הרופאים 2019
   
ו' בניסן ה'תש"פ   |   31 במרץ 2020   |   יום שלישי
לייף סטייל רכב טכנולוגיה נדל בארץ עולם פיננסי
עשו מנוי
למגזין פורבס
ועכשיו – במבצע היכרות
מיוחד למנויים חדשים
דווקא בימי קורונה - המורים חשובים מאי פעם
26/03/2020 | אורי בן-ארי
כדאי להתרגל: מעקב אחר טלפונים – לא רק בישראל
26/03/2020 | זאק דופמן
לשמור על החולים: המהנדסים האיטלקים שמדפיסים שסתומים למכונות הנשמה
24/03/2020 | איימי פלדמן
  לייף סטייל  < ראשי

כך מנסה לינקדאין לסגור את פער הכישורים ההולך וגדל בשוק העבודה

עם התפתחות שוק העבודה, עולות המיומנויות הנדרשות מהמחפשים ונראה כי כוח העבודה לא מצליח לעמוד בקצב • כעת, הרשת החברתית, שמתמחה בשידוך בין מועמד למשרה, נכנסת לפער שנוצר בכדי לסייע בסגירתו
23/09/2019 | סמנתה טוד

בשבוע שעבר הודיעה הרשת החברתית המקצועית על השקת כלי "הערכת מיומנויות", דרכו משתמשים יכולים להעמיד את הידע שלהם במבחן. לאנשים שיעברו את המבחן בהצלחה ניתנת האפשרות להציג תג שעליו כתוב "עבר" לצד המיומנות בדפי הפרופיל שלהם, תג מסוג כזה שבלינקדאין מקווים שיעודד פיתוח מיומנויות בקרב משתמשיה ויסייע להתאים טוב יותר עובדים פוטנציאליים למעסיקים הנכונים. 

הצעד נובע, בין היתר, מכך ש-75% מאנשי המקצוע בתחום משאבי האנוש טוענים שמחסור בכישורים הפך את הגיוס למאתגר במיוחד בחודשים האחרונים.


לא לשכוח גם ממיומנויות בין אישיות | צילום: shutterstock

"אנו רואים שוק עבודה מתפתח ומתוחכם הרבה יותר באופן בו מגייסים ומנהלי משאבי אנוש מחפשים מיומנויות. אנו רואים גם שוק למידה משתנה", אומר הארי סריניווסן, מנהלת בכירה לניהול מוצר ב-LinkedIn Learning. "השילוב של שני אלה גרם לנו להתרגש מהשינוי של שוק ההזדמנויות שלנו בכדי לגרום לצד הגיוס וצד הלמידה לעבוד טוב יותר יחד".

אז איך בדיוק זה עובד? נניח שמשתמש רוצה להציג את מיומנותו ב-Microsoft Excel. במקום פשוט לרשום את "Excel" בקטע המיומנויות בפרופיל שלו, הוא יכול לעבור מבחן עם בחירה מרובה כדי להמחיש עד כמה היא מומחה. אם הוא ימצא מומחה ויעבור את המבחן, לא רק שתג שיוודא את הכשרתו יופיע בפרופיל שלו, אלא שסביר להניח שהוא יתגלה בחיפושים של מגייסים, שיכולים לחפש מועמדים לפי כישורים באותה דרך שהם עשויים לבצע חיפוש לפי מקום לימוד או מעסיק. אם הוא נכשל, הוא יכול לעבור את המבחן שוב, אבל הוא יאלץ לחכות כמה חודשים - מספיק זמן כדי לפתח את מערך המיומנות שלו.

הכלי נמצא במצב בטא מאז מרץ, ולמרות שרק שני מיליון אנשים השתמשו בו - חלק קטן מתוך 630 מיליון חברי לינקדאין - התוצאות המוקדמות נראות מבטיחות. על פי לינקדאין, לחברים שהשלימו הערכות מיומנויות יש קרוב ל-30% יותר סיכוי למצוא משרה מאשר עמיתיהם שלא ביצעו את המבחנים.

"זו הייתה דרך ממש טובה לחברי לינקדאין להציג את מה שהם יודעים, במה הם טובים", אומר אמרקאן דוגן, מנהל המוצר בלינקדאין.

למרות היותו כלי חדש בלינקדאין, התרגול של הערכת כישוריהם של המועמדים הוא תקן בקרב מנהלי משאבי אנוש מזה עשרות שנים. אך כשמחקר שהוזמן על ידי לינקדאין חשף כי 69% מהעובדים חשים שכישורים הפכו חשובים יותר למגייסים מאשר חינוך, לינקדאין הרגיש שזה הזמן לתת למחפשי העבודה את ההזדמנות להוכיח את עצמם.

חשוב ככל שהכישורים הקשים שהמתמודדים יכולים להעמיד במבחן באמצעות הכלי החדש של לינקדאין יכול להיות, דון פיי, נשיא מחוז בכיר בפירמת הגיוס רוברט האף, מעודדת את אלה שבשני הצדדים של חיפוש העבודה לא לשכוח את החשיבות של מיומנויות בין אישיות ואחרות.

"לא תרצה לקבל מישהו לעבודה או לא לקבל אותו רק על סמך הערכת מיומנות אחת מסוימת", היא אומרת. "יש לך נקודת נתונים נוספת בה אתה יכול להשתמש, שאל אנשים כיצד היו הביצועים שלהם וכך ניתן לראות אם זה משהו שיכול לסייע בהרכבת הפאזל שבסופו של דבר יגלה אם מישהו יתאים למשרה".

רופאים הכי טובים 2019
מקבוצת
אודות   |   צור קשר   |   הזמנת מנוי   |   שירות לקוחות מנויים   |   תנאי שימוש   |   פרסום בפורבס
Website created by   Cyberserve
אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואינה מחזירה כתבי יד ותמונות  |  כל הזכויות שמורות לפורבס ישראל / FI Media