כ"ט בשבט ה'תש"פ   |   24 בפברואר 2020   |   יום שני
לייף סטייל רכב טכנולוגיה נדל בארץ עולם פיננסי
עשו מנוי
למגזין פורבס
ועכשיו – במבצע היכרות
מיוחד למנויים חדשים
כפית קסמים: הכירו את נפח הברזל אבי פינס
17/02/2020 | מיטל כץ
האם לאוניד נבזלין יהפוך לאדם העשיר בישראל?
19/02/2020 | מערכת פורבס
מבאפט לבלומברג: 25 הפילנתרופים הנדיבים ביותר באמריקה
17/02/2020 | ג'ניפר וונג
  בארץ  < ראשי

בית המתנות של יאיר: מוזיאון הלב הרחב של עם ישראל

אשפוזו של יאיר הולנדר חשף את הוריו לחסד ונתינה אין-סופיים הקיימים בבתי החולים בישראל • מתוך התחושה להחזיר לבית החולים מעט ממה שקיבלו בתקופת האשפוז – התגייסו ההורים וסייעו להקים ולשפץ ברחבי הארץ חדרי מתנות לילדים מאושפזים
23/06/2019 | מירב הולנדר

לפני שש שנים הבן שלנו, יאיר, טבע בבריכה בחצר הבית שלנו. בנס גדול יאיר נשאר בחיים אך עם פגיעה מוחית קשה.

התאשפזנו בבית חולים שניידר, שלושה חודשים. נדהמנו מהחסד והנתינה המצויים בשפע בבית החולים. לצד הרופאים הטובים והאחיות המקסימות, פגשנו מדי יום אנשים טובים שהגיעו לבית החולים, ללא שכר, אך ורק מרצונם הטוב והחופשי לתמוך, לעזור ולהושיט יד.

בית המתנות של יאיר | צילום: מירב הולנדר

הטוב הזה הצליח להאיר ולחמם את הלב. השתחררנו וחזרנו הביתה עם יאיר. כל הזמן הרגשתי שאני חייבת לחזור לבית החולים ולתת. קיבלתי שם כל כך הרבה שחובתי להחזיר. הגעתי לבית חולים שניידר ונפגשתי עם הילית ואירית מעמותת "ילדים שלנו" ושאלתי במה אוכל לעזור. הן סיפרו לי על חדר המתנות הקיים בשניידר. חדר שיש בו מתנות המיועדות לילדים המאושפזים. הילדים מוזמנים לחדר לבחור מתנה, למשל: ילד מאושפז החוגג יום הולדת, ילד לפני טיפול קשה, ילד לפני ניתוח, ילד בלי מצב רוח.

המתנות נותנות כוח לילדים במסע הלא-פשוט שהם עוברים. החדר היה די מרוקן ובקושי היו בו מתנות. הבטחתי להן שהחדר יתמלא.

באתי הביתה וכתבתי הודעה בווטסאפ המבקשת מאנשים לתרום מתנות חדשות לחדר המתנות בשניידר. שלחתי את ההודעה הזו לחמש קבוצות ומאותו רגע, במהירות הבזק, הווטסאפ הזה הגיע לכל רחבי הארץ. תוך פחות משעה הטלפון שלי הוצף בשיחות, כל מי שהתגלגלה לידו ההודעה רצה לתרום.

למחרת הגיעו אנשים לשניידר עם כמויות עצומות של מתנות. החדר התמלא, המחסנים התמלאו. והתנועה היפה הזו של אנשים עמוסי מתנות מגיעים לשניידר, נמשכה ימים רבים. בשלב מסויים שניידר ביקשו ממני שאעצור את "מגיפת המתנות". לא היה מקום שיוכל לאחסן את הכמויות הרבות והמבורכות האלה.

מפיצים את הבשורה

כאב לי לעצור את התנועה היפה והמרגשת הזו, ובדיוק התפנתה הקומה התחתונה במשרדים של חברת "פלאנט", חברה לייבוא ושיווק מותגי שעונים, תכשיטים ומוצרי לייף סטייל אותה מנהל בעלי. הצענו לשניידר שנאחסן שם את הארגזים. במקביל חשבתי שאם שניידר כבר מלא, אפשר לעזור לשאר מחלקות הילדים הנמצאות בבתי החולים השונים ברחבי הארץ. בית החולים נענה לבקשה ונתן את בירכתו.

באותה שנה נסעתי לבתי חולים בארץ כדי שגם הם יפתחו, יקימו ויקצו חדר שכולו מתנות. במקביל התחלתי לשפץ את הקומה, כדי שהמתנות תהיינה מסודרות במדפים ולא בארגזים. החזקתי את יאירי בידיים והרגשתי שהמקום צריך לשאת את שמו, כי דרכו נסלל נתיב המתנות, ולכן קראתי למקום: "בית המתנות של יאיר".

חשוב לציין שחדר המתנות הראשון בארץ הוא החדר בשניידר, אותו יזמה והקימה אישה מקסימה בשם איריס לנגר. ואני, בעקבותיה, הפצתי את הבשורה לשאר בתי החולים בארץ.

הקמתי קבוצת ווטסאפ בה חברים אנשי קשר מרוב בתי החולים בארץ, הם שולחים לי רשימות אילו מתנות חסרות להם: מתנות קטנות, מתנות גדולות, מתנות לבנים, מתנות לבנות, כותבים לי ממש רשימות של משחקים ספציפיים.

צוות המתנדבים והמתנדבות המקסימים (אשר בראשם המתנדבת לין מסיקה, שגם שהינה כבר חיילת, ממשיכה בניהול המתנדבים) אורז בארגזים, על כל ארגז יש מדבקה עליה מופיע שם בית החולים, שם איש הקשר והטלפון. חברת ג'ונסון מדיקל אימצה את בית המתנות של יאיר, היא שולחת את הנהג שלה לאסוף את הארגזים הרבים, והסוכנים משנעים אותם לכל בתי החולים בארץ.

חדרי מתנות ממשיכים להיפתח ברחבי הארץ | צילום: מירב הולנדר

בית המתנות של יאיר קיים כבר חמש שנים ומתמלא מתרומות. כל המתנות, המשחקים והצעצועים חדשים. תורמים אותם חברות צעצועים, אנשים פרטיים, גני ילדים, בתי ספר, ועוד המון מחוות טובות ומרגשות של אנשים שבזכותם המקום קיים מתמלא ושופע. בזכותם אני יכולה לשלוח פעמיים בחודש לכל בתי החולים.

אני קוראת לבית המתנות של יאיר: המוזיאון של הלב הגדול והרחב של עם ישראל. בכל פעם אנחנו פוגשים מקרים מרגשים וסיפורים של האנשים התורמים. למה ולכבוד מה החליטו לתרום.

אנחנו מארחים בבית המתנות משפחות שאחד מבני המשפחה חולה, ומזמינים את האחים, הילדים, כולם לבחור מתנות. אנחנו מארחים קבוצות של: ילדים, נוער, אנשים מבוגרים, חברות, בכל הגילאים, הבאים לשמוע את הסיפור של המקום ובכדי לקחת חלק פעיל בעשייה.

כיום, אנשים משלבים באירועים תרומה לבית המתנות על ידי הכנת מארזים לילדים חולים. (למשל: מארז עם הפתעות קטנות, מארז לתינוקות, מארז למתבגרות וכו').

את ימי ההולדת שש ושבע חגגנו ליאירי בבית המתנות. עוד חודש הוא יהיה בן שמונה ומקווים לחגוג לו בבית המתנות. מקווה שזו תהייה מסורת רבת שנים.

בית המתנות של יאיר פותח את דלתותיו ואת הלב לילדים חולים ולילדים נזקקים באשר הם.

במקביל, ובסיוע חברת "פלאנט", אנחנו משפצים חדרי מתנות בבתי החולים: באסף הרופא, בתל השומר, בהלל יפה, בפוריה, בסורוקה, בברזילי ועוד. מזמינים את כולם לבוא ולבקר אצלנו.

מירב הולנדר היא היוזמת של "בית המתנות של יאיר" ואשתו של אלי הולנדר, המנכ"ל והבעלים של חברת פלאנט

רופאים הכי טובים 2019
מקבוצת
אודות   |   צור קשר   |   הזמנת מנוי   |   שירות לקוחות מנויים   |   תנאי שימוש   |   פרסום בפורבס
Website created by   Cyberserve
אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואינה מחזירה כתבי יד ותמונות  |  כל הזכויות שמורות לפורבס ישראל / FI Media