כ"ט בשבט ה'תש"פ   |   24 בפברואר 2020   |   יום שני
לייף סטייל רכב טכנולוגיה נדל בארץ עולם פיננסי
עשו מנוי
למגזין פורבס
ועכשיו – במבצע היכרות
מיוחד למנויים חדשים
כפית קסמים: הכירו את נפח הברזל אבי פינס
17/02/2020 | מיטל כץ
האם לאוניד נבזלין יהפוך לאדם העשיר בישראל?
19/02/2020 | מערכת פורבס
מבאפט לבלומברג: 25 הפילנתרופים הנדיבים ביותר באמריקה
17/02/2020 | ג'ניפר וונג
  לייף סטייל  < ראשי

ה-IQOS הושק לראשונה בארה"ב

שיווק IQOS בשוק האמריקאי החל בשבוע שעבר לאחר קבלת אישור שיווק מטעם ה-FDA שקבע כי שיווק המוצר "ראוי להגנה על בריאות הציבור". לפי הנחיות חדשות בארה"ב, כל יצרניות הסיגריות האלקטרוניות נדרשות להגיש בקשה ל-FDA לאישור קדם שיווק
17/10/2019 | ניב לוין
השבוע הושק רשמית באטלנטה ה-IQOS. מדובר בטכנולוגיה הראשונה לחימום טבק שקיבלה אישור שיווק על ידי מינהל המזון והתרופות האמריקאי (ה-FDA). קבוצת אלטריה, בעלת הזיכיון לשווק את מוצרי פיליפ מוריס בארה"ב, תשווק גם את האייקוס ובכך יצטרף השוק האמריקאי ל-47 מדינות ברחבי העולם (כולל ישראל, מאז 2017) שבהן ניתן לרכוש את המוצר.

בחודש אפריל האחרון העניק ה-FDA אישור לשווק את האייקוס, המחמם טבק ללא בעירה, לאחר שבחן ומצא כי שיווק המוצר "ראוי להגנה על בריאות הציבור". החלטת ה-FDA התקבלה לאחר הערכה ובחינה מדעית מקיפה של בקשה לאישור קדם שיווק של מוצרי טבק.

במסגרת הבדיקה המקיפה שערך, שקל ה-FDA בפרט האם שיווק ה-IQOS עשוי להוביל לשימוש מוגבר בקרב בני נוער או אנשים שלא מעשנים, והגיע למסקנה כי הסבירות נמוכה.

לאחרונה, בעקבות הכרזת הממשל האמריקאי על כוונתו להגביר את הפיקוח על כל שוק הסיגריות האלקטרוניות בארה"ב, פרסם ה-FDA הנחיות חדשות לפיהן כל היצרניות והחברות המשווקות סיגריות אלקטרוניות בשוק האמריקאי יידרשו להגיש בקשה לאישור קדם שיווק עד מאי 2020.

IQOS. טכנולוגית חימום הטבק הראשונה שקיבלה אישור שיווק מה-FDA | צילום: יח"צ

בפיליפ מוריס מדגישים כי החברה נוקטת במדיניות ברורה וחד משמעית לפיה אין למכור את מוצריה לקטינים אלא רק למעשנים בגירים והמוצר אינו משווק לקטינים בשום צורה. בחברה אומרים כי בכוונתם לנקוט בכל האמצעים הנדרשים ובהתאם לתנאי אישור השיווק של ה-FDA לצורך כך ומכירתו בארה"ב, כמו בישראל וביתר השווקים ברחבי העולם תתאפשר רק למעשנים בגירים בהצגת תעודה מזהה.

מערכת אייקוס מורכבת משלושה חלקים: מחזיק ("הולדר"), מקלוני טבק ומטען. הטכנולוגיה החדשנית לחימום הטבק מונעת בעירה. להב החימום במכשיר מחמם את הטבק לטמפרטורה מבוקרת של C350° ולא שורף אותו כמו בסיגריה רגילה, הבוערת בכ-800 מעלות. חימום הטבק מייצר אדי טבק ועל אף שאינו נטול סיכון לחלוטין, בפיליפ מוריס טוענים כי הוא פולט כמות קטנה בהרבה של כימיקלים מזיקים בהשוואה לסיגריות. למכשיר האייקוס לא ניתן להכניס חומרים אחרים, זולת יחידות טבק ייעודיות הנמכרות בנקודות מכירה מורשות.

בשלב הראשון, ניתן יהיה לרכוש את המוצר בחנות הדגל של אייקוס באטלנטה ובהמשך מתכננת אלטריה לפתוח חנות נוספת, אף היא באטלנטה.

עם השקת האייקוס בארה"ב מסרו מחברת פיליפ מוריס: "השקת האייקוס בארה"ב הינה הוכחה נוספת למחויבותנו לעודד מעשנים בגירים אשר אחרת היו ממשיכים לעשן לעבור למוצרים נטולי עשן, המבוססים על חדשנות טכנולוגית ומחקר מדעי מקיף. העובדה כי עד היום מעולם לא נתן ה-FDA האמריקאי אישור למוצר אחר לחימום טבק מעידה על אופיו פורץ הדרך של האייקוס".

עוד הוסיפו כי "למעשנים בגירים מגיעה גישה לחלופות חדשניות ונטולות עשן סיגריות, כמו גם גישה למידע מקצועי ומדויק אודות מוצרים אלה. בשילוב רגולוציה מחמירה, אך הגיונית, הערכה קפדנית, מודעות גבוהה יותר ושיווק מוסדר, מוצרים נטולי עשן יכולים למלא תפקיד מרכזי בסיוע לבגירים שאחרת ימשיכו לעשן סיגריות, לעבור לחלופות נטולות עשן".

רופאים הכי טובים 2019
מקבוצת
אודות   |   צור קשר   |   הזמנת מנוי   |   שירות לקוחות מנויים   |   תנאי שימוש   |   פרסום בפורבס
Website created by   Cyberserve
אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואינה מחזירה כתבי יד ותמונות  |  כל הזכויות שמורות לפורבס ישראל / FI Media