כ"ג בחשון ה'תש"פ   |   21 בנובמבר 2019   |   יום חמישי
לייף סטייל רכב טכנולוגיה נדל בארץ עולם פיננסי
עשו מנוי
למגזין פורבס
ועכשיו – במבצע היכרות
מיוחד למנויים חדשים
ונציה מתחת למים: מצב חירום הוכרז בעיר התעלות המפורסמת
14/11/2019 | ליזט וויטקו
קיילי ג'נר מכרה 51% מחברת הקוסמטיקה שלה ב-600 מיליון דולר
19/11/2019 | מדלין ברג
מה חדש: כך תארחו כמו מקצוענים וגם - איך תעצבו חלל הרמוני באמצעות טקסטיל וחיפויי קיר?
19/11/2019 | שלומי אזולאי
  בארץ  < ראשי

כל חלקיק הוא קריטי

נדרשים לבדיקות דקדקניות טרם השקת המוצר? מנכ"ל חברת שירותי המעבדה "אמינולאב", עמי בכר, מספר על ההליך המרתק שאותו ניתן לבצע אצלו במעבדות ועל השירות החדש שחברתו מציעה: פלטפורמת מעבדות ופיתוח לחברות קנאביס רפואי
02/05/2019 | BrandVoice, עינת פרידמן

המעבדות המתקדמות של חברת "אמינולאב" מתפרסות על פני 2,500 מ"ר בפארק המדע בנס ציונה. כ־130 עובדים, המתמחים בכימיה ומיקרוביולוגיה, בהם מעל 20 בעלי PhD, עוסקים שם מדי יום במתן שירותי מעבדה אנליטיים לכלל התעשיות במשק הישראלי.

במתחם רחב הידיים פועלות שלוש מעבדות: מעבדה מיקרוביולוגית ושתי מעבדות בתחומי הכימיה האנליטית והאורגנית. מכאן נערכות בדיקות לכלל התעשייה הפרמצבטית וה־Medical Device. "אמינולאב" מובילה גם באנליזות לתעשיית המזון, הקוסמטיקה, מים, אוויר, קרקע, שפכים ומגוון רחב של בדיקות בתחום איכות הסביבה. כמו כן מלווים בחברה ניסויים פרה־קליניים וקליניים במבחר שרותי ביואנליטיקה.

צילום: אלעד קליג'

עמי בכר
תפקיד: מנכ"ל חברת "אמינולאב", המעניקה שירותי מעבדה אנליטיים במגוון תחומים לכלל התעשיות
גיל ומצב משפחתי: 49, גרוש + 3 בנות
מגורים: נס ציונה
השכלה: רו"ח, תואר שני במנהל עסקים

בשנים האחרונות פרצו מעבדות "אמינולאב" לשוק הקנאביס הרפואי בארץ ובעולם. כיום זוהי המעבדה היחידה בארץ שמעניקה את כל מטריית שירותי המעבדה השונים בתחום הקנאביס הרפואי. מנכ"ל החברה, עמי בכר, מספר: "אנו נותנים שירותי בדיקות למגדלים על פי היק"ר, עומדים בתקנים השונים הנדרשים למפעלי הייצור, מלווים ניסויים קליניים והכל באמצעות חברת הבת שלנו ‘אמינוקאן', המתמחה במתן מענה רחב לחברות הקנאביס , כגון ייעוץ בהקמת מעבדות, ייעוץ לשירותים קליניים וייעוץ עסקי לבחינת כדאיות העיסוק בתחום".

כשאני שואל את בכר איך בעצם העסק עובד, הוא חוזר ליסודות ומסביר: "כל חברה שמפתחת מוצר נדרשת לבצע סט רחב של בדיקות על מנת לאשר אותו מול הרגולטורים השונים ולהוציאו לשוק. ‘אמינולאב' מעורבת בבדיקות שבתחום המיקרוביולוגי, הכימי והפיזיקלי. למשל, חברה שמפתחת תרופה או עזר רפואי וצריכה להגיש את המוצר לאישור ה־FDA, נדרשת להוכיח שהמוצר הוא בטוח לשימוש בבני אדם".

"אנחנו ב'אמינולאב' עובדים תחת תקני האיכות המחמירים ביותר: ISO-17025, GMP ו־OECD-GLP, והמעבדה מוסמכת בהתאם ע"י הרשות הלאומית להסמכת מעבדות ומוכרת ע"י ה־FDA. כתוצאה מההכרות האלו, אנחנו נחשפים ללקוחות מתוחכמים שמפתחים עזרים רפואיים ומשווקים את המוצרים שלהם בזירה הבינלאומית. אנחנו פועלים מול קשת רחבה של רגולטורים וחברות בישראל, גופים קטנים כגדולים, חברות ממשלתיות ופרטיות ואף סטרט־אפים ולקוחות בתחילת דרכם העסקית".

לעמוד בדרישות השוק המשתנות

בעיניו של בכר, סוד ההצלחה של "אמינולאב" נעוץ בטיב ההון האנושי המרכיב אותו. "אנחנו שמים דגש על מתן שירות איכותי ומהיר בזכות צוות האנשים הכי מקצועי שאפשר, צוות מיומן שעובד בתפוקות טובות וברמה מקצועית גבוהה, כדי שהלקוח יידע שהוא בידיים טובות ומקצועיות כשהוא מסתמך על תוצאות בדיקות המעבדה שלנו".

רכיב מהותי נוסף הוא המכשור. "כמנהל מעבדה, אתה חייב את התשתית המתאימה כדי שתוכל לתת שירות רציף. בעולם שלנו יש המון שינויים רגולטוריים, התקנים מתעדכנים ללא הרף ואנו נדרשים להשקיע במכשור האנליטי המתקדם ביותר. כך יוצא ש־50% מההון החוזר מושקע לתוך החברה כדי לשמור על חדשנות ועליונות טכנולוגיות ".

בכר, רואה חשבון בהכשרתו, התחיל את דרכו ב"אמינולאב" בתחילת שנות ה־2000 כסמנכ"ל כספים. לאחר מספר שנים מחוץ לחברה, במהלכן שימש בין היתר כסמנכ"ל הכספים של רשת בתי הקולנוע "גלובוס מקס" ומשנה למנכ"ל בחברה בחו"ל, הוא חזר ל"אמינולאב" וכעבור חצי שנה קיבל לידיו את המנכ"לות. מאז, ומזה כ־5.5 שנים, הוא נושא בתפקיד.

"ניהול מעבדה זה דבר מורכב בגלל ההיבט הרגולטורי, ההיבט הטכנולוגי, הדינמיקה בשוק והתחרות שנפתחת לחו"ל. האתגר הוא לפצח כל מוצר בפני עצמו ולייצר customized solutions בעבור הלקוח", הוא מסכם ומוסיף: "החזון שלי הוא למצוא פתרונות אינובטיביים הכרוכים בחשיבה מחוץ לקופסא ולצמוח עם הלקוחות שלנו להצלחות משותפות, תוך חדשנות בשיפור האיכות ובטיחות המוצרים בכל תחומי החיים ולהמשיך את מעורבות החברה ועובדיה בקהילה"

קריית ויצמן | פנחס ספיר 1, נס ציונה | www.aminolab.net | 08-9303333

תוכן שיווקי
ניהול והפקה: עינת פרידמן

רופאים הכי טובים 2019
מקבוצת
אודות   |   צור קשר   |   הזמנת מנוי   |   שירות לקוחות מנויים   |   תנאי שימוש   |   פרסום בפורבס
Website created by   Cyberserve
אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואינה מחזירה כתבי יד ותמונות  |  כל הזכויות שמורות לפורבס ישראל / FI Media