הרופאים 2019
   
כ"ו בשבט ה'תש"פ   |   21 בפברואר 2020   |   יום שישי
לייף סטייל רכב טכנולוגיה נדל בארץ עולם פיננסי
עשו מנוי
למגזין פורבס
ועכשיו – במבצע היכרות
מיוחד למנויים חדשים
לרגל ה-14 בפברואר: כך חוגגים את יום האהבה מסביב לעולם
14/02/2020 | שרונה קרני כהן
כפית קסמים: הכירו את נפח הברזל אבי פינס
17/02/2020 | מיטל כץ
משקיע בנדל"ן: ג'ף בזוס רוכש אחוזה בבוורלי הילס תמורת 165 מיליון דולר
16/02/2020 | ברנדה ריצ'רדסון
  פיננסי  < ראשי

נוגסות בתפוח: חברות ישראליות תורמות יותר מ-18 מיליארד דולר בשנה לכלכלת ניו-יורק

מחקר שנערך לרגל ביקורו של מושל מדינת ניו יורק בישראל, קובע כי החברות הישראליות יוצרות הכנסות משמעותיות ומעסיקות עובדים רבים מהמדינה • לפי המחקר, 506 החברות הישראליות מעסיקות בצורה ישירה ועקיפה יותר מ-52 אלף איש
30/06/2019 | רוני קרצנר

מחקר שפורסם על ידי ה-New York - Israel Business Alliance מצא כי לחברות ישראליות השפעה משמעותית על כלכלת מדינת ניו יורק, וזאת על ידי יצירת הכנסות משמעותיות במדינה והעסקת עובדים מניו יורק. 

המחקר נערך לרגל ביקורו של מושל מדינת ניו יורק אנדרו קואומו בישראל. במהלך הביקור הגיע המושל למוזיאון יד ושם ולכותל וכן נפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ועם נשיא המדינה ראובן ריבלין. 

מי שליווה את המושל קואומו בארץ הוא אריק גרטלר, יו"ר ה-US News And World Report ומכון צוקרמן וחבר מועצת המנהלים של הטכניון. "הקשר בין מדינת ניו יורק לישראל חשוב ביותר", אמר תוך כדי הביקור. "מדינת ניו יורק היא בין המייצאות הגדולות ביותר לישראל, כשהיא מביאה כ-5 מיליארד דולר בשנה למדינה. בנוסף, ניו יורק עוזרת רבות לחברות סטארט-אפ ישראליות להתפתח בארצות הברית, תוך שהיא תומכת בהן בעזרת תוכנית פיתוח הכלכלה של המדינה".

קשר טוב בין שתי המדינות | צילום: Shutterstock

המחקר מגלה, כי חברות ישראליות שפועלות בניו יורק תרמו ב-2018 ישירות להכנסות של 18.6 מיליארד דולר. כן זינקה התועלת הכלכלית לניו יורק ל-33.8 מיליארד דולר, נתון המייצג כ-2.02% מהתל"ג של מדינת ניו יורק.

506 החברות הישראליות שפועלות במדינת ניו יורק העסיקו בצורה ישירה כ-25 אלף איש מתושבי ניו יורק ובעקיפין כ-27.5 אלף איש, כאשר חישבו את הביקוש הנוסף למוצרים ולשירותים המקומיים.

המחקר שפורסם התמקד במגמות הצמיחה האחרונות ומצא כי בין השנים 2014 ל-2016, חברות ישראליות גייסו 3.5 מיליארד דולר במימון הון סיכון, ובשנת 2016 בלבד היו אחראיות ליותר מ-20% מסך הגיוסים במדינת ניו יורק.

קאומו עם ראש הממשלה נתניהו | צילום: Flickr - governorandrewcuomo

כמו כן, מ-2016 עד 2018 נמשכה הצמיחה - במהלך השנים הללו נרשמה צמיחה של 9.5% בהשוואה לתקופה המקבילה בהכנסות ישירות, בעוד שאר המדינה גדלה בשיעור של 4.2% בלבד. נוסף על כך, עסקים ישראליים יצרו יותר מקומות עבודה חדשים - בשיעור כפול משיעור המדינה - חברות ישראליות נהנו מ-2.5% צמיחה בעבודה ואילו בשאר המדינה הצמיחה הייתה 1.2% בלבד.

גרטלר (מימין) וקאומו בירושלים | צילום: מכון צוקרמן 

חמישה "יוניקורן" ישראלים

מדינת ניו יורק היא ביתם של חמש חברות "יוניקורן" ישראליות בשווי של כמיליארד דולר ומעלה: קומפס, למונייד, פיווניר, טבולה ו-WeWork. כמו כן, בין השנים 2009 ל-2018, 436 חברות ישראליות הקימו משרדים בניו יורק.

מחברי הדו"ח זיהו גם תעשיות הנמצאות בשלב מפתח לפיתוח וצמיחה, וזאת על בסיס תאימות בין יוזמות כלכליות בעידוד ותמיכה של מדינת ניו יורק, לבין מומחיות ישראלית, לדוגמה: חקלאות, בינה מלאכותית, אבטחת סייבר, מל"טים, בריאות ואנרגיה מתחדשת.

מושל ניו יורק קאומו בכותל | צילום: מכון צוקרמן

מי שליווה את המושל קואומו בארץ הוא אריק גרטלר, יו"ר ה-US News And World Report ומכון צוקרמן וחבר מועצת המנהלים של הטכניון. "הקשר בין מדינת ניו יורק לישראל חשוב ביותר", אמר תוך כדי הביקור. "מדינת ניו יורק היא בין המייצאות הגדולות ביותר לישראל, כשהיא מביאה כ-5 מיליארד דולר בשנה למדינה. בנוסף, ניו יורק עוזרת רבות לחברות סטארט-אפ ישראליות להתפתח בארצות הברית, תוך שהיא תומכת בהן בעזרת תוכנית פיתוח הכלכלה של המדינה".

"לכל מי שהיה חשוף לקהילת היזמות במדינת ניו יורק בעשור האחרון ברור כי חברות ישראליות מצליחות לפרוח בעיר", אמר אהרון קפלוביץ, מייסד הברית העסקית של ניו יורק. "בפעם הראשונה אנו יכולים לכמת את השפעת אותן חברות ישראליות ולהשתמש בנתונים כדי לסייע ביצירת מקומות עבודה נוספים וליצור הכנסות רבות יותר ברחבי מדינת ניו יורק".

הברית העסקית ניו יורק - ישראל עוקבת אחר פעילות הפיתוח הכלכלי ומגמות במגזר הציבורי והפרטי כדי לזהות פוטנציאל צמיחה דו-צדדי. הברית מארחת סמינרים, מארגנת משלחות סחר, ומספקת לחבריה הזדמנויות השקעה ומימון.

רופאים הכי טובים 2019
מקבוצת
אודות   |   צור קשר   |   הזמנת מנוי   |   שירות לקוחות מנויים   |   תנאי שימוש   |   פרסום בפורבס
Website created by   Cyberserve
אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואינה מחזירה כתבי יד ותמונות  |  כל הזכויות שמורות לפורבס ישראל / FI Media