ו' בניסן ה'תש"פ   |   31 במרץ 2020   |   יום שלישי
לייף סטייל רכב טכנולוגיה נדל בארץ עולם פיננסי
עשו מנוי
למגזין פורבס
ועכשיו – במבצע היכרות
מיוחד למנויים חדשים
דווקא בימי קורונה - המורים חשובים מאי פעם
26/03/2020 | אורי בן-ארי
כדאי להתרגל: מעקב אחר טלפונים – לא רק בישראל
26/03/2020 | זאק דופמן
לשמור על החולים: המהנדסים האיטלקים שמדפיסים שסתומים למכונות הנשמה
24/03/2020 | איימי פלדמן
  עולם  < ראשי

המירוץ למיליון: כיצד הארי ומייגן יוכלו לחזור לסגנון החיים המלכותי?

עם ההתנתקות מבית המלוכה, יאבדו הנסיך הארי ומייגן מרקל גם חלק גדול מהמימון המפנק שלו הם זוכים כיום • איך מתכוונים בני הזוג להרוויח את המיליונים הדרושים להם כדי לחיות בסגנון החיים שאליו התרגלו?
09/02/2020 | מדלין ברג ודניז קם

הנסיך הארי ומייגן מרגל מעוניינים להפוך ל"עצמאים כלכלית" - וזה עשוי לקרות מוקדם יותר משתכננו, שכן הנסיך צ'רלס, אביו של הארי, מאיים על פי הדיווחים להפסיק להעביר להם את המיליונים שהוא מעביר מדי שנה. השמועות בארמון וסביבו עסוקות כרגע בשאלת המיליונים: איך הם מתכננים להשיג סכומים כאלה בכוחות עצמם?

הכתבה מופיעה בגיליון ינואר 2020 של פורבס ישראל

לרכישת הגיליון לחצו כאן

לכל העדכונים, הכתבות והדירוגים: עיקבו אחרינו בפייסבוק ובאינסטגרם

הנה מה שברור: אחרי שיוותרו על חובותיהם, כנראה שכבר לא ייאסר עליהם להרוויח הכנסה, באופן שנאסר על חברי המשפחה המלכותית, מה שיאפשר להם כנראה לעבוד בעבודות אמיתיות. מה יהיו העבודות האלה? וכמה הם באמת צריכים להרוויח כדי לחיות בסגנון החיים שאליו התרגלו?

ההערכה היא שהמימון של בני הזוג מגיע ל־3 מיליון דולר | צילום: shutterstock

אבא מממן

קשה לאמוד בצורה מדויקת את הסכומים שהזוג המלכותי מרוויח מהמערכות המלכותיות מדי שנה - דובר מטעם בני הזוג מסאסקס סירב להגיב לשאלות בנוגע למצבם הפיננסי של בני הזוג - אבל 95% מההכנסה השנתית שלהם מגיעים מהנסיך צ'רלס באמצעות דוכסות קורנוול. דוכסות קורנוול, שהוקמה ב־1337 כדי לתמוך ביורש הישיר לכתר, היא כיום קרן שמנהלת מעל 530 דונם של נדל"ן, בתוספת נכסים מסחריים בשווי 450 מיליון דולר בממלכה המאוחדת.

הקרן הזאת משלמת מדי שנה 6.5 מיליון דולר לדוכס ולדוכסית של קיימברידג' (הנסיך ויליאם וקייט מידלטון), ולנסיך הארי ומרקל. המימון לנסיכים ולבני המשפחה שלהם לא השתנה משמעותית מ־2018 ל־2019, למרות שהדיווחים הקיימים הגיעו לפני לידתו של ארצ'י, בנם של הדוכס והדוכסית מסאסקס. לצורך החישוב נניח שהאחים חולקים שווה בשווה את ההכנסה שלהם מהדוכסות (למרות שסביר שויליאם וקייט מקבלים יותר, כי יש להם שלושה ילדים). על אף שהדוכס והדוכסית לא יוותרו מיד על ההכנסה הזאת, על פי דיווחים - צ'רלס מאיים לנשל אותם לגמרי.

הדוכס והדוכסית של סאסקס הצהירו שהם לא יקבלו "עוד מימון באמצעות מענקים מלכותיים", שלפי ידיעתנו אחראים ל־5% מההכנסות שלהם, ומשמשים לחובותיהם הרשמיים. זה מכסה פעילויות רשמיות, כמו מסעות בינלאומיים, נסיעות לאירועים רשמיים ותחזוקת הבתים והמשרדים שלהם, ומגיע מכ־25% מההכנסות של נכסי הכתר (112.2 מיליון דולר לשנה הפיננסית 2021־2020). נכסי הכתר הם פורטפוליו שנשלט על ידי המונרכיה - אך לא על ידי המשפחה המלכותית או הממשלה - וכולל נכסים ברחבי המדינה (לדוגמה, המלכה עצמה לא מחזיקה בבעלותה את ארמון בקינגהאם).

ב־2018 וב־2019, בני הזוג השתמשו בכסף מהמענק המלכותי כדי לטייל בעולם, מפיג'י ועד דרום אפריקה, לנסיעות מלכותיות רשמיות. בזמן שהדוח השנתי המלכותי לא מפרט את העלות הכוללת של הנסיעות של בני הזוג מסאסקס, הנסיעה שלהם לפיג'י ולטונגה עלתה 105 אלף דולר, לפי הדוח הפיננסי האחרון של המענק המלכותי. ייתכן שעלויות הנסיעות שלהם יצטמצמו ברגע שהשניים יוותרו על החובות המלכותיות שלהם. הם אומרים שהם מתכוונים לפצל את זמנם בין האיים הבריטיים לצפון אמריקה, מה שעשוי להוביל להוצאות חדשות.

על סמך מה שאנחנו יודעים, אנו מעריכים שהמימון של בני הזוג מגיע ל־3 מיליון דולר, בהערכה שמרנית מאוד. סכום זה לא כולל את הוצאות האבטחה שלהם.

זה לא כולל את הוצאות הבית והשיפוצים שלו: המענק המלכותי שילם בשנה שעברה 3.12 מיליון דולר לשיפוץ קוטג' פרוגמור, בית עם ארבעה חדרים בווינדזור שבו גרים בני הזוג כשהם באנגליה. תחזוקת הבית התחילה לפני שבני הזוג החליטו לעבור לגור בו, והיא מכוסה על ידי המלכה, תחת התחייבויות קיימות לממן את תחזוקתם של מבנים היסטוריים מסוימים. בני הזוג שילמו באופן פרטי על רהיטים ועיצוב. למרות שהבית הוא רכושה של המלכה, בני הזוג מתכננים להשתמש בו כמעון הרשמי שלהם כשהם באנגליה - מה שיאפשר להם להוציא פחות על שכר דירה.

כל הנאמר לא מתייחס לעלויות האבטחה שלהם, שעל פי הדיווחים ימומנו על ידי המשטרה הבריטית, ועל פי ההערכות, המשפחה צפויה להמשיך ולקבל.

עם כל ההוצאות האלו והעתיד הלוט בערפל, השאלה הגדולה עדיין תלויה באוויר: איך בדיוק מתכננים בני הזוג להרוויח את המיליונים שדורש סגנון החיים שלהם?

ספר או אינסטגרם?

לא צריך לדאוג, לבני הזוג יש כסף לחיות ממנו כרגע. הודות לתפקידה בסדרה Suits, שנמשך שבע שנים, פורבס מעריך שמרקל שווה כ־2.2 מיליון דולר. גם לנסיך הארי יש כסף משל עצמו, מכיוון שהוא ואחיו קיבלו את רוב הירושה של הנסיכה דיאנה, שנאמדה ב־31.5 מיליון דולר בשנת 1997, אחרי מותה של הנסיכה.

מייגן והארי. כמה כסף יצליחו לייצר בעצמם? | צילום: shutterstock

סביר שהשניים יצטרפו לבני מלוכה אחרים, כמו בני הדודים של הארי, הנסיכה ביאטריס (עובדת בפיננסים) והנסיכה יוג'יני (עובדת בגלריה לאמנות), וימצאו עבודות בשכר. למרות שטרם נשמעו הצהרות בנוגע לאופן שבו השניים מתכננים להרוויח את לחמם, סביר להניח שהם יעבדו בתחומי הבידור או התקשורת.

מרקל הצהירה שוויתרה על קריירת המשחק שלה ברגע שהצטרפה למשפחה המלכותית. ייתכן שזאת הזדמנות עבורה לשנות את דעתה. בשיא הקריירה שלה, היא הרוויחה 85 אלף דולר לפרק, לפי הערכות פורבס, מספר שכנראה יאמיר בזכות התואר המלכותי שלה.
סביר יותר להניח שהצמד יתחיל לתת הרצאות ולכתוב ספרים. דוברים מפורסמים כמו ביל והילארי קלינטון יכולים להרוויח שש ספרות בנאום מול ארגונים או אוניברסיטאות, ואפילו סלבריטאים סוג ב', כמו ניקול פוליצי מ"ג'רזי שור" דורשת 32 אלף דולר להרצאה.

ספר רב מכר יוכל להכניס לזוג אפילו יותר. מקדמה בת שבע ספרות מקובלת עבור סלבריטאים כמו איימי שומר או פוליטיקאים כמו אליזבת וורן, וכותבים מפורסמים יותר מרוויחים אפילו מעבר לכך. ב־2017 קיבלה מישל אובמה, הגברת הראשונה לשעבר, חוזה על סך 65 מיליון דולר עם הוצאת פינגווין־רנדום, והילרי קלינטון קיבלה מקדמה בגובה 14 מיליון דולר על ספרה ב־2014. ברוס ספרינגסטין קיבל 10 מיליון דולר על ספרו ב־2016.

יש גם דיבור על כך שבני הזוג, שמעדיפים את המדיה החדשה ותקשורת ישירה עם המעריצים שלהם, יתחילו לשדר פודקסט, שיוכל להיות מאמץ רווחי. בשנה שעברה, הפרסום בפודקסטים הגיע ל־680 מיליון דולר, לפי דוח של PricewaterhouseCoopers, והמספר הזה צפוי להגיע למיליארד דולר בשנה הבאה.

במקרה הלא סביר שירצו ללכת בדרכה של "המשפחה המלכותית" מקלבסס, הלא הם הקרדשיאנס, הדוכס והדוכסית יוכלו ודאי להרוויח סכומים אדירים בתוכן ממומן בחשבון האינסטגרם הפופולרי שלהם (שעומד כיום על כמעט 11 מיליון עוקבים). קים קרדשיאן ווסט ואחותה למחצה קיילי ג'נר מרוויחות כ־500 אלף דולר לפוסט.

כמובן, העתיד של בני הזוג, והרווחים העתידיים שלהם, לוטים כולם בערפל, עד שתובהר המשמעות האמיתית של ההצהרה שהגיעה מארמון בקינגהם. בחירת המילים של ההצהרה של בני הזוג מסאסקס מתייחסת לכך שהם יפעלו לקראת עצמאות כלכלית - בקצב שלהם. דבר אחד בטוח: לא נראה שיחסר להם כסף בזמן הקרוב.

הכתבה מופיעה בגיליון ינואר 2020 של פורבס ישראל

לרכישת הגיליון לחצו כאן

לכל העדכונים, הכתבות והדירוגים: עיקבו אחרינו בפייסבוק ובאינסטגרם

רופאים הכי טובים 2019
מקבוצת
אודות   |   צור קשר   |   הזמנת מנוי   |   שירות לקוחות מנויים   |   תנאי שימוש   |   פרסום בפורבס
Website created by   Cyberserve
אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואינה מחזירה כתבי יד ותמונות  |  כל הזכויות שמורות לפורבס ישראל / FI Media