קל בחלקו האחורי של רכב אוטונומי, עד שהוא נקרא לפעולה. לאחר שהמכונית האוטונומית תגיע ליעדה, Digit מוציא עצמו מן האחסון, תופס את החבילה מן הרכב ומבצע את השלב האחרון בתהליך המסירה.
פרויקט זה הוא דוגמה נוספת להמצאות של רובוטים מתוכנתים שיחליפו בני אדם.

ממזל"טים שנכנסים לרחוב צר כדי להטיל פצצה על אויב, דרך מזל"ט שמביא משלוחי מזון מהיר ללקוחות ועד רובוטים המבצעים פעולות שונות במחסני אמזון, ועוד. וכמובן, תעשיית הרכב משתמשת ברובוטים כדי לרתך חלקים, ולהבריג ברגים כחלק מפס הייצור במשך עשרות שנים.

כאשר הרכב האוטונומי מביא את Digit ליעד הסופי שלו, הרכב יכול לספק לרובוט את כל המידע הדרוש לו באופן אלחוטי, כולל המסלול הטוב ביותר להליכה דלת הכניסה. באמצעות חילופי נתונים אלה, Digit יכול לעבוד בשיתוף פעולה עם הרכב כדי למקם את עצמו ולהתחיל לבצע את המסירה.

הרובוט מצויד בחיישנים שונים, ויש לו כוח עיבוד מספק המאפשר לו לנווט בתרחישים בסיסיים. אם הוא נתקל במכשול בלתי צפוי, הוא יכול לשלוח תמונה חזרה לרכב וזה יגדיר לו פתרון. המכונית יכולה אפילו לשלוח את המידע לענן ולבקש עזרה ממערכות אחרות כדי לאפשר ל-Digit לנווט, מתן רמות מרובות של סיוע המסייעים לשמור על רובוט קל וזריז. משקלו הקל של Digit גם מסייע להבטיח זמן ריצה ארוכה, אשר חיוני עבור עסק משלוחים אוטונומי שיפעל במשך רוב היום.

ניסוי שכזה יהיה מעניין. מפעלים שואפים ליעילות, אך נראה שהצרכנים שבעים מיצירת אינטראקציה עם רובוטים המנסים לתפוס את מקום העבודה האנושי, וניווט בשטח בלתי צפוי של ערים ושכונות.

רופאים הכי טובים 2019
מקבוצת
אודות   |   צור קשר   |   הזמנת מנוי   |   שירות לקוחות מנויים   |   תנאי שימוש   |   פרסום בפורבס
Website created by   Cyberserve
אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואינה מחזירה כתבי יד ותמונות  |  כל הזכויות שמורות לפורבס ישראל / FI Media