הרופאים 2019
   
ט"ז בכסלו ה'תש"פ   |   14 בדצמבר 2019   |   שבת
לייף סטייל רכב טכנולוגיה נדל בארץ עולם פיננסי
עשו מנוי
למגזין פורבס
ועכשיו – במבצע היכרות
מיוחד למנויים חדשים
נעים להכיר: עושה העסקאות הטוב ביותר בוול סטריט
08/12/2019 | אנטואן גרה
"מילת המפתח היא ריליישנשיפ"
08/12/2019 | נועה אורון, ניו יורק
צעצוע של סיפור: המנהל המבריק מאחורי הצלחת ענקית הצעצועים הסברו
09/12/2019 | מאט פרז
  טכנולוגיה  < ראשי

בהשפעת מלחמת הסחר העולמית: גוגל תפסיק לתמוך ב-Huawei

מלחמת הסחר בין ארצות הברית לסין נותנת את אותותיה כאשר בקרוב ענקית הטכנולוגיה האמריקאית תפסיק לשתף פעולה עם שותפתה הסינית, שמשתמשת במוצרי החומרה והתוכנה שלה • החברות דאגו לציין כי ההשפעה לא תחול על משתמשים קיימים
21/05/2019 | זאק דופמן
בשבוע שעבר התייחסה ענקית הטכנולוגיה הסינית Huawei להשלכות האפשריות של הסנקציות האמריקאיות כשצייצה בחשבון הטוויטר שלה: "ההחלטה של וושינגטון לחייב חברות אמריקאיות להפסיק לשתף פעולה עם Huawei תגרום למפסידים משני הצדדים".

ההשלכות לא איחרו להגיע ומיד לאחר אותו ציוץ דווח ברויטרס שחברת גוגל מספיקה את העסקים שלה עם שותפתה הסינית, שמשתמשת כדרך קבע במוצרי החומרה והתוכנה שלה, מלבד אלו שנמצאים תחת רישיון של Open source.

מנכ"ל Huawei רן זנגפריי אמר לכתבים ביום שבת האחרון ש"החברה הכינה את עצמה מבעוד מועד למצב כזה. אמנם קצב הצמיחה שלה יירד כתוצאה מהמהלך הזה אך היא תמשיך לצמוח. מדיניות האיומים על הפסקת שיתופי פעולה מביאה לגישה של לקיחת סיכונים ופוגעת באמינותה של ארצות הברית". 

האם בקרוב נראה פחות ופחות טלפונים של Huawei ברחובות? | צילום: Shuuterstock

זה היה ברור שהקלף הזה הוא הדבר החזק ביותר שארצות הברית החזיקה בידה מאז התחילה מלחמת הסחר העולמית ועתה היא החליטה להשתמש בו. החדשות על גוגל מביאות לכך שהחברה הסינית תנותק ממעגל העדכונים של מערכת האנדרואיד, ומלבד זה, בגרסאות הבאות שייצרו, ימחקו גם את האפליקציות המוכרות לנו ואת שירותי גוגל - מחנות האפליקציות ועד הג'ימייל. על פי הדיווח של רויטרס, "עדיין מתקיימים דיונים פנימיים בתוך גוגל בדבר אילו פרטים ואילו שירותים ספציפיים יורידו".

"זה לא אירוני?", צייצה חברת Huawei לפני החדשות האחרונות שיצאו. "ארצות הברית משתמשת באמצעי פיקוח דומים לאלה שסין משתמשת בהם - אלה שהיא מאשימה אותם בגללם במלחמת הסחר העולמית".

כמו כן, בשבוע האחרון הודיעה מחלקת המסחר האמריקאית ש-Huawei ו-70 החברות המסונפות אליה ייכנסו לרשימה המיוחדת של חברות החייבות באישור ממשל ארצות הברית לפני סיפוק סחורה למדינה. המהלך הזה התרכך מעט בשביל לאפשר לאלו שכבר מחזיקים בסחורה לא להיפגע מדיי. עם זאת, הוא חל על מכירות חדשות.

גוגל בתוך טלפון של Huawei - לא עוד? | צילום: Shutterstock

יש לציין כי החברה הסינית טוענת שהתכנית האמריקאית הינה להוציא אותה מהבמה העולמית. אולם, הצד השני יכול לטעון כי מי שגורם לפיצוץ הזה היא לא ארצות הברית אלא דווקא סין.

עד היום, שמה Huawei את מרבית פעמית על מכירת הטלפונים הניידים שלה, הימור שהניב לה עד כה רווחים רבים. בשנה שעברה, עקפה החברה את אפל והגיעה למקום השני במכירות, כשהיא כבר לוטשת עיניים לכיוון המקום הראשון בו מחזיקה חברת סמסונג. הפסקת שיתוף הפעולה עם גוגל תפגע ככל הנראה חזק מאוד בכוונות האלו.

הודעת הרגעה למשתמשים קיימים

האירוניה כאן היא שעד כה התמקדו באמריקה בעיקר בציוד ה-5G של Huawei, דבר שהביא לחשש לפגיעה בביטחון ארצות הברית - וכל זה לא היה בצד הצרכני, שכן הצמיחה של הדור החמישי של Huawei בארצות הברית מאוד נמוכה, בעוד בעולם הטלפונים הניידים פשוט נעלמים מהמדפים. 

הקמפוס של גוגל. משתתפת במלחמת הסחר | צילום: Shutterstock 

סין יכולה עתה להיכנס לתוך המשחק הזה, בדיוק כפי שעשתה במקרה דומה כשהיה איום על רשת ZTE בשנה שעברה. "אנחנו מאמינים שזה ניסיון גרוע של הצד האמריקאי", אמר שר החוץ הסיני. "זה מכוון כולו כנגד חוקי השוק והעקרון ההוגנות, דבר שלא משרת כהלכה את העניין של אזרחי ארצות הברית. זה רק טבעי שסין תפעל בכל האמצעים בשביל לשמור על הלגיטימיות והאינטרס של החברות הסיניות".

בתגובה לפרסום ההשעיה של גוגל, דובר Huawei אמר כי "החברה תרמה רבות לצמיחה של מערכת האנדרואיד מסביב לעולם. בתור אחד השחקנים המרכזיים מבין הפרנטרים העולמיים של גוגל, עבדנו בצורה צמודה עם מערכת ה-Open source כדי לפתח מערכת שתטיב עם המשתמשים ועם התעשייה עצמה. Huawei תמשיך לספק עדכוני אבטחה ושירותים לאחר המכירה לכל לקוחות החברה - לרבות למוצרי הטלפונים הניידים והטאבלטים - עבור כל מי שמשתמש במוצרים מסביב לעולם. אנחנו נמשיך לבנות מערכת תוכנה בטוחה ויציבה, במטרה לספק למשתמשים מסביב לעולם את החוויה הטובה ביותר".

האמירה הזאת עלתה בקנה אחד יחד עם הציוץ בחשבון הרשמי של אנדרואיד, שגרס כי גם גוגל תמשיך לספק שירותים ללקוחות ובעלי הטלפונים הקיימים. "עבור משתמשי Huawei, אנחנו מבטיחים כי בעוד אנו מבצעים את דרישות ממשל ארצות הברית, השירותים הקיימים כמו האפליקציות ושירותי האבטחה של גוגל ימשיכו להתקיים בכל מכשיר של Huawei".


רופאים הכי טובים 2019
מקבוצת
אודות   |   צור קשר   |   הזמנת מנוי   |   שירות לקוחות מנויים   |   תנאי שימוש   |   פרסום בפורבס
Website created by   Cyberserve
אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואינה מחזירה כתבי יד ותמונות  |  כל הזכויות שמורות לפורבס ישראל / FI Media