הרופאים 2019
   
כ"ה בשבט ה'תש"פ   |   20 בפברואר 2020   |   יום חמישי
לייף סטייל רכב טכנולוגיה נדל בארץ עולם פיננסי
עשו מנוי
למגזין פורבס
ועכשיו – במבצע היכרות
מיוחד למנויים חדשים
לרגל ה-14 בפברואר: כך חוגגים את יום האהבה מסביב לעולם
14/02/2020 | שרונה קרני כהן
כפית קסמים: הכירו את נפח הברזל אבי פינס
17/02/2020 | מיטל כץ
פלטפורמה אחת למגוון דגמים: כך מתכוונת יונדאי לחסוך בעלויות
13/02/2020 | אלן אונסמן
  לייף סטייל  < ראשי

משחקי הכס-ף: הצצה אל ההון האדיר של בית המלוכה הבריטי

הם חיים חיי פאר והדר ומושכים תשומת לב שכל כוכב הוליוודי היה מתקנא בה, ובכל זאת – בני משפחת המלוכה הבריטית לא נמנים עם רשימת עשירי העולם ואפילו לא קרובים אליה • לרגל הולדתו של התינוק המלכותי ארצ'י, הנה הצצה אל ההון האדיר של בית המלוכה
13/07/2019 | רניז קם

עם איזה סוג של כפית של כסף נולד ארצ'י הריסון מאונטבאטן־ווינדזור בפה? ככל הנראה, אחת שעשויה בכלל מזהב. אחרי הכל, הסבתא רבתא שלו חיה כמו מלכה.

רק אליזבת' השנייה יכולה לקרוא למספר ארמונות "בית", לענוד כתרים של קרטייה, להחזיק בציורים יחידים במינם, לאסוף בעלי חיים נדירים ולהתאים אינספור כובעים צבעוניים לקשת של חליפות - מבלי להיות מיליארדרית. הוד מלכותה, שעוטה על ראשה את הכתר כבר מאז 1953, חיה חיי עושר מפוארים, אבל אפילו לא קרובה להימנות עם רשימת האנשים העשירים בעולם - או אפילו על רשימת עשירי הממלכה המאוחדת. השווי הנקי בן 9 הספרות של המלכה - המוערך בכ־500 מיליון דולר - מנחית אותה אל מתחת ל־2,153 המיליארדרים ברשימת עשירי העולם של פורבס השנה. ובכל זאת, היא נהנית מסגנון חיים שהיה גורם בוודאי לכל אחד ממי שכן מופיעים ברשימה הזו לקנא.

המלכה אליזבת ה-II. לא נכנסה לרשימת עשירי העולם של פורבס | צילום: shutterstock

המלכה בת ה־93 מחזיקה בבעלותה הישירה מספר נכסים, כמו טירת בלמורל בסקוטלנד ואחוזת סנדרינגהם בנורפולק, אבל רבים מבין נכסיה יקרי הערך ביותר, למשל ארמון בקינגהאם, נמצאים בבעלותו של גוף שנקרא "נכסי הכתר".

אם היו בבעלות המלכה גם "נכסי הכתר" - הכוללים אינספור פריטים ונכסים בבריטניה, ולא נמצאים בבעלותה של הממשלה או של משפחת המלוכה - וגם נכסי הדוכסות של לנקסטר (קרן נאמנות פרטית), פורבס מעריך, כי המלכה היתה הופכת להיות האדם העשיר ביותר בבריטניה (והאישה השלישית בעושרה בעולם), עם הון נקי בשווי של למעלה מ־25 מיליארד דולר. באופן טבעי, הבן הבכור של המלכה אליזבת', הנסיך צ'ארלס, איננו עשיר כמו אמו - עדיין.

הנסיך בן ה־70 מוויילס מושך את הכנסתו השנתית מהדוכסות של קורנוול, המנהלת קרן נכסי נדל"ן שמורכבת באופן כללי מ־131 אלף דונם ומלמעלה מ־450 מיליון דולר בנכסים מסחריים בתוך בריטניה. ההכנסות מקורנוול מכסות לא רק את ההוצאות השנתיות של הנסיך צ'ארלס, אלא גם את אלו של שני בניו ומשפחותיהם: הנסיך וויליאם, הדוכסית מקיימברידג' ושלושת ילדיהם; והנסיך הארי, אשתו מייגן מרקל והתינוק ארצ'י.

המשפחה המלכותית - המספרים:

18.7 מיליארד דולר: שווי הנדל"ן שמחזיקות בבריטניה קרן "נכסי הכתר" ומקבילותיה בסקוטלנד. המלכה היא הבעלים הטכני של תיק הנכסים המסחריים והתעשייתיים הזה, אבל היא לא יכולה למכור אף אחד מהם.

4.7 מיליארד דולר: לפי לנקה דוסקובה מסוכנות הנדל"ן הצ'כית Luxent, זהו שוויו של ארמון בקינגהאם - בית המגורים בן 775 החדרים שמשמש את הריבון הבריטי מאז 1837; קצת יותר משווי הונו הנקי של איש העסקים הבריטי, מייסד קונצרן Virgin ריצ'רד ברנסון (לא שהמשפחה מתכוונת לעבור דירה בקרוב).

600 מיליון דולר: שוויו של ארמון קנזינגטון, בית ילדותה של המלכה ויקטוריה וביתם של בני מלוכה צעירים במרוצת 300 השנים האחרונות, כך לפי Luxent. הדוכס והדוכסית מקיימברידג' ושלושת ילדיהם גרים בארמון קנזינגטון 1א' - "דירה" של 20 חדרים ו־4 קומות.

1,039,758 דולר: הסכום שבו נמכרה במכירה פומבית מכונית הרולס־רויס פנטום 4 של המלכה אליזבת'. הרכב נמכר במכירה פומבית בספטמבר 2018. שנה קודם לכן דיימלר סופר V8, שהוזמנה על ידי המלכה ב־2001, הכניסה באופן דומה 55,575 דולר. בנובמבר 2016 נמכרה ה־אוודי קבריולט 1994 האהובה של הנסיכה דיאנה, בעבור 59,500 דולר.


רולס רויס פנטום 4 של משפחת המלוכה | צילום: Guardia Real

23,578: מספר אבני החן שמוצגות בתכשיטי הכתר, המוחזקים במגדל של לונדון. בשרביט המלכותי עם הצלב המפורסם, שנעשה בו שימוש בכל הכתרה מאז ימיו של צ'ארלס השני ב־1661, מוצג יהלום הקולינן המפורסם, היהלום הגולמי הלבן האיכותי והגדול ביותר בעולם, שמשקלו 530.2 קראט.

583,000 דולר: סך כל סכומי הזכייה של סוסי המרוץ האלופים של המלכה אליזבת' בשנים האחרונות, לפי רשות מרוצי הסוסים הבריטית. הסוס הרווחי ביותר של המלכה בכל הזמנים, Estimate - סוס גזעי בהרבעה אירית שאומן בבריטניה, זכה ב"אגרטל המלכה" בתחרות שנערכה באסקוט ב־2012 ובגביע הזהב של אסקוט בשנה שלאחר מכן. הוא אסף עבורה למעלה מ־487,000 דולר בכספי זכיות עד לפרישתו לאתר ההרבעה המלכותי בסנדרינגהם ב־2014.

רופאים הכי טובים 2019
מקבוצת
אודות   |   צור קשר   |   הזמנת מנוי   |   שירות לקוחות מנויים   |   תנאי שימוש   |   פרסום בפורבס
Website created by   Cyberserve
אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואינה מחזירה כתבי יד ותמונות  |  כל הזכויות שמורות לפורבס ישראל / FI Media