ח' בתמוז ה'תשע"ח   |   21 ביוני 2018   |   יום חמישי
לייף סטייל רכב טכנולוגיה נדל בארץ עולם פיננסי
עשו מנוי
למגזין פורבס
ועכשיו – במבצע היכרות
מיוחד למנויים חדשים
לא רק לאספנים: המכוניות שכדאי לקנות ולשמור
15/06/2018 | ג'ים גורזלני
שווייץ: כמעט חצי מיליון איש הצביעו בעד מערכת פיננסית דמוית ביטקוין
14/06/2018 | בילי במברו
בהיסח דעת: מה עושים צרכנים בעודם עורכים קניות און ליין?
17/06/2018 | ריצ'רד קסטנבאום
  בארץ  < ראשי

כך בונה קבוצת חנן מור את עיר העתיד של ישראל

קבוצת חנן מור חוגגת עשור לפעילותה, ומתבוננת אל העשור הבא בעין חדשנית ויוזמת. “מבחינה תכנונית, צריך לאפשר למדינה יכולת תחרותית בעולם לקראת העשורים הבאים”, אומר היו”ר חנן מור, ומספר גם על היוזמה החלוצית של מכירת דירות תמורת ביטקוין
26/12/2017 | מערכת פורבס

עשר שנים חלפו מאז שייסדו חנן מור (יו"ר) ואבי מאור (מנכ"ל) את החברה הציבורית קבוצת חנן מור - אחת מחברות הנדל"ן הצומחות בישראל, שיוזמת ומשווקת כיום כ־1,600 יחידות דיור בתשעה פרויקטים למגורים ומעורבת בעוד שמונה פרויקטים בתחום הנדל"ן המניב למסחר.

"הולך להיות לנו עשור מדהים ומרתק", אומר חנן מור כשהוא מתבונן אל העשור הבא. "בצד העשייה שלנו ביזום בניה למגורים, שירותי מסחר והשבחת קרקעות, אנחנו רואים המשך עליה גדולה בביקושים כתוצאה מהגידול באוכלוסייה, ולכן אנו שואלים את עצמנו כל הזמן - מי הם הלקוחות העתידיים שלנו ומה הצרכים שלהם?", הוא אומר. "הבנו שצריך לייצר אזורים שאנחנו קוראים להם 'Live, Work, Play' - תפיסת עולם שלפיה אנשים יוכלו לגור, לעבוד ולצרוך את השירותים הציבוריים ואת שירותי הפנאי שלהם במרחק של חמש דקות מהבית".

הדמיית העיר חריש

כשביטקוין פוגש נדל"ן

אחד מצרכי העתיד הללו, לפי מור, היא הטכנולוגיה. "היה לנו אתגר גדול בשאלה איפה זה פוגש את הנדל"ן, כתעשייה מאוד מסורתית", הוא אומר. בהמלצת בְּנוֹ בר, סטודנט למדעי המחשב ובוגר יחידת 8200, הוא הבין שכדאי לו להתעמק בתחום טכנולוגי אחד ספציפי. "כשקראתי על כך הבנתי שיש כאן טכנולוגיה עם פוטנציאל אדיר ממדים לשנות את הכלכלה המסורתית", הוא אומר על ענף הבלוקצ'יין הפופולארי. "החלטנו להביא וליישם את הטכנולוגיה הזו בנדל"ן".

הנגזרת הראשונה והמפורסמת של זה היא הביטקוין. "הבנקים לא מקבלים כיום באופן ישיר את הכסף, אך יחד עם זאת, הקבוצה במהלך חשיבה ובדיקה מעמיקה הצליחה למצוא דרך לבצע מהלך רכישה מבלי לחרוג מהדרישות והחקיקה הרגולטורית של הרשות להלבנת הון ובנק ישראל", מסביר מור כיצד מבוצע התשלום על דירות באמצעות מטבע הביטקוין.

"אם לומר בכנות, זיהינו את העלייה המאוד משמעותית של ערך המטבע בחודשים האחרונים ולכן, גם מתוך הערכה שיווקית, הבנו שיש אנשים שהתעשרו ובפסיכולוגיה הכלכלית שלהם ירצו לממש חלק מזה בנכס פיזי, כי עדיין יש חוסר וודאות סביב המטבע. יישמנו את זה כרגע בפרויקט עיר ימים בנתניה, פרויקט יוקרה של הקבוצה, שמי שקונה בו הוא קהל יעד אמיד, משכיל, בעל מקצועות חופשיים, שבחלקו מורכב גם מתושבי חוץ", הוא מפרט. "הקהל הוא משקיע באופיו, ומחזיק גם בכספים בתחום הדיגיטלי. זה מכה גלים, ואנחנו מנהלים משא ומתן עם מספר רוכשים".

ישראל - "עיר העתיד"

במסגרת תפיסת העולם שהציג מור, החברה עסוקה היום בפרויקטים של "התחדשות עירונית בשטחים פתוחים" - שטחים בשולי העיר שעוברים הסבות לרובעי מגורים משולבים. "לתפיסתנו, ישראל צריכה לתכנן את פתרונות הדיור והתשתיות עבור מדינה של 30 מיליון איש. מבחינה תכנונית, היא צריכה להיתפס לא כמדינה, אלא כעיר־ענק (Mega-City) מתחרה בערים כמו איסטנבול, מוסקבה או שנחאי; ישראל כ־'עיר העתיד' - מרכז חדש, שגבולותיו מקיסריה־חריש בצפון, דרומה דרך כביש 6, עבור במודיעין ועד לקריית גת ואשקלון - שתל אביב היא המרכז שלה".

שלושה פרויקטים של הקבוצה מיישמים כיום תפיסה זו: העיר החדשה חריש, השכונה החדשה "מורשת" במודיעין ושכונת הנרקיסים בראשון לציון שנבנית על מתחם בסיס צריפין המפונה.

גם בשוק ההון החברה צומחת ומציגה תוצאות מרשימות, כשהדוחות הכספיים שלה בסיום הרבעון השלישי מראים כי נמשכת מגמת העלייה של ההון העצמי, המכירות והרווחים שלה. מנייתה חוותה זינוק מרשים של 44.4% מאז תחילת 2017 ו־5.2% בחודש האחרון בלבד.

מקבוצת
אודות   |   צור קשר   |   הזמנת מנוי   |   שירות לקוחות מנויים   |   תנאי שימוש   |   פרסום בפורבס
Website created by   Cyberserve
אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואינה מחזירה כתבי יד ותמונות  |  כל הזכויות שמורות לפורבס ישראל / FI Media