הרופאים 2019
   
כ"ג בחשון ה'תש"פ   |   21 בנובמבר 2019   |   יום חמישי
לייף סטייל רכב טכנולוגיה נדל בארץ עולם פיננסי
עשו מנוי
למגזין פורבס
ועכשיו – במבצע היכרות
מיוחד למנויים חדשים
ונציה מתחת למים: מצב חירום הוכרז בעיר התעלות המפורסמת
14/11/2019 | ליזט וויטקו
קיילי ג'נר מכרה 51% מחברת הקוסמטיקה שלה ב-600 מיליון דולר
19/11/2019 | מדלין ברג
מה חדש: כך תארחו כמו מקצוענים וגם - איך תעצבו חלל הרמוני באמצעות טקסטיל וחיפויי קיר?
19/11/2019 | שלומי אזולאי
  בארץ  < ראשי

כוחה של נבחרת

בהטמעת סטנדרטים של מצוינות, חדשנות ומיקוד בלקוחות ובעובדים, הצליחה "הראל פיננסים" לייצר שורה של הצלחות בולטות
02/05/2019 | BrandVoice, עינת פרידמן

כל מי שפעיל בשוק ההון לא יכול שלא להבחין בתוצאות שהראל פיננסים מציגה בשנתיים האחרונות. בית ההשקעות של קבוצת הראל, שביצע turn around בשנת 2017 ובלט לחיוב בין בתי ההשקעות, הצליח לבצע קפיצת מדרגה משמעותית בביצועים, בגיוסים ובאהדת יועצי ההשקעות והסוכנים בשנת 2018. לאחר שהראל פיננסים נבחרו כ"בית ההשקעות של השנה" ע"י מגזין עדיף ובחירת הקהל, החברה הובילה את טבלת הגיוסים בתעשיית הקרנות (פאסיביות, אקטיביות וקרנות סל) ברבעון הראשון של 2019.

את המהפך בבית ההשקעות הוביל המנכ"ל טל קדם, שציין באחרונה שנתיים בתפקידו. עם הגעתו, דיבר קדם על רצונו לבנות בית השקעות עם סטנדרטים של מצוינות. במטרה ליישם זאת, בנה סביבו קדם קבוצה של כ־30 מנהלים שעובדים כנבחרת, בשיתוף, פרגון וסינרגיה. המשימה הראשונה היתה גיבוש תוכנית עבודה משותפת עם ערכים מובילים ומודל הצלחה שנועדו לבסס יסודות חזקים לשנים הבאות עבור בית השקעות שנהנה מגב של קבוצה עם מותג חזק ומוניטין מצוין.

הנהלת הראל פיננסים | צילום: אלעד קליג'

השינוי הארגוני כלל חיזוק משמעותי של מחלקת ההשקעות במטרה לייצר מצוינות בהשקעות, תוך תחקור, למידה ומפגשים עם אנשי השקעות, חברות ובתי השקעות מובילים בעולם. בליווי יועץ חיצוני מיוחד, שידרגה החברה את תהליכי ניהול ההשקעות וגייסה מנהל השקעות ראשי ומנהלי השקעות מנוסים ומצליחים נוספים.

חדשנות מוצרית

אחד התוצרים של פרויקט המצוינות בהשקעות היה בולטות בתחום החדשנות המוצרית, יחד עם מוצרים בולטים בקטגוריות רבות.

במקביל, הקימה הראל פיננסים סטארט-אפ פיננסי ייחודי, אלפא טק - חברה המנהלת קרנות נאמנות לפי מודלים כמותיים ממוחשבים שפותחו בקבוצת הראל.

בשנה החולפת הקימה הראל פיננסים חברת אלטרנטיב שמייצרת אפשרות להשקיע בנדל"ן והשלימה בזמן קצר גיוס של כ־50 מיליון דולר לקרן נדל"ן ראשונה, שבה נרשמו ביקושי יתר משמעותיים. ב־2019 היא בוחנת הקמה של קרן נוספת.

בשנתיים האחרונות גייסה הראל פיננסים מעל 9 מיליארד שקלים וכיום מנהלת נכסים בהיקף של כ־51 מיליארד שקל, כאשר הצמיחה ניכרת בכל הפעילויות - קרנות נאמנות אקטיביות ופאסיביות, קרנות סל וניהול תיקים. בתחום התיקים, החברה נהנתה מתנופה הודות לשלל מכרזים של לקוחות מוסדיים ופרטיים שבהם זכתה.

"כבית השקעות ששייך לאחד הגופים המובילים והחזקים במשק היו לנו מההתחלה את כל הכלים והאנשים כדי לצאת לדרך", אמר קדם. "גיבוי מלא של שמעון אלקבץ, יו"ר המכיר את החברה שנים רבות, יחד עם בעל בית תומך, מקצועי ומפרגן מסייעים מאוד בתהליך כזה". התהליך הזה החל בתוכנית שבה גובשו בתוך 3 חודשי חשיבה 50 פרויקטים שונים לקידום נושאים מרכזיים בחברה, כולל מיתוג מחדש, קידום חדשנות, בניית מוצרים אלטרנטיביים, הבניית מסלולי קריירה, שדרוג מערך ההשקעות ועוד.

בכינוס הנהלה מסר יו"ר הראל פיננסים, ד"ר שמעון אלקבץ, ש"הנהלה מגובשת, מטרות ברורות, ואווירה רצינית ומכבדת הם חלק מאבני היסוד בהנהלה של הראל פיננסים. צוות בו לכל אחד יש תרומה אישית, אך בה בעת יש הפנמה שטובת החברה והצלחתה קודמים להצלחה אישית של מי מההנהלה. הנהלה כזו הביאה את הצלחתה של הראל פיננסים".

"יש בהראל פיננסים נבחרת חזקה של אנשים מצוינים שנהנים מהעבודה ורוצים להזיע כל יום מחדש עבור הלקוחות", הוסיף קדם. "בשנה האחרונה השקענו לא מעט בעובדים, קיימנו הרבה קורסים והכשרות מקצועיות, ערכנו הרצאות חיצוניות מרתקות, הקמנו פורום עובדים עם המנכ"ל שבו כולם מעלים רעיונות ונקודות לשיפור ולשימור. ערכנו אירועי גיבוש, קידמנו עשרות עובדים מצטיינים וייצרנו סביבת עבודה נעימה יותר, תוך עיצוב מחדש של המשרדים. האווירה הטובה והעשייה ייצרו הצלחות ומורל גבוה של העובדים - ההצלחה היא של כולנו. יש לנו עוד הרבה עבודה כדי להמשיך ולחזק את ההשקעות, לייצר את המוצרים המתאימים ולהמשיך לעבוד קשה כדי לתת ללקוחות שלנו את כל הסיבות להמשיך לתת בנו אמון''.

החילזון 12 רמת גן | 03-7546000 | https://bit.ly/2MmhRRr

תוכן שיווקי
ניהול והפקה: עינת פרידמן

רופאים הכי טובים 2019
מקבוצת
אודות   |   צור קשר   |   הזמנת מנוי   |   שירות לקוחות מנויים   |   תנאי שימוש   |   פרסום בפורבס
Website created by   Cyberserve
אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואינה מחזירה כתבי יד ותמונות  |  כל הזכויות שמורות לפורבס ישראל / FI Media