כ"ג בחשון ה'תש"פ   |   21 בנובמבר 2019   |   יום חמישי
לייף סטייל רכב טכנולוגיה נדל בארץ עולם פיננסי
עשו מנוי
למגזין פורבס
ועכשיו – במבצע היכרות
מיוחד למנויים חדשים
ונציה מתחת למים: מצב חירום הוכרז בעיר התעלות המפורסמת
14/11/2019 | ליזט וויטקו
קיילי ג'נר מכרה 51% מחברת הקוסמטיקה שלה ב-600 מיליון דולר
19/11/2019 | מדלין ברג
מה חדש: כך תארחו כמו מקצוענים וגם - איך תעצבו חלל הרמוני באמצעות טקסטיל וחיפויי קיר?
19/11/2019 | שלומי אזולאי
  בארץ  < ראשי

דור שני להצלחת ה־IT

לאחר קרוב ל־47 שנות פעילות מוצלחות כאחת ממובילות פתרונות ה־IT בישראל, רושם מנכ"ל קבוצת אמן, בן פסטרנק, תוצאות שיא לקבוצה, ומסמן מטרה: לכבוש עוד ועוד שווקים בעולם עם הפתרונות המתקדמים של הקבוצה
02/05/2019 | BrandVoice, עינת פרידמן

את מנכ"ל קבוצת אמן (Aman), בן פסטרנק, אנחנו מוצאים ימים ספורים לפני השקת משרדים חדשים ומושקעים באזור התעשייה קרית אריה שבפתח תקוה. הקבוצה, שהולכת וגדלה בקצב משמעותי וכיום מונה כ־2,500 עובדים וכן שבעה משרדים בעולם (באירופה ובארה"ב), תתכנס במהלך חג הפסח לכלל קמפוס אחד גדול, עם חללי עבודה משותפים ועיצוב צעיר ומודרני.

הקבוצה, שממשיכה לגדול בקצב מהיר, שומרת על צביון משפחתי, ומקפידה להשקיע באנשים ולהציע אפשרויות קידום אישי ומקצועי תוך מתן יחס אישי לכל עובד ועובדת.

"אני גאה לעמוד בראש הקבוצה, אשר ממשיכה גם השנה לרשום ביצועי שיא, העוקפים את הצמיחה בענף ה־IT ובשוק הישראלי כולו. הכנסות הקבוצה צמחו ב־17% השנה, ובכוונתנו להמשיך בתנופה הזו", מתחייב פסטרנק.

צילום: ניר אלון

בן פסטרנק
גיל ומצב משפחתי: 46, נשוי ואב לשניים (רום בן 10 ומילי בת 8)
השכלה: בוגר החוג לכלכלה באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע
מגורים: רמת השרון

בשנים האחרונות הלכה והתרחבה פעילותה של קבוצת אמן והיא חולשת כיום על מגוון נרחב ביותר של תחומים חדשניים ובהם דאטה ואנליטיקה דיגיטל ופיתוח מערכות מורכבות אבטחת מידע, בלוקצ'יין, ניהול ידע, מיקור חוץ של מומחים לטובת פרויקטים מקצה לקצה באתר הלקוח, בארץ או בחו"ל. בין לקוחותיה נמנים הגופים הפיננסיים הגדולים בישראל לרבות חברות הביטוח, בנקים, משרדי ממשלה ורשויות מקומיות, תעשיות גדולות והשוק הטכנולוגי בארץ ובעולם.

"נולדתי בעצם עם החברה לפני כמעט 47 שנים", מספר לנו פסטרנק, "החברה התחילה בזמנו כיחידת מחשוב ותפעול לקרנות הפנסיה הגדולות של אותם ימים שבימים ההם לא החזיקו יחידת מחשוב inhouse". אביו, עמיר, הוא שייסד את החברה, שלושה שבועות לאחר שנולד בנו. השנים חלפו, פסטנרק הצעיר סיים שירותו כקצין בממר"ם, סיים תואר ראשון בכלכלה ולפני כ־15 שנים הצטרף לקבוצה. שש שנים אחר כך הוא מונה למשרת המנכ"ל, ואילו האב משמש בימים אלה כיו"ר ואמון על תהליכי רכש ומיזוגים של פעילויותיה המגוונות של הקבוצה.

סייבר, ענן ובלוקצ'יין

קבוצת אמן עוסקת במגוון תחומים מתקדמים, וביניהם סייבר, ביג דאטה, ענן, ובלוקצ'יין - כאשר אך לאחרונה יצאה במיזם בינלאומי משותף וייחודי עם ממשלת סין, באמצעות הטכנולוגיה המתקדמת שפיתחה פה בארץ, על מנת לתת מענה לצרכים ההולכים וגוברים בסין.

במסגרת פעילותה המואצת של קבוצת אמן, היא רכשה בשנים האחרונות מספר חברות, למשל בתחומי ה־UI ו־UX (חווית המשתמש והממשק), שיחדיו התמזגו עם חטיבת הדיגיטל של אמן לכלל קבוצת פיתוח המהווה היום את אחת הגדולות בישראל. חטיבה זו אחראית, בין השאר, על בניית אסטרטגיה דיגיטלית מעמיקה לארגונים לצד יישום והטמעת המערך הדיגיטלי שהם מציעים לצרכן הסופי. כמה פרויקטים משמעותיים שניתן לציין בשנה האחרונה בהקשר זה: פיתוח האפליקציה לרשת חנויות הנוחות Yellow, פתרון סלולרי לבנק יהב, מערכות דיגיטל לשוק הביטוח (כלל, איילון, הכשרה) ומערכות
ה־e-Commerce של "שופרסל" ועוד.

זרוע נוספת, ה־BI (בינה עסקית), עוסקת בפתרונות ביג דאטה מתקדמים לגופים הגדולים במשק. פעילות זו מבוצעת באמצעות איטרנטי המובילה את שוק ה־BI והאנליטיקה. זרוע זו היא שאחראית גם על ליווי המערך הבנקאי וחברות הביטוח בישראל בתחום הדאטה.
בתחילת ינואר 2019 הודיעה קבוצת "אמן" על השקעה משמעותית בחברת Asperii, המתמחה בניהול ואופטימיזציה של תהליכי עבודה דינאמיים של Salesforce ונחשבת כשחקן משמעותי בעולם בתחום זה.

השקעה זו נעשתה כחלק מהמגמה להרחיב את שירות הקבוצה בתחומי הענן ולהמשך צמיחתה המואצת מול השווקים בחו"ל. אינדיקטור חשוב נוסף להשקעה בשווקי העולם ניתן למצוא בפעילות הסמיקונדוקטורים (באמצעות חברת Veriest), המספקת פתרונות ותכנון שבבים ליצרניות הגדולות בעולם.

"אנחנו רואים את עצמנו כקניון גדול עם המון חנויות בוטיק שונות, המספקות תחת מטרייה אחת מעטפת שירותי IT בזמן הנדרש, בפתרון הנדרש ובתקציב הנדרש", מסכם פסטרנק, ששם לעצמו ליעד להמשיך ולהרחיב את שירותי החברה ככל הניתן, בארץ וגם מעבר לים

שמשון 9, פתח תקווה | 03-6173737 | www.aman.co.ilwww.facebook.com/Aman.Group
www.instegram.com/amangroup_il

תוכן שיווקי
ניהול והפקה: עינת פרידמן

רופאים הכי טובים 2019
מקבוצת
אודות   |   צור קשר   |   הזמנת מנוי   |   שירות לקוחות מנויים   |   תנאי שימוש   |   פרסום בפורבס
Website created by   Cyberserve
אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואינה מחזירה כתבי יד ותמונות  |  כל הזכויות שמורות לפורבס ישראל / FI Media