י"ט באייר ה'תשע"ט   |   24 במאי 2019   |   יום שישי
לייף סטייל רכב טכנולוגיה נדל בארץ עולם פיננסי
עשו מנוי
למגזין פורבס
ועכשיו – במבצע היכרות
מיוחד למנויים חדשים
לחלום גבוה: המיליארדר מאחורי פרויקט הנדל"ן הגדול ביותר בארה"ב
17/05/2019 | סמנתה שרף
לבנות במקום לפרק: המהפך של ענקית ניהול הנכסים KKR
20/05/2019 | אנטואן גרה
לא מחמיצה הזדמנות: אמזון משקיעה 575 מיליון דולר בשרות משלוחי מזון
19/05/2019 | סם שייד
  בארץ  < ראשי

הכירו את החברה שמשתמשת בקנאביס לפיתוח תרופות לחולי סרטן

בקיבוץ יקום מתפתחת חממת סטארט־אפים, שבמרכזה עומד ציון חוה – יזם שייסד את חברת האחזקות Cannasdaq ששמה לה למטרה לאסוף כמה שיותר מוחות מתחום הטכנולוגיה ומתעשיית הקנאביס הרפואי כדי לפתח תרופות שיקלו על חולי סרטן
23/01/2018 | מערכת פורבס

היזם הסדרתי ציון חוה יו"ר קבוצת האחזקות קנאסדאק בע"מ, מקים בימים אלה את מתחם העבודה והפיתוח לסטארט־אפים בתעשיית הקנאביס באזור ההיי־טק של קיבוץ יקום.

חוה עובד על מיזם שנקרא אקוסיסטם, והוא הראשון בעולם שיחבר בין סטארט־אפים בעל טכנולוגיות פורצות דרך ובין חברות בתעשיית הקנאביס הרפואי. מרכז הפיתוח החדשני יסייע למדענים, רופאים וסטארט־אפים לפתח ולממש את תגליותיהם, וישמש כחוליה חסרה בתהליך הפיכתה של תגלית מדעית לתרופה יעילה. מטרת שיתופי הפעולה היא לפתח תרופה מחומרי הגלם של צמח הקנאביס הרפואי על מנת להקל על חולי סרטן. חוה מספר כי ״פיתחנו מודל חדש ליצירת סביבה אמיתית ואורגנית, המעודדת חדשנות ומקום שיספק פעילות ענפה של תמיכה ביזמים. המטרה שלנו היא להעלות בצורה משמעותית את אחוזי ההצלחה של הסטארט־אפים הפועלים בתעשיית הקנאביס. אנחנו בונים מקום שאליו באים כדי להציל חיים".

חוה | צילום: דריה כיסלו

חוה מביא עימו ניסיון נרחב בתחום ההיי־טק, הוא ייסד ומכהן כיו"ר וכיועץ להנהלות של מספר חברות היי־טק, והשקיע עד היום בפיתוח פטנטים בתעשיית הקנאביס הרפואי. חוה יסד את חברת קנאסדאק שמציעה ליזמים חלל עבודה, גישה למנטורים ובעלי ידע שיעזרו לפתח את המוצר בצורה הטובה ביותר וכמובן גישה למשקיעים ושימוש ברישיון למחקר בקנאביס בחממה ייעודית למחקר שתהיה בסמוך לחלל העבודה. המיזם הנוכחי הוא פרי שיתוף פעולה ייחודי בין חוה, פרופסור גיל בר־סלע, מנהל המחלקה האונקולוגית בבי החולים רמב"ם, ד"ר יריב סימן טוב, שמנהל כ־20 שנה את מחלקת המחקר והפיתוח של בית החולים אסף הרופא, וצוות עתיר ניסיון שמביא לאקוסיסטם ערך גדול לקדם את תעשיית הקנאביס, וכל זאת בדגש על מחקר ופיתוח בתחום הקנאביס הרפואי.

מטרת המיזם היא לפתח מכשור רפואי, מוצרים רפואיים, ותרופות חדשות מבוססות קנבינואידים, למגוון רחב של מחלות ומצבים רפואיים. המיזם מקדם שת"פים מחקריים עם חברות מובילות בתחום, במגוון של מודלים עסקיים אפשריים, בהתאמה אישית לכל פרויקט.

"השילוב בין טכנולוגיה לבין מדעי החיים והחקלאות הופך את עולם הביוטכנולוגיה לאחד המרתקים והמסעירים בענף ההיי־טק. אני קורא לתעשייה 'הכוכב העולה' של תעשיות ההיי־טק", מספר חוה. "רק לחשוב שהיום אנחנו יכולים להיעזר בציוד החדשני והמתוחכם הדרוש לגילוי תרופות, שכולל ציוד בתחום הכימיה האנליטית והביולוגיה החישובית. דמיינו שרובוטים במעבדה בישראל מסוגלים להריץ אלפי דגימות בקצב מהיר ולייצר ביג דאטה בעזרתו אנו לומדים כל פעם יותר ויותר. ערך חיי האדם ואריכות חיים המלווה באיכות חיים, היא בעיניי ערך עליון", הוא אומר.

המחקרים עשויים להביא לפריצת דרך מדעית יוצאת דופן שתשפיע על העולם כולו, ולחזק את מעמדה של ישראל כמובילה ברישום פטנטים בתחום. חוה מסכם ואומר כי "הממשלה שלנו מעודדת פיתוח מחקרי קנאביס, מה שממצב את ישראל בראש הפירמידה העולמית לחקר הקנאביס ואף מקדם את נושא ייצוא הקנאביס הרפואי מבוסס מחקר ורגולציה מהמתקדמים בעולם. אנו אף נהווה בסיס ותשתית לכל החברות הזרות שנוהרות לישראל ומחפשות דרך לבצע מחקרים בתחום, ונעזר בצוות שלנו שמורכב מבעלי המקצוע הטובים ביותר הקיימים כיום. אחד המשאבים שאני גאה בהם מכל הוא סגל מכובד של בעלי מקצוע בעל שם בתעשיית פיתוח התרופות העולמית, שהצטרף למיזם ובקרוב נהיה רשאים לפרסמו".

ליצירת קשר: Zion@cannasdaq.co.il

מקבוצת
אודות   |   צור קשר   |   הזמנת מנוי   |   שירות לקוחות מנויים   |   תנאי שימוש   |   פרסום בפורבס
Website created by   Cyberserve
אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואינה מחזירה כתבי יד ותמונות  |  כל הזכויות שמורות לפורבס ישראל / FI Media