ו' בתמוז ה'תשע"ח   |   19 ביוני 2018   |   יום שלישי
לייף סטייל רכב טכנולוגיה נדל בארץ עולם פיננסי
עשו מנוי
למגזין פורבס
ועכשיו – במבצע היכרות
מיוחד למנויים חדשים
לא רק לאספנים: המכוניות שכדאי לקנות ולשמור
15/06/2018 | ג'ים גורזלני
מטוס ה-F-35: בדרך להיות מקור הייצוא הגדול אי פעם של ארה"ב
13/06/2018 | לורן תומפסון
היסטוריה גדולה, בקטנה: האם קים ג'ונג און יוותר על הקלף היחיד שלו?
12/06/2018 | אלון לוין ויובל בוסתן, סיקור ממוקד
  בארץ  < ראשי

המכללה האקדמית אשקלון חוגגת 20 שנה לקמפוס המרכזי

המכללה האקדמית אשקלון, שהוקמה בשנת 1998 על יסודותיה של שלוחת אוניברסיטת בר־אילן, הכשירה למעלה מ־14 אלף בוגרים; ״סטודנט לא יפסיק את לימודיו בשל קשיים כלכליים״ מהווה כלל ברזל שמנחה את מדיניות ההנהלה מאז הקמת המכללה
26/12/2017 | מערכת פורבס

מכללה האקדמית אשקלון היא מוסד להשכלה גבוהה עצמאי המציע תארים אקדמיים במגוון תכניות לימוד ברמה אקדמית גבוהה. קמפוס המכללה חדיש וממוקם בלב לבה של קריית החינוך באשקלון. המכללה הוכרה בשנת 1998 כמכללה אקדמית, אך את דרכה בשטח האקדמי החלה כשלוחה של אוניברסיטת בר־אילן כבר בשנת 1965. כיום, לאחר 52 שנות ניסיון המכללה מציעה לימודי תואר ראשון בתחומי מדעי החברה, מדעים מדויקים, מדעי הבריאות ולימודי תואר שני.

כלל ברזל שמנחה את מדיניות הנהלת המכללה: "לא יפסיק סטודנט את לימודיו בשל קשיים כלכליים". כדי לקיים התחייבות זו מעמידה המכללה מלגות מקרן עצמאית ומלגות נוספות מקרנות ציבוריות, בשווי מיליוני שקלים.

קמפוס המכללה | צילום: יח"צ

המכללה האקדמית אשקלון בעלת ניסיון רב בהוראה אקדמית ובהכשרה מקצועית ועד כה הכשירה למעלה מ־14,000 בוגרים שהמשיכו את דרכם בתפקידים בכירים בארץ ובחו"ל או בלימודים אקדמיים מתקדמים.
מסלולי הלימוד אותם מציעה המכללה מגוונים וכוללים, בין היתר, לתואר ראשון - קרימינולוגיה חד חוגי (מסלול ייחודי), כלכלה וחשבונאות, כלכלה ולוגיסטיקה, כלכלה ובנקאות, כלכלה וניהול, בריאות הציבור, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, פסיכולוגיה, פוליטיקה וממשל, לימודי ארץ־ישראל, לימודי תיירות, B.S.c במדעי המחשב, B.S.N בסיעוד, ולתואר שני - M.A. בקרימינולוגיה, M.A. בכלכלה ישומית, M.S.W. בעבודה סוציאלית.

קידום המחקר

הנהלת המכללה האקדמית אשקלון הציבה את איכות ההוראה ואת טיפוח המחקר בראש סדר העדיפויות. על פי המועצה להשכלה גבוהה, המכללה האקדמית אשקלון עומדת ביעד שנקבע לה במדד איכות ההוראה ואף מקדימה אותו בכל השנים שנבדקו (תש"ע־תשע"ה). מדד זה משתקף ביחס המספרי בין הסגל האקדמי הבכיר לבין הסטודנטים ובקבוצות הוראה קטנות המאפשרות הקדשת תשומת לב אישית לכל סטודנט וסטודנטית.

לרשות הסטודנטים עומדות תשתיות פיזיות וטכנולוגיות מן המתקדמות והחדישות ביותר ובהם: מעבדות קוד פתוח ומחשוב ענן, כיתות לימוד חכמות, וירטואליזצייה של כלל מערכות המידע המאפשרות לסטודנטים גישה מהבית וממחשבים אישיים אל כל יישומי המחשב במכללה. המכללה מפעילה קשרי אקדמיה־תעשייה ונמצאת כל העת בקשר עם גורמים בכירים במשק הישראלי. ניהול המכללה מבוקר על פי קריטריונים קפדניים, בהתאם לתו התקן הבינלאומי לאיכות הניהול התקין והיא מקיימת יחסים ברמה במחקרית והארגונית עם מוסדות להשכלה גבוהה בעולם הכוללת חילופי מרצים וסטודנטים.

קמפוס חדשני

הקמפוס משתרע על שטח של כ־70 דונם ובו קומפלקס מבנים ארכיטקטוניים ייחודיים המהווים את חוד החנית של הבנייה והפיתוח הטכנולוגי. המבנים נבנו בסטנדרטים גבוהים וניתן לראות זאת בכיתות ובאולמות הלימוד, במעבדות השונות ובספרייה העשירה. לרשות הסטודנטים גם חדר כושר, מועדון סטודנטים תוסס, גלריה לאומנות, סינמטק ומרכז תרבות ומוסיקה.

ספריית המכללה משתרעת על פני שטח של כ־3,500 מ"ר ונחשבת לאחת הספריות הגדולות והחשובות באזור הדרום. אוסף הספרייה היוקרתי כולל למעלה מ־120 אלף פריטים וביניהם: אלפי ספריי עיון, מאות כתבי עת, מאות מאגרי מידע ממוחשבים, מפות ותוכנות מחשב. הספרייה מנוייה על מאגרי המידע המרכזיים והמתקדמים ביותר בתחום מדעי החברה והמדעים המדויקים. מאגרים אלה כוללים מאמרים ותקצירי מאמרים, מחקרים, דו"חות ופרסומים מדעיים מהארץ ומהעולם. צוות הספרנים והמידענים של הספרייה מסייע בשירותי השאלה יעילים ומעניק שירותי ייעוץ והכוונה לסטודנטים בשימוש בכל אמצעי הספרייה ובמציאת המידע הרלבנטי.

פרופ' שרביט. רקטור המכללה האקדמית אשקלון | צילום: יח"צ

מרכז הכנסים הבינלאומי הוא יצירה אדריכלית ייחודית. במרכז פועלים שלושה אולמות תיאטרון וקונגרסים אקוסטיים בהם ניתן לארח עד 1,200 איש. המבנה שוקק פעילות ומציע רפרטואר עשיר ומתחלף של הצגות, מופעים מוסיקליים, ימי הדרכה ועיון המעשירים ומגוונים מאוד את חיי התרבות והפנאי בקמפוס. באולמות מופעל בית קולנוע המיועד לציבור הסטודנטים והמרצים שוחרי סרטי איכות. כמו כן, בקומה הראשונה ממוקמת מסעדת שף כשרה, המכילה 500 מקומות ישיבה.

מעונות המכללה מציעים למועמדיה דירות בסמוך לקמפוס. לרשות הסטודנטים המתגוררים במעונות מועדון סטודנטים עם בר־קפה הכולל טלוויזיות, עמדות מחשב והדפסה לשירות הסטודנטים. המועדון פתוח בשעות הערב. יחידות הדיור במעונות מרווחות, ממוזגות ובנויות בסטנדרט גבוה. האווירה במעונות היא חמה ונעימה והמגורים בהם משלימים את אווירת הקמפוס. קיימים גם מעונות מחוץ לקמפוס הממוקמים בצמוד למכללה.

חיזוק הקשר עם הסטודנטים

אגודת סטודנטים במכללה מסייעת בייצוג הסטודנטים בפני מוסדות המכללה ומוסדות ציבוריים וממשלתיים. האגודה מוציאה לאור עיתון חודשי ומארגנת חוגים, מסיבות, ערבי הווי ומספקת שירותי מידע על הנחות, מלגות, בחינות, מקורות תעסוקה, דירות להשכרה וכו'. כל סטודנט זכאי לבחור ולהיבחר לאגודת הסטודנטים.

לשכת דיקאן הסטודנטים פועלת לחיזוק הקשר של הסטודנטים עם מוסדות המכללה ומפעילה את מרכז התמיכה לסטודנט. מרכז התמיכה מטפל בכל צרכיו של הסטודנט ומסייע לו באמצעות צוות מומחים בנושאים כגון: שירותי ייעוץ פסיכולוגי מוסמכים, מלגות סיוע כלכלי ומלגות מצטיינים, סיוע לסטודנטים המשרתים במילואים, סיוע לנשים בהריון/בשמירת הריון/בטיפולי פוריות, סידורי מעונות, השתלבות בפרויקטים של מעורבות חברתית לרווחת הסטודנטים ותרומה לקהילה, ליווי של עובד סוציאלי, סיוע כלכלי בשעת הצורך, סדנאות למידה, סיוע ללקויי למידה, סדנאות להתמודדות עם מצבי לחץ וחרדת בחינות, סיוע אקדמי וכלכלי לעולים חדשים, סיוע לבעלי מוגבלויות והתמודדות עם נכויות, ייעוץ בבעיות אישיות, סיוע במציאת עבודה המתאימה לסטודנטים ובהשתלבות במעגל העבודה במקצוע הנלמד, ניהול מערך סיוע לימודי הכולל שיעורי תגבור. המכללה מוכרת עפ"י חוק עידוד השכלה גבוהה. שכ"ל שנה א' ממומן ע"י הקרן לחיילים משוחררים.

מקבוצת
אודות   |   צור קשר   |   הזמנת מנוי   |   שירות לקוחות מנויים   |   תנאי שימוש   |   פרסום בפורבס
Website created by   Cyberserve
אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואינה מחזירה כתבי יד ותמונות  |  כל הזכויות שמורות לפורבס ישראל / FI Media