כ"ה בשבט ה'תש"פ   |   20 בפברואר 2020   |   יום חמישי
לייף סטייל רכב טכנולוגיה נדל בארץ עולם פיננסי
עשו מנוי
למגזין פורבס
ועכשיו – במבצע היכרות
מיוחד למנויים חדשים
לרגל ה-14 בפברואר: כך חוגגים את יום האהבה מסביב לעולם
14/02/2020 | שרונה קרני כהן
כפית קסמים: הכירו את נפח הברזל אבי פינס
17/02/2020 | מיטל כץ
משקיע בנדל"ן: ג'ף בזוס רוכש אחוזה בבוורלי הילס תמורת 165 מיליון דולר
16/02/2020 | ברנדה ריצ'רדסון
  דירוג הפוליטיקאים העשירים בישראל  
  המדורגים  < ראשי

ביבי עובר את אובמה: הונו של ראש הממשלה מוערך ביותר מ-10 מיליון דולר - של נשיא ארה"ב בעד-7 מיליון

נתניהו עשה את מרבית הונו מעליית שווי נכסי הנדל"ן שבבעלותו וכאשר הפך למרצה מבוקש בין השנים 1999-2002, אז לקח פסק זמן מהפוליטיקה. אובמה לעומתו, צבר את רוב הונו מהשקעות באג"ח אמריקאיות ומההכנסות משני ספריו, שהפכו לרבי מכר
18/06/2015 | אבי גרצמן

שווי הנכסים הכולל של נשיא ארצות הברית ברק אובמה עומד על 7 מיליון דולר, כ־26.6 מיליון שקל. הצהרת ההון הרשמית שלו פורסמה באמצע מאי והיא זמינה לכל מי שחפץ לבחון אותה מקרוב. מקור רוב ההון של אובמה, 5 מיליון דולר, הינו מחסכונות והוא מושקע בקרנות אג"ח אמריקאיות. מעבר לכך, מאז שהחל לעלות בזירה הפוליטית הארצית, זינקו הכנסותיו משני ספריו, שיצאו ב־1995 וב־2006. הספרים, שהפכו לרבי מכר, הכניסו לכיסו כמה מיליוני דולרים בין שנת 2000 ועד היום.

לדירוג המלא: הפוליטיקאים העשירים בישראל

לכל העדכונים, הדירוגים והכתבות - עשו לנו לייק בפייסבוק

ובארץ? נבחרי הציבור אמנם מחויבים להגיש את הצהרות ההון שלהם, אך כאמור - אין חובה לפרסמן. יותר מזה, אין נורמה שמאלצת אותם לחשוף את הנתונים. זהו המצב גם במקרה של ראש הממשלה. וכך, בזמן שדוח הבריאות שלו מפורסם בציבור על פי חוק, וכך גם הוצאות מעון המגורים - ההון שצבר האיש שמחזיק בתפקיד החשוב במדינה אינו מוצג לציבור, מה שמקשה "לעלות" על אינטרסים נסתרים, במקרה שאלה קיימים.


נתניהו | צילום: מרק ישראל סלם

על פי הערכת פורבס, הונו של נתניהו עומד על 42 מיליון שקל, והוא מדורג רביעי בטבלת הפוליטיקאים העשירים בישראל, זאת לאחר שיאיר שמיר ומאיר שטרית פרשו מהחיים הפוליטיים. נתניהו לא התעשר מעבודתו בזירה הציבורית, בה הוא מכהן עם הפסקה קצרה כבר יותר מ־30 שנה. להפסקה קצרה זאת צריך להצמיד כוכבית; לאחר שהפסיד בבחירות 1999 לאהוד ברק פרש נתניהו מהחיים הפוליטיים, ובזמן שהיה אזרח מודאג, דאג גם לעשות לביתו. כפי שפרסמנו בדירוגים הקודמים, נתניהו ניצל את השנתיים הללו כדי לעבוד כיועץ אסטרטגי וכמרצה מבוקש. כך למשל, הרוויח על פי ההערכות כ־120 אלף דולר על 15 פגישות אותן ערך עבור חברת אלקטריק פיול. בין היתר ערך שידוך עסקי בין חברה זו לבין תאגיד וול מארט. בנוסף, הוא גם היה יועץ של חברת ההייטק BATM. משתי החברות הללו קיבל, לצד שכר משמעותי, גם אופציות. אנחנו מעריכים את סך התמלוגים הללו ב־2.5 מיליון דולר.

תמורת הרצאות רבות שהעביר צבר נתניהו כ־5 מיליון שקל לפחות.
לנתניהו שני בתים. הבית בקיסריה שווה, על פי ההערכות, כ־16 מיליון שקל. הבית שברשות המשפחה בשכונת רחביה בירושלים שווה כ־8 מיליון שקל. נתניהו זכה גם לקבל חלק משמעותי מירושת אביו (3 מיליון שקל) וברשותו גם תיק מניות (שמנוהל בנאמנות). לבסוף, כפי שנכתב בדוח מבקר המדינה שפורסם לפני הבחירות, ראש הממשלה כמעט ואינו מוציא שקל מכיסו והמדינה מכסה את רוב הוצאותיו - מה שאומר כי כהונתו כראש הממשלה במשך שש השנים האחרונות, ודאי מעשירה עוד יותר את חשבון הבנק שלו.

----------------------------
נתניהו סירב להגיב לדברים ובחר שלא לחשוף את הצהרת הונו הרשמית.


הפרויקט המלא מתפרסם בגיליון יוני של מגזין פורבס

- לרכישת הגיליון חייגו 077-5273355

- לרכישת מנוי למגזין פורבס ישראל

רופאים הכי טובים 2019
מקבוצת
אודות   |   צור קשר   |   הזמנת מנוי   |   שירות לקוחות מנויים   |   תנאי שימוש   |   פרסום בפורבס
Website created by   Cyberserve
אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואינה מחזירה כתבי יד ותמונות  |  כל הזכויות שמורות לפורבס ישראל / FI Media