כ"ה בשבט ה'תש"פ   |   20 בפברואר 2020   |   יום חמישי
לייף סטייל רכב טכנולוגיה נדל בארץ עולם פיננסי
עשו מנוי
למגזין פורבס
ועכשיו – במבצע היכרות
מיוחד למנויים חדשים
לרגל ה-14 בפברואר: כך חוגגים את יום האהבה מסביב לעולם
14/02/2020 | שרונה קרני כהן
כפית קסמים: הכירו את נפח הברזל אבי פינס
17/02/2020 | מיטל כץ
פלטפורמה אחת למגוון דגמים: כך מתכוונת יונדאי לחסוך בעלויות
13/02/2020 | אלן אונסמן
  פיננסי  < ראשי

כריסטין לגארד תהיה הנשיאה הראשונה של הבנק המרכזי האירופי

יו"ר קרן המטבע הבינלאומית שפרצה את תקרת הזכוכית וכיהנה בתפקידים חשובים בכלכלה הגלובלית, מועמדת כעת לאחד התפקידים המשמעותיים ביותר • מינויה של לגארד ממתין עתה לאישור של הפרלמנט האירופי
04/07/2019 | מגי מקגראת'
כמנהלת בפועל של קרן המטבע הבינלאומית, כריסטין לגארד היא כבר אחת הנשים החזקות בעולם. אבל כעת היא צפויה להפוך למשפיעה עוד יותר: ביום שלישי האחרון מינו מנהיגי אירופה את לגארד לנשיאה הבאה של הבנק המרכזי האירופי.

המינוי של לגארד הוכרז בציוץ של דונלד טאסק, נשיא המועצה האירופית, בעקבות פגישה בין המנהיגים שנמשכה מאז יום ראשון. החלטת המועצה היא השלב הראשון, והמינוי דורש עדיין את אישור הפרלמנט האירופי, אך לגארד תהיה האישה הראשונה להוביל את מדיניות המטבע של אירופה. "כבוד גדול להיות מועמדת לנשיאות הבנק המרכזי האירופי", אמרה לגארד בהודעה לעיתונות. היא המשיכה ואמרה שתשעה את פעילותה בקרן המטבע הבינלאומית במהלך התהליך: "לאור המועמדות הזאת, ואחרי התייעצות עם ועדת האתיקה של הנהלת קרן המטבע, החלטתי לוותר באופן זמני על סמכויותי כמנהלת בפועל של קרן המטבע במהלך תקופת המועמדות".

לגארד. נשיאת הבנק המרכזי האירופי | צילום: Shutterstock

לגארד צפויה לרשת את הנשיא המכהן של הבנק, מריו דראגי, שממלא את התפקיד מאז 2011. כהונתו תסתיים ב-31 באוקטובר. דראגי יעזוב את תפקידו בתוך ענן של אי ודאות בנוגע לעתיד היורו ומדיניות המטבע של האיחוד. במהלך כהונתו התמקד בהפחתת ריביות, לאור שיעורי אבטלה נמוכים ואינפלציה שהגיעה למחצית הצפי של הבנק, ונותרה ברמה של 2%.

משקיפים בוול סטריט שומרים על אופטימיות זהירה בנוגע למינוי של לגארד לתפקיד שרבים תופסים כמקביל לפדרל ריזרב האמריקאי. "שלא כמו קודמיה, היא לא מגיעה עם רקע אקדמי, אבל היא ידועה היטב בזכות היכולות הפוליטיות המבריקות שלה", אומר צ'רלי ריפלי, אסטרטג השקעות בכיר בקבוצת ההשקעות של Allianz. "זה יכול להיות מאוד שימושי עבור האיחוד, שנתקל בכמה אתגרים שדורשים כלים פיננסיים ייחודיים".

ג'יימי קוקס, שותף מנהל ב-Harris Financial Group, מסכים עם עמדתו של ריפלי, ומציין שעורכי דין יכולים להיות "יותר פרקטיים" מכלכלנים, ושה"כוח סוס" של הקריירה של לגארד יועיל מאוד לבנק המרכזי. "אני חושב שזה מה שלגארד מביאה לשולחן, תפיסת עולם רחבה יותר. היא ראתה את כל החלקים השונים של התמונה", הוא אומר, ומתייחס להלוואה הארגנטינאית שהיא הובילה. "אני חושב שהפרספקטיבה שלה תועיל לשחרר כמה מהכלכלות האירופאיות שנתקעו וזקוקות לתגבור. היא נמצאת כפי הנראה באחת העמדות הטובות ביותר להבין כיצד ניתן לסייע להן להגיע לשם".

לפני שהגיעה לקרן המטבע הבינלאומית, עבדה לגארד במעלה חברת עורכי הדין בייקר מקנזי (היא היתה היו"ר האישה הראשונה להוביל את החברה הבינלאומית) ושימשה כשרת הכלכלה של צרפת - האישה הראשונה למלא את התפקיד במדינת G7.

אולי בזכות כל תארי "האישה הראשונה" שצברה במהלך הקריירה, לגארד היא תומכת נלהבת בהעצמה נשית וכלכלית. היא אפילו טענה בעבר ש"אם היו האחיות ליהמן במקום האחים ליהמן, העולם היה נראה קצת אחרת היום".

בחודש שעבר, בוועידת הנשים של פורבס, דיברה לגארד על הצורך לערב יותר נשים בכוח העבודה הבינלאומי. "לא צריך להיות חגם כדי לדעת שהכלכלות יצמחו, הפרודוקטביות תשתפר, וכולנו נהנה מיותר יציבות", אמרה.

רופאים הכי טובים 2019
מקבוצת
אודות   |   צור קשר   |   הזמנת מנוי   |   שירות לקוחות מנויים   |   תנאי שימוש   |   פרסום בפורבס
Website created by   Cyberserve
אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואינה מחזירה כתבי יד ותמונות  |  כל הזכויות שמורות לפורבס ישראל / FI Media