י' באלול ה'תשע"ח   |   21 באוגוסט 2018   |   יום שלישי
לייף סטייל רכב טכנולוגיה נדל בארץ עולם פיננסי
עשו מנוי
למגזין פורבס
ועכשיו – במבצע היכרות
מיוחד למנויים חדשים
המהפכה הצרפתית: האם אנו חוזים בלידתה של סטארטאפ ניישן חדשה?
14/08/2018 | פרמי אולסון ואלכס ווד
אסטרטגיה למנהיגות: 7 טעויות שאתם עושים במהלך ראיון עבודה
14/08/2018 | ג'ף היימן
יום-הולדת 60 למדונה: כל המספרים המעניינים מאחורי הכוכבת האגדית
17/08/2018 | זאק א'ומלי גרינבורג
  נדל"ן ותשתיות  < ראשי

קודם נבנה את השרון, אחר כך נבנה את ישראל

עוד בשנות ה־90 זיהה אמיר יקותיאל את הטרנד החזק בשוק הנדל"ן הישראלי: אזור השרון • יחד עם אחיו, האדריכל מעוז יקותיאל, שינה את אופייה של הוד השרון • היום מובילה אימפריית הנדל"ן שלהם, א.מ.י יקותיאל, פרויקטים מהפכניים בשרון ובמרכז והיד עוד נטוייה
25/03/2018 | BrandVoice

אחת מחברות הנדל"ן המשמעותיות באזור השרון היא חברת א.מ.י יקותיאל של האחים אמיר ומעוז יקותיאל: החברה, שמתמחה באזור כבר שנים, אחראית לפרויקטים רבים ששינו, פשוטו כמשמעו, את הנוף האזורי. על אף הצמיחה המהירה שלה בשנים האחרונות, החברה עדיין שומרת על נופך מקומי ואישי, וזה אולי מה שמייחד אותה.

אמיר יקותיאל, נשיא החברה, מספר שבניגוד לחברות אחרות שבהן יש להעביר החלטות בדירקטוריון ולעבור מכשולים שדורשים זמן, הרי אצלם, בשל העובדה שהוא ואחיו מעוז הם בעלי החברה, מספיקה ארוחת שישי אצל ההורים כדי לקדם עניינים ולהתקדם בפרויקטים השונים.האחים יקותיאל נולדו בהוד השרון להורים ילידי העיר.

מעוז (מימין) ואמיר יקותיאל | צילום: עידן גרוס

מיד עם סיום שירותו הצבאי עבר אמיר לחו"ל, שם למד משפטים ובמקביל עבד. עם חזרתו ארצה סיים את לימודי המשפטים במחזור השני במרכז הבין תחומי בהרצליה ובמקביל עבד כמאבטח בשדה התעופה ובמשרד עורכי דין שהתמחה בנדל"ן, בעיקר בחו"ל.

עם תום ההתמחות, ולמרות הצעות מפתות, החליט להישאר באזור השרון מתוך הבנה שכאן נמצא עתיד. השנים, אמצע שנות ה־90, היו שיאו של גל נדל"ן ששטף את ישראל בעקבות העלייה ארצה ממדינות חבר העמים. השרון הפך באותה תקופה לאחד האזורים המובילים בשוק הנדל"ן הישראלי. במשך שמונה שנים ניהל אמיר משרד עורכי דין המתמחה בתחום המקרקעין וביצע עסקאות נדל"ן בעיקר באזור השרון ותל אביב. במשך מספר שנים היה שותף במשרד עורכי דין גדול, אך הבין שהמשיכה העיקרית שלו, כפי שהוא מתאר אותה, הייתה ליזמות ונדל"ן.

"ראיתי שאלו תחומים שעתידים להתפתח, זיהיתי הזדמנויות והבנתי שזה הכיוון שאליו אני צריך לשאוף. הצבתי לעצמי מטרה ועמדתי בה", הוא אומר. על אף גילו הצעיר, היצירתיות והידע שצבר יצרו לו שם דבר בתחום, ולפתחו הגיעו עסקאות רבות לבחינה ובדיקה.

אמיר יצר קשרים רבים עם גורמים מובילים בתחום. "באותה תקופה התחילו עליות המחירים בארץ ובשרון", הוא נזכר. "אני תמיד נזכר שדירה בהוד השרון בת 3־4 חדרים עלתה בשנת 2001־2002 כ־160 אלף דולר, ואם נסתכל היום היא שווה 500 אלף דולר - עלייה של כ־250 אחוזים. לא היה צריך להשקיע ברומניה או בכל מקום אחר על הגלובוס אלא רק בנדל"ן בישראל - אין אח ורע לעליות כאלה. זכורה לי קבוצת איטלקים שאותה ייצגתי בשנת 2001. הם קנו בניין ברחוב בן יהודה בתל אביב במחיר של 12,000 אלף שקל למטר. אמרתי להם שהם לא נורמלים, והם ענו, 'אתה זה שלא נורמלי, שאתה לא קונה'. היום הנכס הזה שווה 35־40 אלף שקל למטר".

הפריצה המשמעותית הגיעה כשמעוז יקותיאל, אדריכל ומתכנן ערים בהכשרתו, "בהתחלה היה לא קל, "נזכר אמיר, "אבל לשמחתנו, עם הנסיון והקשרים שלי, ועם היכולות הגבוהות של מעוז, די מהר הגיעו העסקאות הגדולות".במהלך השנים יזמו האחים הקמת מספר רב של דירות מגורים, כשההתמחות העיקרית שלהם היא השבחת קרקעות והפיכתם לבנייני מגורים או מתחמי משרדים בילוי, או "כל דבר אחר שמתאים לאזור", מסביר אמיר.

"אנחנו עוסקים בסטארט אפ של נדל"ן. אנחנו קונים קרקע עם פוטנציאל, עובדים עליה ומשביחים אותה, ואז מגיעים לרווחים הרבה יותר גדולים מהמקובל בשוק".

המשרד מתקרב הביתה

כבר כעשר שנים מתאפיין הנוף של הוד השרון במנופים המתנשאים לגובה. אחד הפרויקטים שמעידים יותר מכל על השינוי שאותו עברה העיר הוא הביזנס סנטר, שאותו פתחה א.מ.י נדל"ן בנווה נאמן לפני כשנה וחצי. מדובר במשרדים שעוצבו ותוכננו ברמה הגבוהה ביותר, עם האפשרויות החדשות ביותר בשוק.

עבור תושבי הוד השרון הביזנס סנטר מבשר את המהפכה שלה ייחלו שנים ארוכות: לא עוד פקקי ענק בדרך לעבודה בתל אביב, לא עוד שעות רבות של המתנה באוטו בדרך חזרה מהעבודה, מעכשיו העבודה נמצאת ליד הבית. מדובר במשרדים שהם גולת הכותרת מבחינת תכנון משרדים בארץ ולא נופלים משום בניין משרדים מהודר במרכז תל אביב. בנוסף למשרדים, עמוס הביזנס סנטר גם בבתי עסק ובמסעדות, ביניהן לנדוור, ריפבליק וסניף של רשת המרכולים סטופמרקט.

לאחרונה התחילו בחברה בתכנון הבניין השני, שירחיב משמעותית את שטחי המסחר של הביזנס סנטר ואמור לענות על הביקוש הרב מצד בעלי עסקים ומשרדים שלא הספיקו להצטרף בשלב ההקמה. "הביזנס סנטר הוא אחד מפרויקטי הדגל של חברת א.מ.י יקותיאל", אומר אמיר.

"מדובר במרכז הגדול מסוגו באזור השרון. המיוחד בפרויקט שלא מדובר עוד במשרדים להשכרה או קנייה באמצעות קבוצות רכישה אלא לראשונה, בכפיפה אחת, משרדים למכירה לבעלי מקצועות חופשיים ולתעשיות עתירות ידע, ביחד עם שטחי מסחר גדולים ומרכז בידורי.

"מה שמוביל אותנו בחיי היום יום הוא השילוב בין כל העולמות על מנת לאפשר לתושבי השרון נוחות, זמינות ובעיקר מיידיות בכל הקשור ליום העבודה ולשעות הפנאי שלהם".

להקים אגם

בחלקה הדרומי של הוד השרון, באזור התעשייה של נווה נאמן, נפתח לאחרונה לטובת הציבור הרחב האגם האקולוגי הגדול במדינת ישראל, על פני שטח של כ־27 דונם. סביבו נשתלו מאות מיני עצים וצמחים ייחודיים והתוצאה מרהיבה. מסביב לשטח האגם מתכננת קבוצת יקותיאל מתחם ענק של תרבות, דיור ופנאי.

מדובר באחד המתחמים בעלי הפוטנציאל הגדול ביותר באזור השרון שעתידים להזניק את העיר קדימה: המתחם, שישתרע על שטח של כ־100 דונם, יכלול אמפיתאטרון עם 7,500 מקומות, בית חולים ובתי קולנוע. בשלב ראשון ייבנו כ־200 אלף מ"ר שיכללו מסחר, מלונאות, בית חולים פרטי, אמפיתיאטרון, מרכז קונגרסים, בתי קולנוע ודיור מוגן. המתחם לא יהיה בתצורה של קניון, אלא מתחם פתוח שפונה אל האגם וכולל שוק איכרים ומופעי רחוב.

בהתאם לבנייה באזור, הבנייה תהיה מרקמית: המרכז המסחרי יהיה בן קומה אחת והבניינים האחוריים יהיו בני 12־14 קומות. בעתיד הרחוק יותר מתוכננת בסביבה זו שכונת מגורים של צמודי קרקע. מסביב לפרויקט מתוכננים כבישי גישה נוחים למתחם מכל נתיבי התחבורה המרכזיים של אזור השרון."מדובר כאן במהפכה של ממש בכל הקשור לבניה במתחם שמשלב סביבה אקולוגית יחד עם פרויקט נדל"ני חדיש", אומר יקותיאל.

אמיר יקותיאל: "חזון של פארק ייחודי".

"האגם המרהיב שכבר מולא מים ושפע הצמחיה שמתוכננים באזור יעשירו את מרחב הבנייה ויקנו נופך בלתי רגיל לפרויקטי הבנייה שאותם אנו מתכננים באזור. קהל הרוכשים, נכון להיום, מורכב בעיקרו ממשקיעים שרואים את החזון של הפארק הייחודי ושל הפרויקט יוצא הדופן בגודלו, שיהפוך את הוד השרון לאחת מהערים המובילות בארץ בכל הקשור לפרויקטים המשלבים סביבה אקולוגית יחד עם בנייה לעסקים, פנאי ומגורים".

כובשים את תל אביב

מחוץ לשרון מוביל כעת יקותיאל פרויקט של שימור ובניית בניין באוהאוס בשדרות רוטשילד בתל אביב, אותו רכש יחד עם ברק אברמוב, הבעלים של קבוצת הכדורגל בני יהודה ובעל רשת ג'פניקה, תמורת 64 מיליון שקל. זכויות הבנייה במקום מאפשרות תוספת של מספר קומות, ובכוונת היזמים להשקיע בפיתוחו כ־25 מיליון שקל. הבניין נרכש מיורשי משפחת סבירסקי שגרה בעבר בבניין, ובשנים האחרונות משכירה את דירותיו.

כיום זהו בניין מגורים של שלוש קומות ושבע דירות. על פי תוכנית בניין העיר (תב"ע) במקום, יוכלו היזמים להוסיף כ־700 מ"ר בנוי בסך הכל. המבנה, "בית באומיל", הוקם ב־1936 והוא אחד המבנים המרתקים בשדרות רוטשילד, עם ערך היסטורי ואדריכלי כאחד ממיצגי תקופת הבהוהאוס בתל אביב.

היזמים מתכוונים לשפץ את המבנה הקיים, ולהוסיף לו מעלית וחניון תת קרקעי. שטח הדירות הקיימות צפוי להצטמצם, כך שבכל קומה אפשר יהיה להוסיף דירה נוספת: שטח הדירות הקטנות יהיה 70 מ"ר עם מרפסת של כ־18 מ"ר; ושטח הדירות הגדולות יהיה 120 מ"ר עם מרפסת של 24 מ"ר. בסך הכל, לאחר התוספות, יכלול הבניין כ־18 דירות. הדירות בשלוש הקומות הראשונות צפויות להימכר ב־65 אלף שקל למ"ר, כך שמחירה של דירת 70 מ"ר יעמוד על כ־5.4 מיליון שקל.

לאחרונה הוגש תיק השימור הנדרש מכל מבנה לשימור בתל אביב, והערכה היא כי כבר בשנה הקרובה יתקבל היתר ותתחיל הבנייה. על אף היקף הפרויקטים והאינטנסיביות, יקותיאל מרגיש שהם רק בתחילת התנופה.

"יש לנו עוד הרבה חלומות ותוכניות", הוא מסכם. "אנחנו מציבים מטרות ועומדים בהן, ובעיקר שמחים שאנשים שקנו אצלנו נכסים חוזרים ועובדים איתנו - השותפות הזו ביננו ובין קהל הלקוחות שלנו היא אחד הדברים המאפיינים ביותר שלנו".

מקבוצת
אודות   |   צור קשר   |   הזמנת מנוי   |   שירות לקוחות מנויים   |   תנאי שימוש   |   פרסום בפורבס
Website created by   Cyberserve
אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואינה מחזירה כתבי יד ותמונות  |  כל הזכויות שמורות לפורבס ישראל / FI Media