ט"ו בחשון ה'תש"פ   |   13 בנובמבר 2019   |   יום רביעי
לייף סטייל רכב טכנולוגיה נדל בארץ עולם פיננסי
עשו מנוי
למגזין פורבס
ועכשיו – במבצע היכרות
מיוחד למנויים חדשים
הרופאים 2019
"הישראלים מבינים איך עובד עולם ההשקעות. זה עדיין לא אומר שכל אחד יכול להיות משקיע"
07/11/2019 | רוני קרצנר
יצרן קטן וחכם: חברת השבבים הזו ערכה מהפכה בתהליך הייצור
06/11/2019 | איימי פלדמן
הדיסוננס של יהודי בריטניה עלול לשלוח אותם אל מחוץ למדינה
10/11/2019 | אלון לוין ויובל בוסתן, סיקור ממוקד
  נדל"ן ותשתיות  < ראשי

בונים את המדינה

חברת א.מ.י נדל"ן, בראשות אמיר יקותיאל ואחיו מעוז, מעצבת את דפוסי הבנייה החדשים בישראל • בין הפרויקטים שלה: הבניין המחודש והמרהיב בשדרות רוטשילד בתל אביב, מתחם האגם האקולוגי, מגדלי הדר היוקרתיים, מתחם המושבה והבניין השני של הביזנס סנטר בהוד השרון
21/08/2019 | BrandVoice

אמיר ומעוז יקותיאל, מיזמי הנדל"ן המוכרים והמצליחים בארץ, חתומים על עשרות פרויקטים יוקרתיים ברחבי תל אביב והשרון. כבר 20 שנה שהאחים חדורי המוטיבציה עוסקים בתחום המקרקעין והחברה שבבעלותם "א.מ.י. יקותיאל נדל"ן", מתמחה בתכנון וייזום תוכניות נדל"ן של משרדים, מרכזים מסחריים, מתחמי בילוי ומגדלי מגורים.
צריך להדגיש שהקבוצה נכנסה לאחרונה גם לפרויקטים
בתחום של התחדשות עירונית ופרויקטים במזרח הוד השרון.

בחברה מועסקים עורכי דין, נוטריון, אדריכלים, שמאים ויועצים פיננסיים, המעניקים מעטפת מקצועית לכל עשייתה. בנוסף לכך, הקבוצה מעסיקה יועצים מקצועיים חיצוניים מן השורה הראשונה, המלווים אותה ומשלימים את פעילותה על פי הצרכים ובהתאמה למהות הפרויקט. פעילותה מתמקדת בעיקר באזור השרון: בהוד השרון, רעננה, הרצליה, כפר סבא וכן, באזור תל אביב־יפו.


אמיר יקותיאל | צילוים: יוסי אלוני, יח"צ

אמיר ומעוז יקותיאל נולדו בהוד השרון להורים ילידי העיר. מיד עם סיום שירותו הצבאי אמיר עבר לחו"ל ולמד שם משפטים. עם חזרתו ארצה סיים את לימודי המשפטים במחזור השני במרכז הבינתחומי הרצליה, ובמקביל עבד במשרד עורכי דין קטן, שהתמחה בנדל"ן, בעיקר בחו"ל. כשסיים את ההתמחות הוצעו לאמיר מספר הצעות, אבל הוא החליט דווקא להישאר באזור השרון כי האמין בפוטנציאל הנדל"ני הטמון בו.

אמיר ניהל במשך כשמונה שנים משרד עורכי דין המתמחה בתחום המקרקעין, וביצע עסקאות נדל"ן קטנות ובינוניות עם שותפים שונים, בעיקר באזור השרון ובתל אביב. במשך מספר שנים אף היה שותף במשרד עורכי דין גדול, אך המשיכה העיקרית שלו היתה ליזמות ונדל"ן. "ראיתי שאלו תחומים שעתידים להתפתח. זיהיתי הזדמנויות והבנתי שזה הכיוון שאליו אני צריך לשאוף", מספר אמיר.

מתוקף היותו מומחה בתחום הנדל"ן, ובתור אחד שידוע כיצירתי מאוד, הגיעו אליו עסקאות רבות לבחינה ובדיקה, וכך נוצרה עבורו רשת יחסים עם גורמים מובילים בתחום. את הפריצה המשמעותית עשה אמיר יקותיאל כשאחיו מעוז הצטרף אליו בשנת 2003 - מעוז, אדריכל ומתכנן ערים בהכשרתו, נקרא לדגל והצטרף לפעילות.

במהלך השנים יזמו האחים מספר רב של פרויקטים למגורים, כאשר ההתמחות העיקרית שלהם היא השבחת קרקעות והפיכתן לבנייני מגורים, מתחמי משרדים או מרכזי בילוי. "אנחנו עוסקים בסטארט־אפ של נדל"ן", אומר אמיר. "אנחנו קונים קרקע עם פוטנציאל, עובדים עליה ומשביחים אותה ואז מגיעים לרווחים הרבה יותר גדולים מהמקובל בשוק".

כדורגל וחינוך

אחד התחומים היותר חשובים עבור אמיר יקותיאל וחברת א.מ.י נדל"ן הוא התרומה לקהילה. חוץ מעשרות תרומות בסתר שאמיר מבקש לא להרחיב עליהן את השיח, ישנו עוד תחום אחד הקרוב לליבו - הכדורגל. אמיר והחברה שבבעלותו א.מ.י נדל"ן משמשים בשנים האחרונות כספונסרים ראשיים של מחלקות הנוער של הפועל כפר סבא, הוד השרון והפועל רעננה. לא פחות מ-4,000 ילדים מתאמנים מדי שבוע עם החולצות של א.מ.י נדל"ן.
הדבר מסב לאמיר תחושת גאווה: "מדובר עבורי בדרך חיים, השקעה בעתיד הכדורגל בשרון.

חוץ מאשר ללמד את הילדים והנערים האלו לשחק כדורגל אנחנו גם מחנכים אותם, וזה אולי התפקיד החשוב מכל. אני גאה במיוחד בעשרות ובמאות הנערים שצמחו במחלקת הנוער והפכו לא רק לשחקני כדורגל אלא גם לאנשים טובים יותר".

כובש את רוטשילד

פרויקט הבאוהוס ברוטשילד 87 קורם עור וגידים. הבניין בשדרות רוטשילד בתל אביב נמכר לפני כשנתיים ב־64 מיליון שקל לאמיר יקותיאל ולאיש העסקים ברק אברמוב. זהו בניין מגורים בעל 3 קומות (קומת קרקע ו־2 קומות עליונות) ו־7 דירות, בשטח של 120 מ"ר כל אחת.

על פי תוכנית בניין העיר, יוכלו היזמים להוסיף למבנה 2.5 קומות וכ־700 מ"ר בנוי - אותם הם מתכוונים לנצל, כשבכוונתם להשקיע בפרויקט כ־25 מיליון שקל. נכון לעכשיו, רוכש יחיד מתעניין ברכישת דירת טריפלקס, שמחירה מוערך ב־45 מיליון שקל.

כחלק מההשקעה בפרויקט, בכוונת היזמים לשפץ את המבנה הקיים ולהוסיף לו מעלית וחניון תת קרקעי עם 12 חניות. שטח הדירות הקיימות צפוי להצטמצם, כך שבכל קומה אפשר יהיה להוסיף דירה נוספת. לאחר הצמצום יהיה שטח הדירות הקטנות 70 מ"ר עם מרפסת של כ־18 מ"ר, ושטח הדירות הגדולות 120 מ"ר עם מרפסת של 24 מ"ר. בסך הכל, לאחר התוספות, יכלול הבניין כ־17 דירות.

למבנה, הידוע כ־"בית באומיל", ערך היסטורי ואדריכלי. הוא נבנה ב־1936 בתכנונו של האדריכל הנודע קרל רובין, אשר תכנן מבנים רבים בתל אביב ונחשב לאדריכל מוביל בסגנון הבאוהאוס.

בבניין מתוכנן להיות גם חדר כושר וחניון אלקטרוני מיוחד. מחיר הדירות מתחיל ב־70 אלף שקל למטר ומטפס עד ל־100 אלף שקל למטר בדירות העליונות.

ביזנס סנטר - חלק B

יקותיאל ביזנס סנטר הינו מתחם עסקים דינאמי יחיד מסוגו באזור התעשייה נווה נאמן, המשלב בין תעסוקה ומסחר ומפרה את האזור כולו. השלב הראשון של הפרויקט כולל קומת חניון במרתף ומעליו קומת מסחר בגודל של כ־5,000 מ"ר, שכוללת מסעדות, בתי קפה ואף סופרמרקט. מעל קומת המסחר מתנשא בגאון בניין בן 7 קומות. השטחים בבניין הם בהיקף של כ־10,000 מ"ר.

אל הבניין הראשון עתיד להצטרף בניין נוסף (B), אשר נמצא בשלב סופי של הוצאת היתרים. הצפי להקמת הבניין הוא כ־16 חודשים מקבלת היתר הבנייה. מתחם B יכלול 5 קומות, כאשר שטח קומה טיפוסית יהיה כ־1,200 מ"ר בנוסף לשטחי מרפסות שמשולבות בכל קומה.

ביזנס סנטר - חלק B

המרכז החדש הינו פתרון לעסקים הקטנים והבינוניים. "מדובר בבניין עסקים יוצא דופן, שמהווה נדבך נוסף ברשת הביזנס סנטרים אותם אנחנו מפתחים ברחבי השרון", אומר אמיר יקותיאל. "מדובר באחד מתוכניות הדגל של קבוצת א.מ.י יקותיאל, המרכז הגדול מסוגו באזור השרון. המיוחד בפרויקט, זה שלא מדובר עוד במשרדים להשכרה או קנייה באמצעות קבוצות רכישה, אלא לראשונה, בכפיפה אחת, משרדים למכירה לבעלי מקצועות חופשיים ולתעשיות עתירות ידע, ביחד עם שטחי מסחר גדולים ומרכז בידורי, שיכלול בתי קפה ומסעדות".

מתחם המושבה רמתיים

מבני המושבה ההיסטורית בלב הוד השרון, אשר נבנו בשנות ה־30 וה־40 של המאה העשרים והיו למרכז הכלכלי של המושבה, עברו עבודות שימור נרחבות בהיקף של 17 מיליון שקל.

מדובר במתחם שהוא חלק מפרויקט השימור. שטחו כמה מאות מ"ר והוא נמצא על מגרש של כמעט דונם. אגב, שטח זה שימש בעבר בחלקו כאטליז הראשון של המושבה רמתיים.
בימים אלה עמלה קבוצת יקותיאל על השלמת העבודות של המתחם, שממוקם ברחובה הראשי של הוד השרון, רחוב רמתיים, ויהפוך למרכז מסחר ובילוי אטרקטיבי. במקום נפתח לאחרונה סניף של הגלידרייה גולדה, ואמורים להיפתח מתחמי מזון ופנאי נוספים.
מקומות בילוי אלה מתווספים למספר עסקים נוספים שבבעלות קבוצת יקותיאל בהוד השרון בכלל ובמתחם המושבה בפרט, לרבות קפה נטו וצומת ספרים, הפועלים כבר שנים רבות לרווחת התושבים והמבקרים.
בין המותגים שהגיעו למקום: קפה נטו, צומת ספרים, מרקטו, גולדה, סוסו אנד סאן. כרגע מתנהל משא ומתן עם מותגים מובילים נוספים במקום.

הוד השרון הפכה בשנים האחרונות למבוקשת מאוד למגורים ולעסקים. קבוצת יקותיאל, שזיהתה את הפוטנציאל, רכשה את המבנים לפני מספר שנים. "הוד השרון מבססת את מעמדה כעיר איכותית, אשר מציעה לתושביה את כל מגוון החוויות קרוב לבית", מדגיש יקותיאל. "מתחם המושבה, אשר בחזיתו שכן כבר בשנות ה־30 של המאה שעברה מרכז העסקים של המושבה, מחדש את ימיו כקדם, ושב להיות אזור תוסס ואטרקטיבי".

להגשים חלום - מתחם האגם

בחלקה הדרומי של הוד השרון, באזור התעשייה של נווה נאמן, הוקם בשנים האחרונות האגם האקולוגי הגדול בישראל, שמשתרע על פני שטח של כ־27 דונם.

מסביב לאגם מתכננת קבוצת יקותיאל מתחם ענק של תרבות, דיור ופנאי. מדובר באחד המתחמים בעלי הפוטנציאל הגדול ביותר באזור השרון, שעתיד להזניק את העיר קדימה.
התוכנית משתרעת על שטח של 200 אלף מ"ר וכוללת בתי מסחר, מלונות, בית חולים פרטי, אמפיתיאטרון, מרכז קונגרסים, בתי קולנוע ודיור מוגן. המתחם עצמו, אשר מתכנן האדריכל אורי שלום המתמחה בתכנון אקולוגי, לא יהיה בתצורה של קניון, אלא מתחם פתוח שפונה אל האגם וכולל, בין היתר, שוק איכרים ומופעי רחוב.

הבנייה תהיה מרקמית (בדומה לבנייה באזור). המרכז המסחרי יהיה בן קומה אחת והבניינים האחוריים יהיו בני 12־14 קומות. כמו כן, בעתיד הרחוק יותר מתוכננת בסביבה זו שכונת מגורים של צמודי קרקע. מסביב לפרויקט מתוכננים כבישי גישה נוחים למתחם מכל נתיבי התחבורה המרכזיים של אזור השרון.

"עבורי זו התגשמות חלום", אומר יקותיאל. "תחום הסביבה האקולוגית הינו אחד התחומים המתפתחים כיום בעולם הנדל"ן ואנחנו גאים להיות חוד החנית גם כאן".

פנינה נדל"נית - מגדלי הדר

כאשר מסתכלים על תחום הנדל"ן, רואים שתנופת הבנייה לא צפויה להעצר בשנים הקרובות. הפרויקט האחרון והמרשים של חברת א.מ.י יקותיאל הוא מגדלי הדר, שמהווה עוד זרז בהפיכת הוד השרון לפנינה הנדל"נית של המדינה. הפרויקט כולל שני מגדלי מגורים בני 18 קומות ו־60 יחידות דיור.

פרויקט מגדלי הדר

הוא ממוקם בחלק המערבי של העיר, בתוך שכונת רמות מנחם, בסמוך לבית ספר רבין, קניון מרגלית, פארק 4 העונות, מתחם עד 120 ומתחם הקאנטרי קלאב. האזור מאופיין בבנייה של צמודי קרקע בעלי אופי כפרי, שמשתלבים בו שני מגדלי מגורים, המהווים נקודת ציון בכניסה הדרומית לעיר.
חובה להזכיר כמובן גם את ההשבחה שנעשתה במגרש במקום.

רופאים הכי טובים 2019
מקבוצת
אודות   |   צור קשר   |   הזמנת מנוי   |   שירות לקוחות מנויים   |   תנאי שימוש   |   פרסום בפורבס
Website created by   Cyberserve
אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואינה מחזירה כתבי יד ותמונות  |  כל הזכויות שמורות לפורבס ישראל / FI Media