כ"ט בשבט ה'תש"פ   |   24 בפברואר 2020   |   יום שני
לייף סטייל רכב טכנולוגיה נדל בארץ עולם פיננסי
עשו מנוי
למגזין פורבס
ועכשיו – במבצע היכרות
מיוחד למנויים חדשים
כפית קסמים: הכירו את נפח הברזל אבי פינס
17/02/2020 | מיטל כץ
האם לאוניד נבזלין יהפוך לאדם העשיר בישראל?
19/02/2020 | מערכת פורבס
מבאפט לבלומברג: 25 הפילנתרופים הנדיבים ביותר באמריקה
17/02/2020 | ג'ניפר וונג
  בארץ  < ראשי

It's All About The Money

השריוניות של "ברינקס ישראל" משנעות כמיליארד שקלים ביום ומספקות מעטפת טכנולוגית נרחבת לניהול תשלומים במזומן. שיחה עם המנכ"ל רונן בן-ארי על כל החידושים בשוק
02/05/2019 | BrandVoice, עינת פרידמן

מנכ"ל "ברינקס ישראל", רונן בן־ארי, מאמין נלהב בכוחו של המזומן ובצורך לספק תשתית טכנולוגית למי שמשלם באמצעותו. "נכון לשנת 2019, המזומן בעולם כולו גדל בקצב שנתי של 5%", הוא אומר ומסביר: "המזומן הוא אמצעי תשלום נוח ומאוד פשוט וקל לשימוש, וזו הסיבה שהוא מחזיק כבר מעל 2,700 שנה. כוחו חזק בעיקר בעסקאות קטנות, מפני שאינו מצריך מסלקה של צד ג' ותשלום עמלות מיותרות. מאוד קשה להתחרות בפשטות הזו של תרבות ה־Micro Payment. הרבה אנשים אוהבים את השימוש במזומן והנתונים מראים שהציבור עדיין רוצה לעבוד איתו".

את "ברינקס" העולמית רובכם בוודאי מכירים בזכות המשאיות המשוריינות והממותגות של החברה, המובילות כספות עם מזומנים ודברי ערך מבתי העסק והבנקים השונים. מה שהציבור הרחב פחות יודע הוא ש"ברינקס" משמשת כיום הלכה למעשה כמובילה העולמית בתחום ה־Cash Management (ניהול כסף מזומן), עולם שעובר מהפכה של ממש בשנים האחרונות, כאשר הניהול שלו הופך להיות ממוכן ברמה שפקידי בנק כמעט ולא נוגעים בכסף. כך קורה שמכשירי ה־ATM שמתפעלת "ברינקס" לבנקים, חיים כל הזמן ללא התערבות חיצונית: המכונות סופרות את הכסף, מספקות אותו ללקוח ומתריעות בעצמן מתי כמות המזומנים במכשיר אוזלת.

צילום: אלכס פרגמנט

רונן בן-ארי
גיל ומצב משפחתי: 49, נשוי לניבה ואב לחמש בנות
מגורים: בנימינה
השכלה: תואר ראשון בראיית חשבון מאוניברסיטת חיפה, תואר שני במנהל עסקים בביה"ס למנהל עסקים בחיפה

לדברי בן-ארי, מהפכת ה־ATM היא רק דוגמה אחת מיני רבות לאופן שבו "ברינקס" מתפתחת בעשור האחרון מעבר לאותם משוריינים מיתולוגיים, כשהדגש הוא על פתרונות תשלום במזומן בעבור בתי עסק, למשל בעולם הקמעונאות והדלק.

"בתחנות דלק או ברשתות שיווק גדולות מותקנת כספת חכמה של "ברינקס", המבוטנת לרצפה ומקבלת מטבעות ושטרות. הקופאי או המתדלק לא צריך לבזבז זמן עבודה יקר על ספירת הכסף ופשוט מפקיד את הכסף לכספת, שבתוכה מותקן קורא שטרות אינטגרלי המופעל באמצעות מסך מגע, ומשם הכסף מזוכה לחשבון הבנק של בית העסק באופן מידי. במקביל שריוניות של החברה מגיעות אחת לשבוע-שבועיים ומרוקנות את הכספת, וחוזר חלילה. זה תהליך ממוחשב החוסך אי התאמות וטעויות אנוש בספירות הכספים בין העובדים והמנהלים, נוסך ביטחון בלקוחות ומייעל את הליך ההפקדות. עם הזמן הוא התפשט גם מעבר לדלק והקמעונאיות וכיום ניתן למצוא כספות שלנו שהוטמעו בהצלחה גם ברשתות המלונאות ובמסעדות".

ישראל בחוד החנית

בארץ משנעת "ברינקס" קרוב למיליארד שקלים ביום. החברה הייתה הראשונה לייבא ארצה טכנולוגיות של כספות חכמות המתממשקות עם חשבונות הבנק של העסק. באחרונה היא גם הרחיבה את פעילותה לשוק הפרטי, באמצעות שירות Safe Room by Brinks, המספק חדר כספות לפרטיים ולקוחות עסקיים, בו מאוחסנים דברי ערך, תכשיטים וחפצים בעלי ערך סנטימנטלי.

תחום נוסף אליו נכנסה החברה בישראל הוא עולם הקניונים. לדברי בן-ארי, "יותר ויותר בתי עסק צריכים עודף כדי לפרוט ללקוחותיהם את הכסף המזומן. אנחנו מתקינים בקניונים המובילים בפריסה ארצית את ה־Brinks Stations, מתחמי עסקים דיגיטליים הכוללים ChangeBox, המספקת לשוכרים עודף. המתחמים כוללים אף את ה־compusafe mall, מכונות המשמשות את העסקים בקניון להפקדת הפדיון היומי בביטחון ונוחות. מדובר בפיתוח של "ברינקס" העולמית שישראל היא הראשונה ליישם.
בימים אלה החברה מרחיבה את פעילותה גם לצרכנים הפרטיים באמצעות פיתוח מערכות כמו Brinks Connect, מערכת שירות עצמי במזומן המותקנת ברשתות קמעונאיות המאפשרת תשלום עצמי במזומן ללא צורך בקופאי.

"ברינקס'' פעילה בלמעלה מ־100 מדינות ואני מאוד שמח לראות שלא מעט רעיונות לחדשנות שהחברה מובילה ומטמיעה צומחים בהצלחה מישראל, מסכם בן-ארי בגאווה.

יגאל אלון 86, תל אביב | 03-5651000 |  www.brinks.co.il | www.facebook.com/BrinksIsrael | 

www.instagram.com/brinksisrael1/

תוכן שיווקי
ניהול והפקה: עינת פרידמן

רופאים הכי טובים 2019
מקבוצת
אודות   |   צור קשר   |   הזמנת מנוי   |   שירות לקוחות מנויים   |   תנאי שימוש   |   פרסום בפורבס
Website created by   Cyberserve
אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואינה מחזירה כתבי יד ותמונות  |  כל הזכויות שמורות לפורבס ישראל / FI Media