הרופאים 2019
   
ח' בכסלו ה'תש"פ   |   06 בדצמבר 2019   |   יום שישי
לייף סטייל רכב טכנולוגיה נדל בארץ עולם פיננסי
עשו מנוי
למגזין פורבס
ועכשיו – במבצע היכרות
מיוחד למנויים חדשים
תנו לקנות בשקט: כך הפכה ריסקיפייד הישראלית לחד-קרן
02/12/2019 | רוני קרצנר
הון של יותר מ-430 מיליארד שקל: אלו העשירים שיעידו במשפט נתניהו
02/12/2019 | רוני קרצנר
המרד הכפול: זהו המכנה המשותף של המחאות בעיראק ובלבנון
01/12/2019 | אלון לוין ויובל בוסתן, סיקור ממוקד
  בארץ  < ראשי

"בעלי ההון סוגרים עניינים בבית"

ד"ר חיים שטנגר, בעל משרד עו"ד הידוע כמי שמייצר תקדימים בעליון, מסתער על תחום עיסוק חדש: ייצוג עשירים ובעלי הון בסוגיות רגישות של דיני חוזים ודיני משפחה. במקביל הוא נערך להוצאת ספרו האוטוביוגרפי "קופסת ילדות", שנמצא בימים אלה בשלבי הגהה מתקדמים
02/05/2019 | BrandVoice, עינת פרידמן

שיחה עם ד"ר חיים שטנגר היא חוויה אינטלקטואלית שלא ניתן להמעיט בערכה. האיש, העומד בראש משרד עריכת דין המונה מלבדו ארבעה עורכי דין נוספים, מגדיר את עצמו במידה לא מבוטלת של צדק כ"סופרמרקט מהלך" של ידע ותחומי עיסוק. ככה זה כשראש המשרד עוסק בליטיגציה בלא פחות מ־52 תחומים ואף מוצא בתוך כל ההמולה זמן לכתוב ספרי שירה ופרוזה (שטנגר פרסם עד כה ארבעה עשר ספרי שירה, ושני רומנים חדשים פרי עטו צפויים לצאת לאור, בקרוב).

ברמה הפורמלית, עוסק משרדו בארבעה תחומים מרכזיים: בג"צים ומשפט מנהלי, משפט מסחרי (מקרקעין, חברות, חוזים וכו'), זכויות יוצרים ו־פלילים (בדגש על עבירות צווארון לבן). תחום הבג"צים קרוב ללבו במיוחד, שכן בזכות עתירה שהגיש כבר בשנת 1993 הפך הליך המועמדות של שופטים לבית המשפט העליון והמחוזי לשקוף לציבור. מאז ועד היום, ידע הצלחות רבות ויצר תקדימים רבים בעליון. מרגע שגילה את עולם הרשתות החברתיות הוא פעיל גם שם. טרם התפטרותו של ראש לשכת עו"ד לשעבר, אפי נווה, פרסם ד"ר שטנגר מספר שיא של פוסטים הקוראים לחשוף את התנהלותו. עו"ד אפי נווה נאלץ להתפטר, שלא מרצונו, מתפקידו. גם שותפתו לוועדה לבחירת שופטים, שרת המשפטים לשעבר, איילת שקד, לא רק שלא נבחרה מחדש לכנסת, אלא אינה מכהנת עוד כחברת הוועדה לבחירת שופטים. בכך השלים שטנגר את מלחמתו בשניים ופעילותו הנמרצת לסילוקם מחברותם בוועדה לבחירת שופטים.

צילום: סם יצחקוב

ד"ר חיים שטנגר
תפקיד: בעלים של משרד "ד"ר חיים שטנגר - חברה לעריכת דין"
השכלה: דוקטורט במחשבת ישראל באוניברסיטת בר אילן, נוסף על דוקטורט במשפטים בקליפורניה. תואר ראשון במשפטים בבר אילן, תואר שני בספרות באוניברסיטת הנגב בבאר שבע.
מגורים: צפון תל אביב

בימים אלה משיק המשרד תחום חדש ויחודי של עבודה עם בעלי הון. "בזכות כמה תיקים שייצגתי, נחשפתי פתאום לענף שבחיים לא הכרתי, עולמם של הקבוצות השולטות היום בעולם, אותם עשירים המעוניינים להבטיח כי עסקיהם והכסף שצברו יישמר גם דורות רבים לאחר לכתם. אני קורא לזה ‘הישרדות עסקית משפחתית': איך לשמר את ההון לדורי דורות. זהו עולם מרתק, שבחסותו פועלים מיליארדרים שאנחנו אפילו לא יודעים עליהם", מספר ד"ר שטנגר ומדגיש כי אחד הדברים שמשכו אותו לתחום החדש נעוץ בכך ש"הענף הזה משלב בתוכו המון נושאים ותתי-נושאים: דיני משפחה ומקרקעין, דיני עסקים, חברות וחוזים. עולם הידע המולטי דיסציפלנרי שלי מבטיח שלא תהיה התנגשות בין חוקי החברות ודיני העסקים לבין היעדר המוביליות של דיני הירושה והצוואות, וכי אדע לייצר את התוצאה הטובה ביותר בעבור לקוחותיי".

בקרוב: ספר אוטוביוגרפי

ד"ר שטנגר, המתעקש לומר כי "אני לא עורך דין, אני משורר", נמצא בימים אלה כאמור גם בעיצומו של גל יצירתי פורה במיוחד. ביום השואה עתידה לצאת פואמה פרי עטו בשם "זמן השואה שלי" בהוצאת עמדה. סמוך לכך יתפרסם ספרו האוטוביוגרפי "קופסת ילדות", שלדבריו הינו "תיאור הילדות שלי כילד חובש כיפה בין מלחמת ששת הימים למלחמת יום הכיפור, על רקע היווצרות גוש אמונים. בן להורים יוצאי גרמניה ואוסטריה שהנכיחו את גרמניה בבית, בשפה, בהתנהלות. אני מספר איך משפט אייכמן מתנהל ואמא מדברת איתי גרמנית ברחוב למול עיניהם המשתאות של עוברים ושבים המעירים לה כי ‘זוהי שפתם של הנאצים' והיא מתקנת ש'עוד קודם, זו הייתה שפתו של גתה'". בימים אלה נמצא הספר בהליך הגהה אחרון לקראת ירידה לדפוס.

"אני מקפיד להקדיש לפחות יומיים בשבוע לספרות. אני שמח שאני נמצא בתנופת כתיבה ויצירה, פרץ שמזרים אנרגיה גם לעיסוקיי המשפטיים"

הרמן כהן 12, תל אביב יפו | 03-5220804 | mazkirut@stanger-law.co.il

תוכן שיווקי
ניהול והפקה: עינת פרידמן

רופאים הכי טובים 2019
מקבוצת
אודות   |   צור קשר   |   הזמנת מנוי   |   שירות לקוחות מנויים   |   תנאי שימוש   |   פרסום בפורבס
Website created by   Cyberserve
אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואינה מחזירה כתבי יד ותמונות  |  כל הזכויות שמורות לפורבס ישראל / FI Media