הרופאים 2019
   
כ"ג בחשון ה'תש"פ   |   21 בנובמבר 2019   |   יום חמישי
לייף סטייל רכב טכנולוגיה נדל בארץ עולם פיננסי
עשו מנוי
למגזין פורבס
ועכשיו – במבצע היכרות
מיוחד למנויים חדשים
ונציה מתחת למים: מצב חירום הוכרז בעיר התעלות המפורסמת
14/11/2019 | ליזט וויטקו
קיילי ג'נר מכרה 51% מחברת הקוסמטיקה שלה ב-600 מיליון דולר
19/11/2019 | מדלין ברג
מה חדש: כך תארחו כמו מקצוענים וגם - איך תעצבו חלל הרמוני באמצעות טקסטיל וחיפויי קיר?
19/11/2019 | שלומי אזולאי
  בארץ  < ראשי

"אפעל בכל כוחי להפרדת הביטוח הלאומי מהאוצר"

רו"ח רנאטו ערן יאראק, המכהן כיו"ר ועדת הכספים של המוסד לביטוח לאומי, נחוש לקדם גם בממשלה החדשה את התהליך בו החל לחילוץ הביטוח הלאומי מהאוצר והפיכתו לתאגיד סטטוטורי חף משיקולים פוליטים ואוצריים, הרואה לנגד עיניו את טובת האזרח בלבד
02/05/2019 | BrandVoice, עינת פרידמן

לפני כשלוש שנים נעתר רו"ח רנאטו ערן יאראק לבקשתו של שר העבודה והרווחה, חיים כץ, לקחת על עצמו את תפקיד יו"ר ועדת הכספים של המוסד לביטוח לאומי. "כסא"ל במיל' בחיל המודיעין, הרגשתי כמי שנקרא פעם נוספת ל'מילואים' למען החברה הישראלית, כשהמטרה היא למעשה אחת: להוביל את המהלך הסזיפי של היפרדות המוסד לביטוח לאומי מציפורני משרד האוצר", הוא מצהיר.

ועדת הכספים של הביטוח הלאומי אחראית, בין השאר, על אישור התקציב השנתי של המוסד הוותיק, המעביר כ־40 מיליון תשלומים בשנה בסכום עתק של כ־120 מיליארד שקל ברוטו. יאראק מספר: "מצאתי מקום עם אנשים מדהימים, שבמקום להתנהל כסוג של חברה ממשלתית, עובד כמו מחלקה במישרד ממשלתי כתוצאה מהתלות שלהם באוצר - דבר שדה פאקטו פגע בתפקוד. כגוף שמתעסק בעיקר באוכלוסייה ששרויה במצוקה, הביטוח הלאומי צריך להתנהל מתוך מחשבה של חמלה, לחשוב: ‘איך אני מעניק את מקסימום הגמלאות לאוכלוסייה שנקלעה למציאות חיים לא פשוטה?' בפועל מצאתי שהקו שמוליך את ההתנהלות הוא מחשבה אוצרית: איך לחסוך כסף".

צילום: אלכס פרגמנט

רנאטו ערן יאראק
תפקיד: שותף מנהל במשרד רואי החשבון יאראק, יחזקאלוב ושות'. מכהן במקביל כיו"ר ועדת הכספים של המוסד לביטוח לאומי וכחבר מועצת הביטוח הלאומי
גיל ומצב משפחתי: 62, נשוי לסיגלית, אב ל־4 ילדים ו־2 נכדות
מגורים: פתח תקווה
השכלה: תואר ראשון בכלכלה וראיית חשבון בבר אילן, LLM מוסמך במשפטים בבר אילן. מבקר פנים מוסמך, חבר בלשכת המבקרים הפנימיים ובלשכת רואי החשבון

יאראק משבח את השר כץ ואת מנכ"ל הביטוח הלאומי, מאיר שפיגלר, על ההירתמות למהלך, אותו הוא מכנה "מהלך מאוד גדול שמשמעותו הפרדת תקציבים והשקעה נכונה של כספי הציבור, גם ברמות התפקודית, הכלכלית והפוליטית". את האוצר הוא מאשים בכך שגרם לזה ש"חלה תערובת שלמה בין תקציב הביטוח הלאומי לבין תקציב המדינה, על ידי זה שהוא לוקח עודפים, שמטרתם אגירת סכומים שישמשו בעתיד לתשלום קצבאות ומשתמש בהם לתקציב השוטף באופן לא לגיטימי".

באחרונה חלה האטה בתהליך בשל מערכת הבחירות, דבר שבלם לפי שעה את המגעים במסגרתה של ועדה בראשות מנכ"ל משרד רה"מ, שאמורה הייתה לתווך בתהליך ההיפרדות בין האוצר לביטוח הלאומי. אבל יאראק אופטימי: "בראייה שלי אני דואג לכל אזרחי ישראל וגם לתקציב המדינה. לכן, בכוונתי לפעול בכל הכוח להפרדת הביטוח הלאומי מהאוצר ולהחלת רציפות על המהלכים שבוצעו, ללא קשר לקואליציה שתקום. בהכירי את הנפשות הפועלות במערכת הפוליטית, אני משוכנע שאדע להגיע למי שצריך ולרתום את שר העבודה והרווחה בממשלה החדשה לטובת העניין. זאת, כשהמטרה היא שהביטוח הלאומי יתפקד כמו תאגיד סטטוטורי ולא מחלקה כפיפה, וכי תיווצר הפרדה בין תקציבי האוצר לכספי המבוטחים בביטוח הלאומי".

המשרד מדורג ב"דנס 100" היוקרתי

כשרו"ח יאראק אומר שהוא מכיר את המערכת הפוליטית מקרוב, הוא לא סתם מתכוון לכך כמטבע לשון. המשרד בו הוא שותף מתמחה גם בליווי גופים שעוסקים בבחירות, החל ממועמדים בפריימריז, עבור בסיעות שמתמודדות ברשויות המקומיות וכלה במפלגות המכהנות בכנסת. מתוקף זה, הוא משמש כמנהל הכספים של מפלגת יש עתיד, שחברה לקראת הבחירות לרשימת כחול־לבן. בנוסף, הוא משמש דירקטור במספר חברות ציבוריות, המוכרת שבהן היא אפריקה ישראל להשקעות.

משרדו, יאראק, יחזקאלוב ושות', מככב בדירוג "דנס 100" היוקרתי. למשרד שלוש מחלקות: ביקורת פנים בחברות ממשלתיות, חברות עירוניות, עמותות ופרטיות; מחלקה כלכלית שמלווה עסקאות מאוד גדולות, כולל בינלאומיות; וכן מחלקת ביקורת דוחות בין השאר בגופים עסקיים גדולים, במלכרי"ם וועדי עובדים וכן לעסקים וחברות פרטיות. הליווי העיסקי והמקצועי שהמשרד יודע לתת ללקוחותיו משתרע החל בשלב הייזום, דרך מכלול ההתנהלות בחיי העסק, עבור בייעוץ עסקי, מיסויי, כלכלי והתנהלותי. למישרד ניסיון רב גם במישור המוניציפלי, והוא מעניק ייעוץ לראשי עיר, מנכלי"ם וגזברים בסקטור המוניציפאלי, ועוסק גם בראיית חשבון ובבקורת פנים לתאגידים עירוניים.

ההיקף והניסיון הרב במכלול השטחים בכלכלה הישראלית מעמידים את המשרד בשורה הראשונה של נותני השירות.

יגאל אלון 65, תל אביב 6744316 | 6254500-03 | www.jya-cpa.com

תוכן שיווקי
ניהול והפקה: עינת פרידמן

רופאים הכי טובים 2019
מקבוצת
אודות   |   צור קשר   |   הזמנת מנוי   |   שירות לקוחות מנויים   |   תנאי שימוש   |   פרסום בפורבס
Website created by   Cyberserve
אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואינה מחזירה כתבי יד ותמונות  |  כל הזכויות שמורות לפורבס ישראל / FI Media