כ"ג בחשון ה'תש"פ   |   21 בנובמבר 2019   |   יום חמישי
לייף סטייל רכב טכנולוגיה נדל בארץ עולם פיננסי
עשו מנוי
למגזין פורבס
ועכשיו – במבצע היכרות
מיוחד למנויים חדשים
ונציה מתחת למים: מצב חירום הוכרז בעיר התעלות המפורסמת
14/11/2019 | ליזט וויטקו
קיילי ג'נר מכרה 51% מחברת הקוסמטיקה שלה ב-600 מיליון דולר
19/11/2019 | מדלין ברג
מה חדש: כך תארחו כמו מקצוענים וגם - איך תעצבו חלל הרמוני באמצעות טקסטיל וחיפויי קיר?
19/11/2019 | שלומי אזולאי
  בארץ  < ראשי

"כל פרויקט שלנו שונה בתכלית מקודמו"

הפיכת מבנה סילו ישן למתחם מסחרי, חזית של בית שמעוצבת כמו ברקוד ובריכה על הגג שמימייה גולשים על חזית קירות הכניסה, הם רק חלק מהעבודות שמבצעים האדריכלים גיא וליקסון ודודי עזוז, בעלי "וי סטודיו אדריכלים", השמים דגש חזק על עיצוב פורץ דרך
02/05/2019 | BrandVoice, עינת פרידמן

כל פרויקט שלנו הוא דף חדש, אחר ממה שיש בסביבה ושונה בתכלית מדברים שעשינו קודם, מתוך אמונה שלא באנו לכאן כדי לחזור על דברים שכבר קיימים או לתכנן את מה שכבר קיים; אנחנו לא אוהבים חזרתיות לכן אין לנו תכניות מגירה ואין לנו דברים קבועים", כך מספרים בפתח שיחתנו צמד האדריכלים גיא וליקסון ודודי עזוז. השניים הם בעלים משותפים של ‘וי סטודיו אדריכלים', אותו הם מגדירים כ"סטודיו של אדריכלות, עיצוב פנים וקונספט", היושב במיקום אטרקטיבי ברחוב לילינבלום שבמרכז השיק של תל אביב.

את הסטודיו המשותף הם השיקו בשנת 2003, לאחר שהכירו כמה שנים קודם לכן במסגרת לימודי האדריכלות שלהם באוניברסיטת אריאל שבשומרון. ב־16 שנים שחלפו מאז יצאו לדרכם המקצועית המשותפת, תכננו וליקסון ועזוז מאות מבני מגורים (בתים פרטיים, דירות, פנטהאוזים וכיו"ב) ובתחום המסחרי הם עיצבו בתי מלון, מסעדות אולמות תצוגה ומרכזים מסחריים. בין הפרויקטים אותם ניתן לחשוף: כעשרה סניפים של רשת המסעדות האסיאתית "ריבר", מלון "בראון ביץ'" ברחוב הירקון בתל אביב, ופרויקט שהם עובדים עליו בימים אלה - פרויקט הסילו בהוד השרון, במסגרתו הם עוסקים בתכנון מתחם מסחרי שצפוי לפעול מתוך מבנה לשימור, לצד אי אילו תוספות מודרניות.

צילום: אלכס פרגמנט

גיא וליקסון
תפקיד: בעלים ושותף ב'וי סטודיו אדריכלים', סטודיו לאדריכלות, עיצוב פנים וקונספט.
גיל ומצב משפחתי: 46. נשוי לשרון ואב לאיתמר ואוריה
מגורים: תל אביב
השכלה: B ARCH אונ' אריאל

דודי עזוז
תפקיד: שותף מנהל ב"וי סטודיו", סטודיו של אדירכלות, עיצוב פנים וקונספט
גיל ומצב משפחתי: 44, נשוי לענבל ואב לאלעד ועומר.
מגורים: רחובות
השכלה: B ARCH אונ' אריאל

"תפישתנו העיצובית - תכנונית כרוכה תמיד איכשהו סביב המילה האנגלית Difference, שונות. חשוב לנו מאוד שלא להתייחס לדברים שאנחנו מתכננים ומעצבים כאל מובן מאליו, אבל בהחלט לחשוב על הפונקציונליות ועל הניראות שלהם", מספרים וליקסון ועזוז. לדבריהם, "לכל לקוח שמזמין מאיתנו פרויקט יש צורך בשימושיות שהיא קצת שונה, הן ברמת המזמין והן ברמת הבניין. לכן אנחנו שמים דגש רב על אותה פונקציונלית שמשתנה מפרויקט לפרויקט, תוך חיפוש והדגשת הדברים השונים והמיוחדים" והם עושים זאת בטעם רב ובכישרון יוצא דופן.

דוגמאות למחשבה מחוץ לקופסה שהשניים הוציאו לפועל קיימות למכביר. למשל, עיצוב חזית של בית המשלבת אמנות בגרפיטי שמודפס על גבי זכוכית, בית פרטי שבריכת השחייה שלו נמצאת על הגג, נצפית מתוך הבית עצמו מתוך חלון גדול ומימייה זולגים ונשפכים על גבי חזיתות הבית; בית שחזית הכניסה שלו נראית כמו ברקוד ואילו שאריתו עשוייה תרכובות חומרים ומישורים מעניינים במיוחד ואפילו בית שחלק מחזיתו פורצת מתוך עיגול בטון ענק בגודל שתי קומות. תפישתם הייחודית של השניים באה לידי ביטוי גם בשימושים ייחודיים בחומרים והשניים מרבים להשתמש בחומרים מגוונים כמו ברזל, אלומיניום, עץ, פלסטיק, בטון, זכוכית ועוד. עבודתם של וליקסון ועזוז מתחלקת כמעט חצי-חצי בין לקוחות פרטיים ללקוחות עסקיים, כשלכל אחד הם מתאימים את הטאץ' האישי שלהם.

בי"ס זה לא רק לוח וגיר

פרויקט מעניין שלקחו על עצמם צמד האדריכלים בשנים האחרונות הוא פרויקט תכנון ועיצוב סביבות למידה מתקדמות של משרד החינוך בשיתוף עיריות כגון רמת גן, במסגרתו הם מעצבים חללים ציבוריים בתוך בתי הספר, כיתות וחצרות.

"הפרויקט יוצא מתפיסה חינוכית עדכנית המעודדת למידה רב־תחומית בפורמטים שונים, לא רק מול הלוח אלא באמצעות התנסות והעברת מידע בין אנשים", מסביר וליקסון, "אם בעבר המורה החזיק את כל הידע אצלו, הרי שהיום, בזכות הגישה החופשית למידע, יש הרבה מאוד ידע אצל תלמידים וקיימת שאיפה לפתח את האינדיבידואליות של הילד. כדי ליישם את זה, אנחנו יוצאים מהפרדיגמה הישנה של לוח וגיר ומתרכזים במגוון צורות ישיבה, למידה בקבוצות, פיתוח סביבת למידה חמה ותומכת המרגישה כמו הסביבה הביתית, תוך נוחות משתמש מירבית וחומרי לימוד מגוונים".

לסיום, הם מבקשים להדגיש כי במהלך עבודת התכנון הם נשענים על עקרונות הבאוהאוס והסגנון הבינלאומי ומרבים בפרטים אדריכליים שלדעתם הם אלו המעניינים ביותר - הכל במטרה להביא את הפרויקט לכדי ביצוע ברמה גבוהה.

לילינבלום 40, תל אביב, 65133 | 03-5172070 | www.vstudio.co.il | www.facebook.com/ARCHITECTSVSTUDIO www.instagram.com/vstudioarchitects/

תוכן שיווקי
ניהול והפקה: עינת פרידמן

רופאים הכי טובים 2019
מקבוצת
אודות   |   צור קשר   |   הזמנת מנוי   |   שירות לקוחות מנויים   |   תנאי שימוש   |   פרסום בפורבס
Website created by   Cyberserve
אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואינה מחזירה כתבי יד ותמונות  |  כל הזכויות שמורות לפורבס ישראל / FI Media