י"א בכסלו ה'תש"פ   |   09 בדצמבר 2019   |   יום שני
לייף סטייל רכב טכנולוגיה נדל בארץ עולם פיננסי
עשו מנוי
למגזין פורבס
ועכשיו – במבצע היכרות
מיוחד למנויים חדשים
תנו לקנות בשקט: כך הפכה ריסקיפייד הישראלית לחד-קרן
02/12/2019 | רוני קרצנר
היום השני: כך שוויה של מאנדיי הישראלית צמח לשני מיליארד דולר
06/12/2019 | רוני קרצנר
הון של יותר מ-430 מיליארד שקל: העשירים שיעידו במשפט נתניהו
02/12/2019 | רוני קרצנר
  עולם  < ראשי

מיהו משרד עורכי הדין הבינלאומי המוביל בישראל?

דירוג חדש של חברת נישליס ליגל מרקטינג מציג את משרדי עורכי דין הבינלאומיים המובילים אשר להם דסק ישראלי לפי דירוג כמותי • שלושת משרדי עורכי הדין הבינלאומיים שבלטו במיוחד בדירוג הם Freshfields ,White & Case ו-Greenberg Traurig
27/05/2019 | מערכת פורבס

משרדי עורכי הדין White & Case ,Freshfields ו-Greenberg Traurig הם משרדי עורכי הדין הבינלאומיים שפועלים בישראל, הנחשבים כמובילים בתחומי המשפט, כך לפי דירוג שפרסמה החודש חברת נישליס ליגל מרקטינג. החברה פרסמה דירוג נישות הממפה את משרדי עורכי הדין הבינלאומיים הפועלים בישראל בשמונה תחומי משפט שונים ביניהם: מיזוגים ורכישות (כמות עסקאות ושווי), שוק ההון, ליטיגציה, נדל״ן, קנין רוחני, דיני עבודה, קרנות (כמות עסקאות ושווי) והי-טק.

בשנים האחרונות חלה עלייה משמעותית בהיקף הפעילות הבינלאומית של חברות ישראליות ושל חברות זרות הפועלות בישראל (וכנגזרת, כמות ההפניות בין משרדי עורכי דין ישראליים למשרדים בינלאומיים). דוגמא לכך אפשר לראות בהשקעות הגלובליות בחברות ישראליות. קרנות ותאגידים זרים מזהים הזדמנויות בישראל, ובוחרים לקחת חלק בעסקאות השקעה גדולות ובחוזים מסחריים. גם בכיוון ההפוך, יותר ויותר גופים מוסדיים ובנקים בוחרים לנתב את ההשקעות שלהם מחוץ לישראל.

לאיזה משרד כדאי לפנות כשנקלעים לזירה משפטית? | צילום: shutterstock

עסקאות מסוג זה הובילו לשיתופי פעולה רבים בין פירמות עורכי דין ישראליות וזרות ובין היתר גרמו לכך שבשנת 2012 החוק הישראלי התיר למשרדי עורכי דין בינלאומיים להיכנס פיזית לשוק הישראלי. כיום, שבע שנים אחרי, יש למעלה מ-100 משרדי עורכי הדין, חלקם מהגדולים בעולם, אשר להם דסק ישראלי. מתוכם, לכ-20 משרדים נוכחות פיזית בישראל.

חלוקה לתמוחי התמחות

דירוג חדש שנקרא "Legally Israel 100" של חברת נישליס ליגל מרקטינג, חברה המתמחה בשיווק ובפיתוח עסקי למשרדי עורכי דין, מפרסם לראשונה את השחקנים הזרים הבולטים בשוק הישראלי ומספק את התשובה לשאלה - לאיזה משרד כדאי לפנות כשנקלעים לזירה המשפטית.

הדירוג כולל השנה עשר טבלאות דירוג בשמונה נישות, בהן מיזוגים ורכישות, שוק ההון, ליטיגציה, נדל״ן, קנין רוחני, דיני עבודה, קרנות והי-טק. שיטת הדירוג היא כמותית ונקבעת על סמך מספר התיקים הכולל של כל משרד בתחום התמחות או השווי הכספי של התיקים באותו התחום. מדדים אלה מאפשרים להבין מיהם המשרדים הפעילים יותר בכל תחום בליווי לקוחות ישראליים בעולם בחלוקה לתחומי ההתמחות.

בתחום המיזוגים והרכישות לפי כמות עסקאות, מובילים המשרדים White & Case עם 17 עסקאות; Freshfields עם 13 עסקאות; Allen & Overy עם 9 עסקאות; DLA Piper עם 8 עסקאות; Greenberg Traurig עם 7 עסקאות ועוד.

בתחום ההייטק שסיפק בשנה האחרונה עבודה מרובה לעורכי הדין, סביב רכישת חברת מלאנוקס ע"י ענקית השבבים אנבידיה מככבים בחמשת המקומות הראשונים בדירוג, המשרדים Greenberg Traurig ,DWF ,Freshfields ,Squire Patton Boggs ו-Sullivan & Worcester.

מובילים בליטיגציה

בתחום קרנות ההשקעה, הצליחו להתמקם בצמרת הדירוג שלושה משרדים, בהם Greenberg Traurig ,K&L Gates ו-DLA Piper. ומי המובילים בתחום הליטיגציה? מהדירוג עולה, כי בתחום זה מככבים המשרדים Freshfields; Asserson; White & Case.

לדברי עידן נישליס, מנכ"ל נישליס מרקטינג ליגל שערכה את הדירוג: "במהלך 2018 משרדים זרים היו מעורבים בלמעלה מ-60 עסקאות מיזוג ורכישה, בכ-60 תיקים בשוק ההון, בקרוב ל-70 עסקאות נדל״ן (רובם מחוץ לישראל), בקרוב ל-80 תיקי ליטיגציה של חברות ישראליות ועוד. תחום אותו חקרנו בצורה רוחבית הינו תחום ההי-טק, בו היו למעלה מ-100 תיקים של לקוחות ישראלים אשר יוצגו על ידי משרדים בינלאומיים.

נישליס. למעלה מ-100 תיקי הי-טק שיוצגו על ידי משרדים בינלאומיים | צילום: יח"צ

לדבריו, "הגידול המהיר בכמות המשרדים הבינלאומיים הפועלים בישראל הוביל לקושי רב בבידול של כל משרד ומשרד. היסטורית, משרדים ישראליים נעזרו בקשרים האישיים ובמדריכי הדירוג הבינלאומיים בכדי לעמוד על טיב איכותם של המשרדים הזרים אליהם הם הפנו עבודה. כיום המצב שונה - משרדי עורכי דין בינלאומיים רבים פוקדים את המשרדים הישראליים על בסיס שבועי, הקשרים רבים ממה שהיו בעבר ומדריכי הדירוג מדרגים את המשרדים הזרים בארצות שונות אבל לא את הדסקים הישראליים עצמם - אלה שבפועל יטפלו בלקוח או בתיק מישראל".

נישליס מציין כי "דירוג 'Legally Israel 100' לא רק מראה מי משרדי עורכי הדין הבינלאומיים הפעילים בכל תחום, אלא גם ממחיש למשרדים הישראליים את היקפי הפעילות הכמותיים הנמצאים בייצוג לקוחות ישראלים מחוץ לישראל ובייצוג לקוחות זרים הנכנסים לישראל. לאחרונה אנחנו עדים להתעוררות בקרב משרדים ישראלים שמתחילים לעשות צעדים להיות יותר גלובאליים ומגמה זו צפויה להימשך".

לדירוג המלא של נישליס ליגל מרקטינג 

רופאים הכי טובים 2019
מקבוצת
אודות   |   צור קשר   |   הזמנת מנוי   |   שירות לקוחות מנויים   |   תנאי שימוש   |   פרסום בפורבס
Website created by   Cyberserve
אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואינה מחזירה כתבי יד ותמונות  |  כל הזכויות שמורות לפורבס ישראל / FI Media