י"ד באדר א' ה'תשע"ט   |   19 בפברואר 2019   |   יום שלישי
לייף סטייל רכב טכנולוגיה נדל בארץ עולם פיננסי
עשו מנוי
למגזין פורבס
ועכשיו – במבצע היכרות
מיוחד למנויים חדשים
Lifestyle B
דירוג הקבוצות השוות ב-NBA: הניו יורק ניקס שוב ראשונה
14/02/2019 | קורט באדנהאוזן ומייק אוזניין
האם רובוט כתב את זה? הבינה המלאכותית משתלבת בעיתונות
12/02/2019 | ניקול מרטין
יחי ההבדל הקטן: האם הבידול של אפל מענקיות טכנולוגיה אחרות הוא צעד חכם?
17/02/2019 | רוג'ר טראפ
  בארץ  < ראשי

"החדשנות הטכנולוגית אחראית להפיכתה של ישראל לנמר כלכלי גלובלי"

ד"ר אסתר לוצאטו, מנהלת-שותפה בפירמת עורכי הפטנטים "לוצאטו את לוצאטו", מסבירה על דוח מחקר מקיף שפרסמה הפירמה על מצב הקניין הרוחני והחדשנות הטכנולוגית בישראל
05/09/2018 | פרידמן יחסי ציבור, BrandVoice

תפקיד: מנהלת-שותפה בפירמת עורכי הפטנטים "לוצאטו את לוצאטו".
סטטוס: נשואה, אם לארבעה וסבתא לשלושה.
השכלה: תואר שלישי בכימיה מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב.
תפקידים ציבוריים: חברת הוועד המנהל של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב ויו"ר עמותת "יחדיו".

לוצאטו | צילום: יורם רשף

מלחמת הסחר של הנשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, בסין מיקדה את תשומת הלב העולמית בתחום הקניין רוחני. הדחף של הנשיא האמריקני לפתוח במלחמת סחר נעוץ, בין היתר, ברצון למנוע מסין תוצרי קניין רוחני אמריקאי, שסין שואפת לשים עליהם יד, לא פחות מאשר שהוא מונע מהרצון לצמצם את גירעון הסחר בין שתי המעצמות.

"סין מפרה באופן שיטתי את הקניין הרוחני של ארה"ב ולכן המלחמה שטראמפ פתח בה היא מוצדקת", מבהירה ד"ר אסתר לוצאטו, שותפה-מנהלת בפירמת עורכי הפטנטים "לוצאטו את לוצאטו", הנחשבת לאחת הפירמות המובילות בתחום הקניין הרוחני בישראל ומציינת בקרוב 150 שנה להיווסדה. "סין מחייבת חברות אמריקאיות הפועלות בסין לפעול במיזמים משותפים עם שותפים סינים וכך הן נאלצות להעביר אליהן טכנולוגיה אמריקאית, שמאמץ רב ומשאבי כסף עצומים הושקע בפיתוחן. הממשלה הסינית אף מורה לחברות בסין להשקיע בחברות אמריקאיות, במטרה להעביר לסין טכנולוגיות אסטרטגיות".

מצע לקבל החלטות

בימים אלה מפרסמת חטיבת המידע בקבוצת לוצאטו דוח מחקר הסוקר את מצב הקניין הרוחני בארץ ובעולם. הדוח מראה בבירור כיצד בשנים האחרונות הפכה סין למעצמת קניין רוחני. אשר לישראל הדוח כולל פרקים על משטר הקניין הרוחני בישראל ועל מצב זכויות היוצרים בה, תוך התייחסות מיוחדת לזיקה שבין הקניין הרוחני להייטק. "כקבוצה שבוחנת טכנולוגיות חדשות רבות בטרם יציאתן לשוק, שמנו לנו למטרה לשקף את מכלול הנתונים והתובנות אודות החדשנות הטכנולוגית בישראל", מסבירה ד"ר לוצאטו את הרציונל מאחורי חיבור הדוח. "כדאי לזכור - החדשנות הטכנולוגית שמגולמת בקניין רוחני היא מנוע הצמיחה המרכזי של הכלכלה הישראלית בת-זמננו. אנו פועלים לכך שהדוח יונח על שולחנם של מקבלי ההחלטות המרכזיים במדינה וישמש כמצע לקבלת החלטות. למשל על היקף התמיכה הממשלתית במו"פ".

מה אתם מראים בדוח?
"אנו מראים שקיים קשר ישיר והדוק בין רמת ההגנה על קניין רוחני לבין רמת החדשות הטכנולוגית, היקפה ועומקה. ישראל היא הדוגמא לכך, בה"א-הידיעה. אנו רואים שעל פני שלושה עשורים הכלכלה הישראלית הפכה מכלכלה סגורה, ריכוזית ולא בולטת במיוחד, לנמר כלכלי גלובלי שמוביל טכנולוגית בכל העולם בתחומים רבים. החדשנות הטכנולוגית אחראית לכך".

מהי התמונה הכוללת שעולה מהדוח?
"התמונה מעורבת - מצד אחד ההיי-טק הישראלי ממשיך להפגין עוצמה. אך ברקע מסתמנים כמה אתגרים לא פשוטים כמו מחסור חמור בכוח אדם טכנולוגי, קשיים בחינוך הטכנולוגי ועוד, לצד ירידה מסויימת בהקצאה הלאומית למו"פ".

מה המסקנה?
"עבור ישראל, שיתרונה היחסי נשען על הון אנושי וחדשנות, הקניין הרוחני הוא משאב אסטרטגי. מכאן שפיתוחו, שימורו ומינופו הם בבחינת אינטרס לאומי מובהק".

הפקה וניהול הפרוייקט -  פרידמן יחסי ציבור

מקבוצת
אודות   |   צור קשר   |   הזמנת מנוי   |   שירות לקוחות מנויים   |   תנאי שימוש   |   פרסום בפורבס
Website created by   Cyberserve
אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואינה מחזירה כתבי יד ותמונות  |  כל הזכויות שמורות לפורבס ישראל / FI Media