י"ד באדר א' ה'תשע"ט   |   19 בפברואר 2019   |   יום שלישי
לייף סטייל רכב טכנולוגיה נדל בארץ עולם פיננסי
עשו מנוי
למגזין פורבס
ועכשיו – במבצע היכרות
מיוחד למנויים חדשים
דירוג הקבוצות השוות ב-NBA: הניו יורק ניקס שוב ראשונה
14/02/2019 | קורט באדנהאוזן ומייק אוזניין
האם רובוט כתב את זה? הבינה המלאכותית משתלבת בעיתונות
12/02/2019 | ניקול מרטין
יחי ההבדל הקטן: האם הבידול של אפל מענקיות טכנולוגיה אחרות הוא צעד חכם?
17/02/2019 | רוג'ר טראפ
  בארץ  < ראשי

80 שנות מצוינות רפואית

בימים אלו חוגג בית החולים “רמב”ם - הקריה הרפואית לבריאות האדם” 80 שנים של מצוינות ומקצועיות; זמן טוב להיזכר איך הכל התחיל ולהתעדכן מה חדש במרכז הרפואי המשוכלל של המאה ה-21
05/09/2018 | פרידמן יחסי ציבור, Brand Voice

עשור בטרם הפכה ישראל לאומה, הקימה ממשלת המנדט הבריטי בית חולים ממשלתי קטן בחיפה. אף אחד לא יכול היה לדמיין אז כי בחלוף הזמן יגדל המוסד הרפואי הצנוע ויהפוך לרמב"ם - הקריה הרפואית לבריאות האדם, שם נרדף לחדשנות וקידמה רפואית בישראל ובעולם כולו.

והמספרים מדברים בעד עצמם: הקריה הרפואית רמב"ם הפכה מבית חולים קטנטן עם 220 מיטות למרכז רפואי אקדמי בן 1,000 מיטות, עם למעלה מ-5,000 עובדים המשרתים מעל 2 מיליון תושבים בצפון ישראל. נכון להיום כולל קמפוס רמב"ם בית חולים מרכזי, בית חולים נפרד לילדים ומרכז לטיפול בסרטן - וכולל 36 מחלקות אשפוז, 54 מחלקות מיוחדות, 10 מכונים רפואיים ו-9 מעבדות מרכזיות. ב-2017, עבר בית החולים את מבחני האקרדיטציה הבינלאומיים בהצטיינות וקיבל את תו התקן הבינלאומי לאיכות ובטיחות ברפואה (JCI).


פרופ' רפי ביאר. מנכ"ל בית החולים | צילום: זיו קורן

ההיסטוריה הובילה את בית חולים לאורך השנים להיות המוביל בישראל ובעולם בטיפול בטראומה ובעל הניסיון הרחב ביותר בתחום, בהשוואה לכל בית חולים אחר בישראל. עד היום, ביה"ס הבינלאומי לטראומה שהוקם בבית החולים, הכשיר יותר מ-3,000 אנשי רפואה מ-61 מדינות והוא מהווה מוקד ידע ואוטוריטה ברמה עולמית.

העשור האחרון התאפיין בפיתוח מואץ של הקמפוס המערבי החדש של בית החולים ובבסיסו חניון תת קרקעי ההופך בעת הצורך לבית החולים התת קרקעי הממוגן לשעת חרום על שם סמי עופר .מעל החניון נבנו בית החולים רות רפפורט לילדים והמרכז האונקולוגי על שם יוסף פישמן. בצמוד לו נבנה בימים אלו בית חולים אייל עופר לרפואת הלב, בבית החולים פועלים במרץ לגיוס המשאבים הדרושים להשלמת בנייתו.

למרות המתיחות הביטחונית השוררת בצפון הארץ מזה שנים ארוכות ועל רקע מלחמת לבנון השנייה אשר גבתה הרוגים מקרב תושבי הצפון, בית החולים חרט על דגלו להיות מבצר של דו קיום ואי של שפיות ושלום, המקבל בברכה את כלל האוכלוסיות החיות בישראל. משכך, בית החולים מאופיין בהרמוניה מקצועית של צוותים רפואיים וסיעודיים, יהודים וערבים, העובדים שכם אל שכם ויתירה מכך אף מטפל בפליטים סורים פצועים, בתושבי הרשות הפלסטינית מהגדה המערבית ומעזה.


בית החולים רמב"ם | צילום: מיקי קורן

אחד המאפיינים הבולטים של בית חולים רמב"ם לאורך פעילותו הינה עמידתו בחזית הקידמה והחדשנות הטכנולוגית הרפואית בישראל. כך הוטמעו בבית החולים במשך השנים טכנולוגיות חכמות שנמצאות כיום כמעט בכל היבטי הטיפול הקליני במוסד וכל זאת לטובת המטופלים. אחד הביטויים החדשים והבולטים לכך הינו "רמב"ם מד-טק", חברת מסחור הטכנולוגיות של הקריה הרפואית ההופכת את רעיונות הרופאים והמדענים לברי יישום. שיתופי הפעולה ההדוקים עם האקדמיה ועם תעשיית ההיי-טק הסובבים את בית החולים הם חלק משמעותי בחזונה של החברה.

בבית החולים גאים במיוחד גם על הקמתה של חממת הרפואה הדיגיטלית MindUp הפועלת בשיתוף ענקיות הטכנולוגיה המובילות בעולם: IBM, Medtronic, קרן הון סיכון Pitango וקרן Impact First. בנוסף, לאחרונה חתם בית החולים על הסכם שיתוף פעולה עם אוניברסיטת חיפה במטרה לבנות בקמפוס את מגדל תגליות הבריאות על שם הלמסלי, מגדל בן 20 קומות שהמחשבה העומדת מאחורי הקמתו היא בניית בית למחקרים פורצי דרך אשר יאפשרו יישום והטמעה של טיפולים רפואיים מתקדמים ופיתוח טכנולוגיות חדשניות. אבן הפינה למגדל כבר הונחה והוא יהווה מרכז ייחודי המשלב אקדמיה, מחקר ורפואה, תוך שיתוף פעולה בין רמב"ם, אוניברסיטת חיפה, הטכניון ותעשיות ההיי-טק הרפואיות באזור.

בית החולים מתהדר במספר רב של שתופי פעולה עם המרכזים הרפואיים המובילים בעולם, בינהם ג'ונס הופקינס ודנה פרבר. לאחרונה נחתם הסכם שתוף פעולה היסטורי בתחום היזמות והמחקר עם בית החולים האוניברסיטאי סטנפורד, המרכז הרפואי החדשני בארה"ב.


מי שעומד בחזית בית החולים ומוביל אותו להישגיו המרשימים מזה 12 שנה הינו מנכ"ל בית החולים, פרופסור רפי ביאר.

פרופסור ביאר הוא מדען בעל שם עולמי והישגיו בתחום הרפואה, ותרומתו למחקר, לחינוך הדורות הבאים ולפרקטיקה הקלינית בקרדיולוגיה פולשנית עצומים. הוא נולד בישראל, סיים את לימודי הרפואה באוניברסיטת תל אביב ולאחר מכן, שירת בצה"ל כרופא גדודי בחטיבת גולני. לאחר שירותו הצבאי, למד לתואר דוקטור למדעים בפקולטה להנדסה ביו-רפואית בטכניון והוא גם בעל תואר מוסמך בבריאות הציבור מבית הספר לרפואה ציבורית ע"ש בלומברג באוניברסיטת ג'ונס הופקינס. מחקר חדשני אותו הגה פרופסור ביאר הוביל לפיתוחו של תומכן (סטנט) ייחודי לצורך צנתור לבבי, המתרחב באופן עצמאי על ידי בלון. התומכן אושר על ידי האיחוד האירופי וה־FDA ונמצא כבר שנים בשימוש נרחב ברחבי העולם.

בשנת כהונתו הראשונה כמנהל הקריה הרפואית רמב"ם, עם פרוץ מלחמת לבנון השנייה ב־2006, הוביל פרופסור ביאר בהצלחה את צוות בית החולים במתן טיפול רפואי לאזרחים ולחיילים, בעוד בית החולים עצמו תחת אש. בתום המלחמה סלל את הדרך לבניית חדר מיון ממוגן ובהמשך לבניית בית החולים התת־קרקעי הממוגן לשעת חירום ע"ש סמי עופר, כל זאת במטרה לדאוג לביטחונם של המטופלים ושל הצוות ותוך יצירת מודל חדש לשמירה על ביטחון בתי חולים בעת מלחמה.


פרופסור ביאר הביא לפתיחתן של מגוון תכניות לעידוד מחקר בקרב רופאים צעירים לשיתופי פעולה בינלאומיים ולייסודם של חברת רמב"ם מד-טק ושל MindUp, החממה הביו-רפואית לבריאות דיגיטלית. בנוסף, שימש כיו"ר המועצה הלאומית לסל התרופות ומכהן כיו"ר ועדת ההיגוי להשתלות של משרד הבריאות.

הפקה וניהול הפרוייקט - פרידמן יחסי ציבור

 

 

מקבוצת
אודות   |   צור קשר   |   הזמנת מנוי   |   שירות לקוחות מנויים   |   תנאי שימוש   |   פרסום בפורבס
Website created by   Cyberserve
אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואינה מחזירה כתבי יד ותמונות  |  כל הזכויות שמורות לפורבס ישראל / FI Media