ו' בניסן ה'תש"פ   |   31 במרץ 2020   |   יום שלישי
לייף סטייל רכב טכנולוגיה נדל בארץ עולם פיננסי
עשו מנוי
למגזין פורבס
ועכשיו – במבצע היכרות
מיוחד למנויים חדשים
דווקא בימי קורונה - המורים חשובים מאי פעם
26/03/2020 | אורי בן-ארי
כדאי להתרגל: מעקב אחר טלפונים – לא רק בישראל
26/03/2020 | זאק דופמן
לשמור על החולים: המהנדסים האיטלקים שמדפיסים שסתומים למכונות הנשמה
24/03/2020 | איימי פלדמן
  עולם  < ראשי

האוניברסיטה העברית בדרך להקמת מרכז חדשנות לחקר המוח בגוואנגז'ו

האוניברסיטה מירושלים חתמה על הסכם מסגרת לשיתוף פעולה עם העיר גוואנגז'ו שבסין ובכוונתה לפעול לשיתופי פעולה אקדמיים נוספים • פרופ' חגי ברגמן, ממפתחי המרכז: "שני הצדדים מבינים את החשיבות של ההשקעה במדע ובטכנולוגיה לטובת מדעי המוח"
11/09/2019 | מערכת פורבס
האוניברסיטה העברית חתמה על הסכם מסגרת לשיתוף פעולה עם העיר גוואנגז'ו שבסין לבניית מרכז חדשנות לחקר המוח ושיתופי פעולה אקדמיים נוספים. ההסכם נחתם במסגרת ביקורה של משלחת ממשלתית בכירה בהובלת יו"ר ה-CCPC, אשר הינו גוף פוליטי בכיר העוסק בין השאר בהתוויית אסטרטגיות ההשקעה של העיר, וכן ראש משרד המדע והטכנולוגיה של גוואנגז'ו וראש משרד החוץ של העיר. 

את פיתוח מרכז המוח בגוואנגז'ו מובילים פרופ' ישראל נלקן ופרופ' חגי ברגמן ממרכז אדמונד ולילי ספרא למדעי המוח באוניברסיטה העברית (מרכז ELSC), קרן GIBF בהובלתו של ד"ר שוקי גלייטמן, המדען הראשי לשעבר, וחברת אלפא אומגה בבעלות בני-הזוג רים ועימאד יונס, אשר מפתחת, מייצרת ומשווקת ציוד רפואי וציוד מעבדתי מתקדם בתחומי הנוירוכירורגיה וחקר המוח והקימה לאחרונה חברת בת בסין ביחד עם קרן GIBF. כפי שפורסם לאחרונה, אלפא אומגה חתמה לא מכבר על הסכם שיתוף פעולה עם תאגיד הענק מדטרוניק.

במעמד החתימה | צילום: ברונו שביט

פרופ' חגי ברמן מסר כי "האוניברסיטה העברית והשלטון בגוואנגז'ו מבינים את החשיבות של ההשקעה במדע ובטכנולוגיה לטובת מדעי המוח. מטרת שיתוף הפעולה בין הצדדים הוא ליצור בסיסי מחקר קליני ברמה גבוהה בתחום הנוירומודולציה בשיתוף עם גורמים מובילים בתעשייה כמו 'אלפא אומגה' ובתי חולים מקומיים בגוואנגז'ו וירושלים, לשיפור הטיפול באמצעות נוירומודולציה נגד שורת הפרעות נוירולוגיות ופסיכיאטריות שונות".

ד"ר שוקי גלייטמן, יו"ר קרן GIBF ונציגות גוואנגז'ו בישראל, מציין כי "חקר המוח הוא התחום המדעי המלהיב ביותר בעולם המדעי כיום. תחום זה משלב ענפים רבים כגון רפואה, ביולוגיה, פיסיקה, קוגניציה, קיברנטיקה, פסיכולוגיה ועוד, חוקר את היחסים והקשרים ביניהם, ויוצר פלטפורמות להתקדמות ולהישגים שיצעידו את האנושות קדימה כבר בדור הזה, ובדורות הבאים".

"מדענים ישראליים בכלל, וחוקרי האוניברסיטה העברית בראשם, ניצבים בשורה הראשונה של חקר המוח בעולם. אנו גאים ושמחים להיות שותפים להסכם המסגרת בין העיר גוואנגז'ו, המובילה בתחומי הטכנולוגיה והחדשנות בסין, לבין האוניברסיטה העברית, ומשוכנעים ששיתוף הפעולה בתחום כה מבטיח יניב פירות רבים לסין, לישראל, לגוואנגז'ו, לאוניברסיטה העברית. ההסכם הנחתם היום הוא צעד ראשון לשיתוף פעולה יותר רחב, היום אנחנו חותמים על שיתוף פעולה בתחום של DBS - כאשר היישום הראשון הינו הטיפול בחולי פרקינסון. בחרנו להתחיל בתחום אחד ולהרחיב בעתיד וזאת בכדי לבסס שיתוף פעולה לטווח ארוך", מסכם.

גוואנגז'ו היא העיר השלישית בגודלה בסין, בת כ-20+ מיליון תושבים והינה בירת פרובינציית גואנגדונג, הפרובינציה העשירה ביותר בסין עם כ-110 מיליון תושבים ו-GDP של 1.3 טריליון דולר.

במסגרת פעילותו בסין מכהן ד"ר גלייטמן כיו"ר קבוצת ההשקעות ישראל-גוואנגז'ו, אשר בין היתר מנהלת קרן השקעות בתחום מדעי החיים בהיקף של כמאה מיליון דולר. מודל הפעילות בקרן מבוסס על בניית חברה סינית בשליטת החברה הישראלית. הקרן משקיעה בחברה הסינית ומאפשרת מיצוי ובניית ערך לחברה הישראלית. כאמור, הקרן השקיעה לאחרונה בחברת אלפא אומגה הישראלית והחברה החלה לפעול בגוואנגז'ו. הקבוצה גם הקימה ומנהלת נציגות מסחרית רשמית של ממשלת גוואנגז'ו בתל-אביב שמטרתה לקדם שיתופי פעולה עסקיים עם ישראל.

נציגות זו פועלת כחלק מזרוע קידום ההשקעות והסיוע במציאת מימון ושותפים אסטרטגיים בסין של קבוצת ההשקעות ישראל-גוואנגז'ו ונהנית ממערכת קשרים ענפה עם זרועות הממשל השונות בגוואנגז'ו ועם ענקי התעשייה בסקטורים הציבורי והפרטי כאחד.

מרכז אדמונד ולילי ספרא למדעי המוח באוניברסיטה העברית בניהולו של פרופ' ישראל נלקן שם לו למטרה לפתח ממשק משגשג בין תיאוריה וניסויים ברמות שונות - מדעי המוח הקוגניטיביים, הביולוגיים והחישוביים, ובכך לסלול את הדרך לגילויים חדשניים במחקר המוח. פרופ' חגי ברגמן ניצל את הידע על אודות הבסיס העצבי למחלת הפרקינסון כדי לבצע הפחתה בפעילות המוגברת של הגרעין התת-תלמי במוח. גילוי זה יצר את הבסיס לטיפול במחלה באמצעות השתלת אלקטרודה וגירוי חשמלי של גרעין זה, אשר גורם להפסקת תסמיני המחלה, לרבות הרעד, ובוצע עד היום בלמעלה מ-250 אלף חולים ברחבי העולם. עבור עבודתו בתחום זה זכה פרופ' ברגמן בפרס רפפורט למצוינות בתחום המחקר הביו-רפואי לשנת 2013 ובפרס רוטשילד לשנת 2016.

רופאים הכי טובים 2019
מקבוצת
אודות   |   צור קשר   |   הזמנת מנוי   |   שירות לקוחות מנויים   |   תנאי שימוש   |   פרסום בפורבס
Website created by   Cyberserve
אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואינה מחזירה כתבי יד ותמונות  |  כל הזכויות שמורות לפורבס ישראל / FI Media