הרופאים 2019
   
כ"ג בחשון ה'תש"פ   |   21 בנובמבר 2019   |   יום חמישי
לייף סטייל רכב טכנולוגיה נדל בארץ עולם פיננסי
עשו מנוי
למגזין פורבס
ועכשיו – במבצע היכרות
מיוחד למנויים חדשים
ונציה מתחת למים: מצב חירום הוכרז בעיר התעלות המפורסמת
14/11/2019 | ליזט וויטקו
קיילי ג'נר מכרה 51% מחברת הקוסמטיקה שלה ב-600 מיליון דולר
19/11/2019 | מדלין ברג
מה חדש: כך תארחו כמו מקצוענים וגם - איך תעצבו חלל הרמוני באמצעות טקסטיל וחיפויי קיר?
19/11/2019 | שלומי אזולאי
  בארץ  < ראשי

המטרה: להילחם במשבר המזון הקרב

פיצוח הגנום של החיטה מיתג את הסטרט-אפ "NRGene" כחברה מובילה בתחום הטיפוח המולקולרי, כאשר הטכנולוגיה שהיא פיתחה מאפשרת למקסם את התוצרת של מגוון גידולים חקלאיים. שיחה עם המנכ"ל, יונתן יגלום, על מגמות עולמיות והאידיאולוגיה שמניעה אותו
02/05/2019 | BrandVoice, עינת פרידמן

מעטות החברות המסחריות שיכולות להתגאות בכך שהן נלחמות באופן אקטיבי במשבר המזון העולמי. אחת מהן היא חברת הסטארט-אפ הישראלית NRGene, שרואה לנגד עיניה את המגמות אליהן צועד העולם ב־30 השנים הקרובות, בהן שינוי אקלים ופיצוץ אוכלוסין, ופועלת באופן אקטיבי לתת להן מענה כבר היום. זאת, באמצעות פיתוח טכנולוגיה ייחודית ופורצת דרך, הממפה את הגנום של מגוון נרחב של גידולים, במטרה לאפשר גידול יעיל יותר, לבודד גנים מזיקים ולהשביח את תוצרתם. או כפי שזה נקרא בעגה המקצועית: טיפוח מולקולרי.

"המוצר שלנו מספק למעשה כלי עבודה עבור חברות וגופים העוסקים בטיפוח צמחים, באמצעות מיפוי ואספקת תובנות באשר לגנטיקה של אותו צמח", מספר מנכ"ל החברה, יונתן יגלום, ומתגאה: "כך, למשל, היינו הראשונים לפצח את הדנ"א של החיטה, משפחה של גידולים שמהווה כ־20% מתצרוכת הפרוטאין העולמית ומזינה 4.5 מיליארד אנשים ברחבי העולם".

צילום: אלעד קליג'

יונתן יגלום
תפקיד: מנכ"ל חברת "NRGene"
גיל ומצב משפחתי: 42, נשוי + 3
מגורים: רמת אביב
השכלה: תואר ראשון בהיסטוריה וספרות, תואר שני, EMBA בתכנית Kellogg

פריצת הדרך שיגלום מספר עליה מיתגה את NRGene כמובילה עולמית בתחומה ותסייע לדוגמא בבעיות בוערות כגון ניפוי ריכוזים של מתכות רעילות באיזורים בהם הקרקע מעושרת. החברה מיפתה עד היום יותר מ־400 גנומים שונים ובמקביל ממשיכה בעבודה מואצת על פיצוחים נוספים, שישמשו לטובת מנעד רחב של תחומי מחקר ותעשיות, כגון מיפוי גנום הקנאביס שעשוי לשפר משמעותית את סגולות המרפא של הצמח או זני צמחים חדשים להפקת גומי, בהזמנת ענקית הצמיגים Bridgestone." "החברה ממציאה את עצמה מחדש כל פעם, בהתאם לצרכי הלקוח", מספר המנכ"ל, ואולם הוא מדגיש כי כל העת עיקר הדאגה היא כיצד ייראה העולם של מחר.

"כדור הארץ מתמודד עם בעיות קיומיות רבות", מפרט יגלום, "עד שנת 2050 יחיו פה כמעט 10 מיליארד בני אדם, הטמפרטורה העולמית תעלה ואילו המשאבים יידלדלו, כך שבקצב הגידול הדמוגרפי הנוכחי לא יהיה כיצד להאכיל את כולם. כאן אנחנו נכנסים לתמונה ומספקים מעטפת טכנולוגית המאפשרת להבין איזה גנים אחראים על איזה תופעות, לפתח חסינות למזיקים ומחלות ולהעביר את האינפורמציה לחברות רלוונטיות, בהן ענקיות הזרעים ‘Monsanto' ו'Syngenta'. הטכנולוגיה מתבססת על בניית מסדי נתונים (Big Data), אשר מהם ניתן להפיק תובנות ייחודיות (Insights) באמצעות שימוש בכלי בינה מלאכותית (AI)".

הגביע הקדוש של הטיפוח המולקולרי

כשהוא מדבר על הבנת העולם המשתנה של המאה ה־21, מדבר יגלום מניסיון אישי. הוא נולד בשוויץ לפני 42 שנה, עלה ארצה בבגרותו מטעמי ציונות והתגייס ליחידה מיוחדת. בהמשך השתלב בתעשיית ההייטק ומילא שורה של תפקידים בחברת Stratasys, המעניקה פתרונות בתחום הדפוס התלת-ממדי. תפקיד זה הוא שהוביל אותו להיות מנכ"ל פעילות החברה באסיה בשנים 2012-2015, שם גלגלה החברה מחזור שנתי של 140 מיליון דולר, ובשנים 2015-2017 העתיק את משפחתו לניו יורק, שם מנכ"ל את חברת הבת Makerbot.

כשחזר ארצה, היה נחוש להשתלב כמנהל בחברה שבה הוא מרגיש שביכולתו לתרום לעולם ו"NRGene" התאימה לו כמו כפפה ליד. כעת הוא מסמן את היעדים הבאים: "אם עד עכשיו מכרנו לחברות גדולות, כעת המטרה היא לפשט את התוכנה ולייעל אותה, כדי שגם מטפחים שיש להם יכולות פיננסיות צנועות יותר ייעזרו בשירותינו".

בעיני רוחו הוא רואה כיצד ניתן למקסם את ייצור כלל הדגנים העולמי על מנת לספק גידול צפוי בצריכה של כ־60% עד 2050. "הגביע הקדוש של הטיפוח המולקולרי הוא ההבנה איזה גנים אחראים לאילו תכונות: גודל העלה, רמת הסוכר, צבע הפרח וכו'. מי ששולט בזה, פותח עולם שלם של אפשרויות".

גולדה מאיר 5 נס ציונה | www.nrgene.com | Twitter: @NRGene | 0722203764

תוכן שיווקי
ניהול והפקה: עינת פרידמן

רופאים הכי טובים 2019
מקבוצת
אודות   |   צור קשר   |   הזמנת מנוי   |   שירות לקוחות מנויים   |   תנאי שימוש   |   פרסום בפורבס
Website created by   Cyberserve
אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואינה מחזירה כתבי יד ותמונות  |  כל הזכויות שמורות לפורבס ישראל / FI Media